Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

T. Jenčo vychytal na pôde v Maďarsku bezgólovú remízu

STROPKOV. Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa predstavila v piatok v Pápe proti domácemu Maďarsku, s ktorým uhrala bezgólovú remízu. Zápas sa hral

v rámci turnaja Mirop Cup a pre mladých Maďarov je prípravou na blížiace sa majstrovstvá sveta v tejto vekovej kategórii.

T. Jenčo stiahol roletu

Výsledok 0:0 je v prvom rade dielom brankára Tomáša Jenča, čo vo vyjadrení pre médiá kvitoval aj reprezentačný tréner Stanislav Moravec. Keďže jeho zverencom nešla ofenzívna karta, museli sa spoliehať na výkon v obranných radoch a zákroky T. Jenča. Odchovanec stropkovského futbalu a v súčasnosti brankár Artmedie Petržalka sa v prvom polčase predviedol predovšetkým pri jednom z rohových kopov súpera, keď vytiahol loptu smerujúcu do spojnice brány. Po zmene strán sa robinsonádou musel predviesť opäť, aby končekmi prstov vyškrabal strelu domáceho hráča spod brvna. Maďarsko mohlo definitívne o osude stretnutia rozhodnúť v poslednej minúte riadneho hracieho času. Náš tím zahrával rohový kop. Z výhody hostí vyťažili Maďari rýchlu kontru, ktorú domáci útočník zakončil hlavou do protipohybu T. Jenča. Ochranca slovenskej svätyne však vytiahol hokejový semafor a pre svoj tím zachránil remízu. "Keď som sa dozvedel, že budem chytať, prial som si, aby som mužstvu pomohol dosiahnuť dobrý výsledok. Pri mojom nástupe do brány boli trošku obavy, pretože pred necelým mesiacom som mal štvrtý otras mozgu, ale odchytal som už zápas za 'béčko' Artmedie a cítil som sa v pohode. Podarilo sa mi chytiť v úvode pár lôpt a s každou minútou to bolo lepšie a lepšie. Mrzí ma len, že sa nám nepodarilo súpera potrápiť viac v ofenzíve. Mali sme niekoľko náznakov šancí, no vyloženú príležitosť sme si nevypracovali. Na druhej strane, domáci hrali dôrazný a kombinačný futbal, ktorý na nás platil," konštatoval Tomáš Jenčo, ktorý bol oporou slovenskej reprezentácie aj pri decembrovej remíze 1:1 v Taliansku.

Štvrtý otras mozgu

Ako už T. Jenčo vyššie naznačil, proti Maďarsku nastupoval po ďalšej zdravotnej patálii z prípravného stretnutia Artmedie B. Po vyhranom vzdušnom súboji dopadol a nešťastne narazil hlavou do kolena protihráča. "V generálke na jarnú časť som asi v 15. minúte išiel po rohovom kope do súboja a od tohto momentu som si viac nepamätal. Až neskôr mi chlapci povedali, že po odohraní lopty som padal na zem a hlavou som vletel do kolena útočníka, ktorý bol rozbehnutý proti mne. V nemocnici som absolvoval kompletné vyšetrenia, ktoré potvrdili, že všetko je v poriadku. S tréningom som opäť začal po dvojtýždňovej pauze a som rád, že v pomerne krátkej dobe som sa vrátil na trávniky," zdôraznil T. Jenčo.

Štvorlístok v Artmedii

V Artmedii Petržalka sa môžu iba tešiť zo silného brankárskeho štvorlístka, pretože pod vedením trénera Miroslava Mentela pracujú štyria brankári so skúsenosťami zo slovenskej reprezentácie či Ligy majstrov Ľuboš Kamenár, Miroslav Hýll a Stropkovčania Juraj Čobej s Tomášom Jenčom. "Pôsobenie v Artmedii mi určite dalo a dáva veľmi veľa, pretože už len tréningy s A-mužstvom sú pre mňa výbornou školou. Najväčší podiel na mojom raste má tréner M. Mentel, ktorý vedie tréningy prepracované do najmenších detailov. Trénerskú licenciu si robí aj M. Hýll a práve s ním komunikujem najčastejšie. Obaja sme nižšej postavy, a preto sa snažím od neho pochytiť čo najviac. Celú jeseň som odchytal za B-mužstvo Artmedie a cítil som sa naozaj veľmi dobre. Rovnako ma teší, že tréneri ma naďalej pozývajú do reprezentácie. Verím, že aj proti Maďarsku som dokázal, že so mnou môžu stále počítať. Ak si ešte získam ich dôveru, urobím všetko pre to, aby som nesklamal," dodal T. Jenčo.