Rimavská Sobota Košice B 4:0 (1:0)

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

RIMAVSKÁ SOBOTA. Fomáci dosiahli prvé jarné víťazstvo. Na začiatku sa hral priemerný futbal, aj keď sa Gibala dostal do šance už v 4. min, no mieril

nad. Po polhodine hry Mujkošovu strelu obrana hostí odvrátila s ťažkosťami na roh. Po ňom hlavičkoval Gibala do rúk brankára Brudňaka. V 42. min po faule na unikajúceho Gibalu na hranici šestnástky nariadil rozhodca priamy kop, rozohrávali ho Lazúr so Živanovičom, loptu posunuli Filovi a ten nechytateľnou bombou rozvlnil sieť 1:0. Po prestávke hrali obe mužstvá aktívnejšie, hostia otvorili hru a tým vznikol priestor aj pre domáce akcie. V 68. min umná strela Lazúra len tesne minula cieľ. V 75. min po rohovom kope Pisára hlavičkoval do siete Živanovič. Už o minútu využil presnú dlhú prihrávku a zaváhanie brankára Líška a do prázdnej bránky dal tretí gól. Kanonádu dokončil v 83. min Pisár nádhernou strelou z 30 m 4:0. V závere po centri Čižmára mohol ešte skórovať Lazúr, no mieril veľmi nepresne.

Góly: 42. M. Filo st., 75. Živanovič, 76. Líška, 83. Pisár. ŽK: J. Goga. Rozhodoval: Pavlík. Divákov: 418. MFK: M. Kuciak Mujkoš, Rubint, Živanovič, B. Mráz Árvay (69. I. Ádám), M. Filo st., Pisár, Lazúr J. Líška (83. Vargic), Gibala (59. M. Čižmár). MFK B: Brudňak Mik. Tóth, Adamica, Školník, R. Šimko Oros, Beck,

Šproch (54. Ľ. Gajdoš), Juhar J. Goga, Serečin.