Lindvaiov hetrik na Furčianskom maratóne

Sportnet|25. mar 2009 o 00:00

KOŠICE. Bežecký klub 05 Furča usporiadal na košickom Sídlisku dargovských hrdinov 6. ročník Furčianskeho maratónu súčasne ako Memoriál Štefana Semana

za účasti 53 bežcov. Na 42 195 m dlhej trati si prvenstvo vybojoval Slavomír Lindvai (PHaB Košice) časom 2:53:25 hod., pričom zaznamenal už tretie víťazstvo na tomto maratóne.

Nemal krízu

Lindvai po pretekoch povedal: "Tento maratón som absolvoval v rámci prípravy na svetový šampionát v 24-hodinovke, ktorý bude 2.-3. mája v talianskom Bergame. Počas pretekov som nemal žiadnu krízu. Za víťazstvo vďačím aj odborným radám v tréningu Petrovi Polákovi a taktiež Petrovi Semanovi, ktorý sa stará o moju regeneráciu masážami." Druhý dobehol Ondrej Evin (Ultra team Bardejov) za 2:55:12 hod. a tretie miesto obsadil víťazný veterán od 40 rokov Rudolf Lorenčík (Košice - MČ obec Ťahanovce) za 2:56:50 hod. V prvej desiatke ešte dobehli: 4. (2. od 40 r.) Tatrai (Metropol Košice) 2:58:41 h., 5.(3.od 40 r.) Balogh (Akuna Košice) 3:01:32 h., 6. (1. od 50 r.) Tisza (BK Steel Košice) 3:09:07 h., 7. (3. do 39 r.) Kaľavský (KST Margecany) 3:12:24 h., 8. (2. od 50 r.) Dancák (Dynamo DPMK Košice) 3:14:23 h., 9. (3. od 50 r.)Gállik (AO Svit) 3:16:09 h., 10. (4. od 50 r.) Hirjak (AC Michalovce) 3:20:39 h. U veteránov od 60 rokov vyhral Peter Polák (Polysoft Košice) za 3:22:12 hod.

Z tria žien prvá finišovala do cieľa Zlatka Semanová (BK 05 Furča) za 3:55:08 h. Len 15 sekúnd za ňou zaostala druhá Eva Hatalová (BK Cyklosun Plus Novoveská Huta) a tretia dobehla Alžbeta Tiszová (TubeCity Košice) za 4:15:05 h. Tento maratón bol zaradený do bežeckej súťaže Východoslovenská veľká cena vytrvalcov 2009.

Súčasťou podujatia bola súťaž v štafetovom maratóne dvojíc. V konkurencii 24 štafiet si víťazstvo vybojovali Jozef Szabo (BK Šaca) - 1:16:32 h. - najlepší čas jednotlivca a Michal Ivančo (ŠK Banské) celkovým časom 2:36:05 h. pred duom V. Lipovský a M. Ondričko (obaja MBO OPARM Strážske) za 2:50:01 h. Tretí skončili E. Repák (BKO Vyšná Myšľa) a P. Buc (BK Steel Košice) za 2:54:46 h.