Košické gymnastky v popredí

Sportnet|2. apr 2009 o 00:00

KOŠICE. Cez víkend sa v Košiciach konalo I. kolo Slovenského pohára. V kategórii mladších žiačok B zo 41 pretekárok suverénne vyhrali súťaž družstiev

pretekárky klubu Gymnastik Košice v zložení Paulína Monková a Andrea Jenčová. Pod vedením bývalej úspešnej reprezentantky Dany Valčákovej-Dračkovej dosiahli tieto pretekárky umiestnenie v súťaži jednotlivkýň najvyššie priečky. Vyhrala Paulína Monková s počtom bodov 37,30 a v jej tesnom závese sa umiestnila jej klubová kolegyňa so stratou 5 stotín bodu.

"Trénujú poctivo ako dvojičky a aj výsledky sa u nich dostavujú takmer jednotné," hovorí trénerka. V tejto kategórii mali Košičanky ešte ďalšie nádejné želiezka v ohni. Medzi najmladšie pretekárky patrili Lea Neufelfová, Lea Turčániková, Romana Čisovská, Dominika Kastelová a Emka Maďarová, ktoré sa vôbec vo svojom prvom štarte na súťaži nedali zahanbiť. V súťaži starších žiačok sa na vynikajúcom 2. mieste umiestnila Estera Sirotňáková pod vedením trénerky Veroniky Nagyovej so stratou 0,15 bodu na prvú pretekárku Sandru Povazsayovú. Ženskú kategóriu zastupovala Barbora Gallová s bronzovým umiestnením. Túto skúsenú pretekárku trénuje Jozef Dučák, ktorý bol zároveň organizátorom tejto súťaže.

Umiestnenie našich - ml. žiačky A: 2. Paulína Monková 37,60, 3. Andrea Jenčová (obe Gymnastik Košice) 37,25. Ml. žiačky B: 1. Paulína Monková 37,30, 2. Andrea Jenčová (obe Gymnastik Košice) 37,25. Ml. žiačky - družstvá: 1. Gymnastik Košice 74,55. St. žiačky B: 2. Estera Sirotňáková (Gymnastik Košice) 46,00. Ženy B: 3. Barbora Gallová (Gymnastik Košice) 47,30.