Vedúca pätica bodovala naplno

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

V I. futbalovej lige sa hralo stretnutia 23. kola. Pravda, duel Interu s Humenným ešte bude mať dohru. Na Pasienkoch sa totiž včera nehralo. Riadiaci

orgán druhej najvyššej súťaže, ktorým je Únia ligových klubov, zrušil zápas na základe písomného oznámenia 1. HFC Humenné. Klub spod Vihorlatu nemohol na súboj do slovenskej metropoly pricestovať z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. "Áno je to pravda. Jednoducho nemáme peniaze na cestu," povedal prezident 1. HFC Humenné Ján Vrba a pokračoval: "Je nám to veľmi ľúto, ale v prípade Interu sme sa rozhodli pre menšie zlo. Vybrali sme si kontumáciu 0:3 s Interom a peniaze, ktoré ušetríme na ceste do Bratislavy, využijeme na to, aby sme mohli odohrať zvyšné ligové stretnutia, ktoré budú v dejiskách bližšie pri nás. V tejto chvíli to bolo jediné riešenie." V druhej najvyššej súťaži sa z tak z víťazstva tešilo prvých päž mužstiev tabuľke. Nešťastný duel odohrali hráči Michaloviec v Lučenci, ktorí napriek vylúčeniu Šitova v 62. minúte sa ujali vedenia, no tešili sa z neho len minútu, pretože domáci v rozpätí troch minút otočili skóre vo svoj prospech. Nedarilo sa ani košickej rezerve, ktorá vysoko prehrala v Rimavskej Sobote. Nebodovali ani ďalšie dve B--mužstvá v súťaži, hoci Dunajská Streda bola blízku k prekvapeniu, keď v brezne inkasovala od Podbrezovej gól až v poslednej minúte.