Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Dohrávky posunuli na prvé miesto Lipovník

V RUDNEJ VIDELI DIVÁCI DVA ROZDIELNE POLČASYDohrávanými zápasmi 8. resp. 14. kola sa v nedeľu rozbehla jarná časť I. triedy. Kým v Rudnej sa body

V RUDNEJ VIDELI DIVÁCI DVA ROZDIELNE POLČASY

Dohrávanými zápasmi 8. resp. 14. kola sa v nedeľu rozbehla jarná časť I. triedy. Kým v Rudnej sa body delili, Lipovník si tesným víťazstvom vďaka tomu zabezpečil prvú priečku.

RUDNÁ/LIPOVNÍK. V očakávanom zápase na pôde Sokola videli diváci štyri góly, jednu penaltu, niekoľko žltých i jednu červenú kartu. Naproti tomu v Lipovníku sa hralo slušne a bez napomínaní.

Rudná - Betliar 2:2 (2:0)

Futbalisti Rudnej začali podľa predpokladov ofenzívne a udomácnili sa na polovici súpera. Už v 5. min. sa do vedenia dostali gólom nestarnúceho Lukáča. Na druhej strane hrozil Vávra, M. Árvay či pohyblivý Barkasz, ale domácej obrane sa darilo ich snahy eliminovať. Keď po dvadsiatich minútach hry premenil Z. Greško pokutový kop, zdalo sa byť rozhodnuté. Zvyšok polčasu však už hostia odolali. V jeho závere síce Rudná dosiahla gól, ale ten neplatil, pretože asistentka rozhodcu signalizovala postavenie mimo hry. Po prestávke sa začal obraz hry meniť. Iniciatívu preberali hostia a ich útoky boli čoraz nebezpečnejšie. Po štvrťhodine hry ukázal svoj nos na góly Vávra a znížil na 2:1. Domáci sa snažili prerušiť rozbehnutých hostí, častokrát to bolo za cenu faulov a zápas získaval na nervozite. Rozhodnutie o remíze padlo desať minút pred koncom, keď Kurian jedovatú strelu len vyrazil do poľa a Jar. Gonos peknou strelou poslal loptu za jeho chrbát. Už v nadstavenom čase videl na hrubý faul červenú kartu domáci Demko.

Góly: Lukáč, Z. Greško (z 11 m) - Vávra, Jar. Gonos, ŽK: Kurian, Demko, Greško, Kontra - Ľ. Árvay, J. Zdechovan, ČK: Demko (Rudná), R: S. Gallo, DZ: Heveši, D: 120, Rudná: Kurian - Šimon, S. Ďuriček, Demko, Lukáč, Greško, Molčan, Domik, Kovács, Ján Gonos, Kontra, striedal P. Sanisló, Betliar: Skokan - Cilovič, Ľ. Árvay, Kasper, Dávid, Fabian, Barkasz, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, striedal Ivanko

Lipovník - Pača 2:1 (1:1)

V Lipovníku sa odohral zápas dobrej úrovne, navyše bez napomínaní. Miernu prevahu mali od začiatku domáci hráči, brejkové akcie hostí však boli stálym nebezpečenstvom. Približne po polhodine hry neudržal Hegedüs po strele loptu a Imre dostal trocha prekvapujúco hostí do vedenia. Odpoveď však prišla vzápätí, keď Kardoš vyrovnal. Nerozhodným výsledkom sa skončil aj polčas. Hneď po prestávke domáci zatlačili a výsledkom bol vedúci gól Barcziho. Okrem toho spálili Chomjak, Kelemen i ďalší viacero šancí. Postupne však hostia hru vyrovnali, o nebezpečné brejky sa staral Gajdoš. Zvrátiť výsledok sa im však už nepodarilo a víťazstvo posunulo Lipovník na vedúcu priečku.

Góly: Kardoš, Barczi - Imre, ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: , D: 100, Lipovník: Hegedüs - Barczi, Dubovan, Rom. Zagiba, Ičo, Bollo, K. Chomjak, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Kelemen, striedali Podracký, Albert, Š. Farkaš, Pača: Manko - Gajdoš, Ma. Zagiba, Cmorik, Demjan Ra. Zagiba, Adam, Mi. Zagiba, Ruszó, Filiczký, Imre