Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Bodovala kompletná trojica

IV. LIGA - SEVERKežmarok - Jasenov 1:1 (0:0)Kežmarčania privítali mužstvo zo samého dna tabuľky, proti ktorému si nič iné ako víťazstvo

IV. LIGA - SEVER

Kežmarok - Jasenov 1:1 (0:0)

Kežmarčania privítali mužstvo zo samého dna tabuľky, proti ktorému si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Odohrali však nakoniec veľmi nešťastný zápas, keď ich súper vyťažil z minima maximum a o zisk bodu sa postaral v záverečnej desaťminútovke. V prvej polovici duelu boli domáci v ofenzíve bezzubí, čo tesne pred odchodom do kabín mohli zužitkovať hostia, no dve vyložené šance ich hráčov pozorný Tokarčík zneškodnil. Po zmene strán zvýšili hostitelia ofenzívny tlak a v 55. minúte sa po výbornom uvoľnení Šupalu z ojedinelého protiútoku medzi hráčov hostí presadil Jagerský. Zdalo sa, že po tomto okamihu budú domáci kontrolovať svoje vedenie a svojho súpera do vážnejšej príležitosti nepustia. Opak bol však pravdou, keď v 81. minúte sa podarilo Jasenovčanom vyrovnať, keď nakopnutá strela z priameho kopu do šestnástky skončila nešťastne až za chrbtom prekvapeného Tokarčíka. V závere duelu vrhli domáci všetky svoje sily do útoku, no vybojovať tri body sa im už nepodarilo.

Góly: 55. Jagerský - 81. Beták. Pred 250 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Rams - Firkaľ, Sabo, Strapáč. KEŽMAROK: Tokarčík - Kopkáš, Kubičko, Rams, Jagerský - Novák, Podolský, Šavel, Galschneider - Šupala, Bača.

Svit - N. Šebastová 2:1 (0:0)

Úvod duelu sa niesol v réžii domácich, ktorí v prvej polovici prvého polčasu mali výraznú hernú prevahu. Už v 1. minúte pohrozil z trestného kopu Turcsányi, ktorého pokus letel tesne ponad hosťujúcu svätyňu. V 9. minúte sa na brankára Nižnej Šebastovej rútil Lelkeš, no neprekonal ho. Potom síce naďalej mali Podtatranci územnú prevahu, ale do šancí sa dostávali už len sporadicky. Od 25. minúty sa hra vyrovnala. Po chybe domácich hráčov Jarkuliša a Kostolníka mohli otvoriť skóre hostia, no Marušák svojich spoluhráčov podržal. V závere prvej polovice mal tutovku domáci Fridman, no hlavou z piatich metrov trestuhodne mieril nad. Na začiatku druhého polčasu neuspel Compeľ. Hostia potom zvýšili pohyb a v 56. minúte išli po rohovom kope do vedenia po presnej hlavičke J. Falata. Našťastie už o sedem minút neskôr vystrelil z 28 metrov Pekarčík a jeho projektil skončil v šibenici - 1:1. Obrovskú šancu na získanie opätovného náskoku mali hostia v 70. minúte, keď sa jeden z ich hráčov rútil sám na brankára Marušáka, ale ten svoje mužstvo zachránil pred inkasovaným gólom. Sviťania potom ožili a v 83. minúte po faule na prenikajúceho Lelkeša Jambor z bieleho bodu strhol víťazstvo na stranu hostiteľov.

Góly: 63. Pekarčík, 83. Jambor (z 11 m) - 56. J. Falat. Pred 250 divákmi rozhodoval Jonáš, ŽK: Marušák, Jina - Krupa. SVIT: Marušák - Kostolník, Marhefka, Jarkuliš, Jina - Jambor, Lelkeš (85. Diabelko), Pekarčík, Turcsányi (50. Handzuš) - Compeľ, Fridman.

Hanušovce - Ľubica 3:3 (2:1)

Aj keď začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, diváci napokon boli svedkami gólovej prestrelky. Celú úvodnú štvrťhodinu sa hralo medzi šestnástkami. V 20. minúte vystrelil z 20 metrov domáci Matta a trafil presne k žrdi. Na ihrisku malých rozmerov hostitelia zatlačili svojho súpera na jeho polovicu, no ich nátlakovej hre Podtatranci odolávali aj vďaka brankárovi Karašovi, ktorý svoje mužstvo podržal. V 35. minúte podnikli Ľubičania protiútok a krížnou strelou Kurtu sa postarali o vyrovnanie. Tesne pred odchodom do kabín však Hanušovce udreli znova, keď rovnako k žrdi trafil z 20 metrov tentoraz J. Lacko. Aj v úvode druhého polčasu si hostitelia vytvorili tlak a v 50. minúte ho zúročili, keď po trestnom kope Mattu zvýšili svoj náskok. Hostia následne zlepšili pohyb a po faule na M. Kaprála v šestnástke Kurta z pokutového kopu znížil. O desať minút už bolo vyrovnané, keď po strele L. Kaprála vyrazil domáci brankár loptu iba pred seba a pohotový M. Kaprál ju dokopol za jeho chrbát. V závere už hostia cenný bod udržali, v 85. minúte mohli dokonca strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď M. Kaprál sa rútil sám na domáceho gólmana, ale sieť už nerozvlnil.

Góly: 20. a 50. Matta, 45. J. Lacko - 35. a 60. Kurta (1 z 11 m), 70. M. Kaprál. Pred 350 divákmi rozhodoval Zvolánek, ŽK: Majher - Vojtánek 2, Zavacký, ČK: Vojtánek. ĽUBICA: Karaš - Oravec, Sklenár, Labus, Vojtánek - Kovalčík, L. Kaprál, Zavacký, Kurta -Semivan, M. Kaprál.