Popradčanky nestačili na Spišiačky

Sportnet|28. mar 2009 o 00:00

Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala ďalším kompletným kolom.POPRAD. Popradské hokejistky sa predstavili na ľade Spišiačok. Bol to ich

Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala ďalším kompletným kolom.

POPRAD. Popradské hokejistky sa predstavili na ľade Spišiačok. Bol to ich posledný duel v tomto súťažnom ročníku.

V úvode lepšie začali "kamzíčky", keď v 6. minúte využili početnú výhodu svojho družstva. Autorkou otváracieho gólu bola Galajdová. Aj keď v tomto dueli už prakticky o nič nešlo, ani jedno družstvo už nemohlo skončiť ani lepšie, ani horšie, domáce hokejistky nechceli nič nechať na náhodu a neraz pohrozili pred popradskou svätyňou. Ich aktivita vyústila do vyrovnávajúceho gólu, ktorý si na svoje konto v 9. minúte pripísala Sroková. V 15. minúte sa hostiteľky ujali vedenia zásluhou Kežmarskej. Do dvojgólového vedenia sa Spišiačky dostali už v 19. minúte, keď Ondrejčíkovu v popradskej bránke prekonala Ihnaťová. Hostkám sa ešte do prestávky podarilo znížiť. Podpísala sa pod to pekným gólom Gavurová.

Druhé dejstvo patrilo najmä domácim hráčkam. Svedčí o tom fakt, že v rozpätí 35 sekúnd sa skóre menilo hneď dvakrát. Najskôr sa do listiny strelcov zapásala Čulíková a po nej svojím druhým gólom aj Ihnaťová. Posledne menovaná sa v 33. minúte tešila aj z hetriku a Spišiačky viedli už 6:2. Podtatranky sa aj napriek nepriaznivému stavu snažili o skorigovanie výsledku, no na ich hokejky akosi doľahla smola. Posledná tretina sa už prakticky len dohrávala. V 43. minúte prekonala Ondrejčíkovú aj Muchová. Gólový účet stretnutia uzavrela v 44. minúte Matulíková, pre ktorú to bol prvý gól v jej hráčskej kariére.

"Aj napriek tomu, že to bol náš posledný zápas v tomto súťažnom ročníku, som bol prekvapený, že prišlo pomerne dosť veľa dievčat. Príležitosť dostali všetky hráčky, ktoré boli uvedené v zápise a podali svoj štandardný výkon. Veľmi dobre zabojovali, a preto je tento výsledok pre nás krutý, lebo nezodpovedá priebehu hry. Mali sme veľa vyložených šancí, no nevyužili sme ich a tiež sme urobili veľa taktických chýb, na ktorých sa dá popracovať. Celkovo som so zápasom spokojný. Hrali sme proti druhému družstvu tabuľky, čo dievčatá určite motivovalo a myslím si, že zahrali veľmi dobre. Určite to neľutujeme, len ma hrozne mrzí ten výsledok," povedal tréner Popradu Peter Gápa.

FAKTY

HC OSY Sp. N. Ves - HK Poprad 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)

Góly: Ihnaťová 3, Sroková, Kežmarská, Čulíková, Muchová - Galajdová, Gavurová, Matulíková. Vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Pred 50 divákmi rozhodovali Jura - Beňuška, P. Korba.