Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Poprad sa zachránil, Kežmarok ešte žije

BRATISLAVA. Hokejisti Popradu si udržali extraligovú príslušnosť aj pre sezónu 2009/2010. V baráži so zdolaným finalistom I. ligy Piešťanami

zvíťazili aj vo štvrtom vzájomnom dueli a po hladkom výsledku 4:0 na zápasy budú hrať medzi elitou aj od jesene tohto roka. Šancu na udržanie majú stále aj Kežmarčania. Tí až vo štvrtom súboji s víťazom I. ligy Spišskou Novou Vsou po prvý raz zvíťazili. Spišiaci budú mať druhú šancu urobiť rozhodujúci krok k svojmu návratu do extraligy už dnes na domácom ľade.

Piešťany - Poprad 1:2 po predĺž. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) - konečný výsledok série: 0:4

Góly: 40. M. Mihálik (R. Kolník, Haring) - 45. Weissmann (Rataj), 66. Stantien (Malinský, Lapšanský)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc - Bundil, Stanko, 1100 divákov. Piešťany: Ondrejka - Blažko, Bučka, Klučár, Hanka, M. Kováč, A. Kolník, Greň, Kopejtko - M. Mihálik, R. Kolník, Haring - Románek, Peško, Chylo - P. Učeň, Otčenáš, Rybárik - Rosa, Mrázik, L. Fedor. Poprad: Melicherčík - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, Brejčák, O. Malínský, M. Gavalier, Vojsovič - M. Lukáč, R. Jarolín, Kroták - Weissmann, Rataj, Lapšanský - M. Bartánus, R. Stantien, Mlynarovič - Buc, P. Holečko, Martin Segľa.

PIEŠŤANY. Keď už sa zdalo, že aj po 40 minútach pôjdu mužstvá do kabín bez jediného zásahu do čierneho, sekundu pred klaksónom rozradostnil domácich fanúšikov Mihálik. Z ľavého kruhu prestrelil Melicherčíka v bránke Popradu a Piešťany viedli 1:0. V poslednej tretine hostia vyrovnali na 1:1, keď bol v 45. min úspešným strelcom Weissmann. Gól to bol spočiatku sporný, lebo bránkový rozhodca nerozsvietil červené svetlo. Hlavný arbiter Juraj Konc gól však nakoniec uznal. Rozhodujuci gól Popradčanov strelil veterán Stantien, ktorý puk odrazený od brankárovej prilby doklepol do prázdnej polovice bránky domácich.

Kežmarok - Sp. Nová Ves 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) - stav série: 1:3

(sita)

Góly: 2. Palovčík (R. Sadiki, P. Segľa), 5. Čížek (Palovčík), 12. Jelínek (Čížek, P.Segľa), 33. Škovira (D. Brejčák, P. Svitana), 50. P. Segľa (Jelínek) - 1. Heizer (Staroň, Čintala), 34. Leskovjanský (Gurčík)

Vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše na 10 min Čintala a Petruk (obaja Sp. Nová Ves) za nešport. správanie, plus Čintala za nešport. správanie do konca zápasu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Rudý - T. Orolin, V Snášel, 1590 divákov. Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brejčák, Brincko, R. Sadiki, Jelínek, Bartoň, J. Bača - Škovira, Slaninák, P. Svitana - P. Segľa, Palovčík, M. Drotár - Čížek, V. Žemba, Bednár - Klein, Schneider. Sp. Nová Ves: M. Laco (od 33. min Smik) - Hrehorčák, Čintala, Petruk, Gurčík, J. Magdoško, Borovský, J. Hrubý, Pukalovič - Vávra, Heizer, Staroň - J. Voskár, L. Hudáček, Smotrila - Vartovník, Hamrák, Prokop - Leskovjanský, Grendel, Farkašovský.

KEŽMAROK. V úvodných necelých dvoch minútach videli diváci na kežmarskom zimnom štadióne dva góly. Najskôr sa v 23. sekunde po chybe domácej obrany presadil hosťujúci Heizer, no na konci 2. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kežmarčan Palovčík a vyrovnal. Už o tri minúty sa stav opäť menil, keď Palovčík priamo z buly posunul puk Čížekovi a ten presnou strelou prekvapil spišskonovoveského gólmana M. Laca - 2:1. "Jastrabov" vedenie posmelilo a v nasledujúcich minútach boli aktívnejším tímom. To potvrdil aj tretí gól v sieti Spišiakov, ktorého autorom bol v presilovke po delovke od modrej v 12. min Jelínek. V presilovke sa potom gólovo presadil Škovira. Minútu po štvrtom kežmarskom góle Gurčíkova prihrávka ideálne našla na modrej čiare Leskovjanského a ten v priamom súboji nedal Klempovi šancu - 4:2. V 50. min však Jelínkovu prihrávku zužitkoval Segľa a efektne prekonal Smika.