Londýnske správy agentúry jpp

Sportnet|31. mar 2009 o 00:00

Skvelí Slováci Sektor "C" na Wembley - čiže cudzinci - patril v sobotu Slovákom. Tí si užívali každú minútu zápasu. V prvej časti niekoľkokrát

Skvelí Slováci

Sektor "C" na Wembley - čiže cudzinci - patril v sobotu Slovákom. Tí si užívali každú minútu zápasu. V prvej časti niekoľkokrát mohutne povzbudzovali, hoci tak rýchly prvý gól isto nečakali. V druhom polčase to boli oni, ktorí vyprovokovali mexickú vlnu. Tá sa potom štadiónom valila ešte niekoľko minút.

Časový posun

Keď prídete do Londýna, posúvate hodinky o hodinu dozadu. Lenže zo soboty na nedeľu sme tu mali aj posun na letný čas. Na nástupište autobusu som radšej išiel o hodinu skôr. Ešte aj v česko-slovenskej predajni cestovných lístkov mali chaos v tom, koľko je vlastne hodín.

Ako sme hrali?

"Boli ste na futbale? Ako sme hrali" Pýtali sa Slováci cestujúci v nedeľu domov. Z výsledku 0:4 sa nepotešili, no hneď sa rozprúdila veľká česko-slovenská debata. Šoféri autobusu (obaja Česi) sa vypytovali, ako v sobotu hrali Česi. Aj ich remíza nepotešila. A začali padať prvé tipy na výsledok zajtrajšieho veľkého zápasu v Prahe.

Všade futbal

Prečo je futbal v Anglicku športom č.1, som mohol vidieť na vlastné oči cestou z Londýna. Asi aj tam v nedeľu dopoludnia majú hrací čas o 10.30 hod. Na väčšine ihrísk sa hrali zápasy. Niekde aj na dvoch ihriskách vedľa seba. Niečo podobné ako u nás doma cez nasledujúci víkend.