Košice - Ružomberok 2:1 (0:0)

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

KOŠICE. Z prvého polčasu boleli fanúšikov oči. Obaja aktéri ponúkli katastrofálnu hru bez iskry. V 16. min domáci Ján Novák z priameho kopu Hajdúcha

veľmi nevystrašil, následne sa dlhé minúty na ihrisku nič nedialo. Zaujala až Kukoľova strela v 37. min spoza pokutového územia, ktorá tesne minula Putnockého bránku, podobne ako o chvíľu hlavička Lačného. V nadstavenom čase prvého polčasu domáci Novák potiahol akciu po pravej strane, prihral Viazankovi, ktorý z ôsmich metrov trafil kľačiaceho spoluhráča Jurča, ten zabránil takmer istému gólu. Úrovni stretnutia veľmi pomohol prvý gól, ktorý po rýchlej akcii Ružomberčanov a Lačného prihrávke strelil zblízka nabiehajúci Božok. Domáci, ktorí nastúpili bez oboch srbských legionárov Matiča a Milinkoviča, až potom začali hrať futbal. V 51. min sa Novákova bomba od brvna odrazila presne na bránkovú čiaru. Presne po hodine hry si na Janičov mäkký center nabehol R. Cicman a hlavou vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr vyšla Košičanom rýchla kombinačná akcia. Viazanko si narazil loptu s Kuzmom, odcentroval na Škutku a ten z prvej do protipohybu Hajdúcha umiestnil loptu do siete. Už o dve minúty mohli hostia vyrovnať, keď sa Kukoľ rútil na košickú bránku, ale jeho prudká strela išla tesne vedľa. V 87. min mohol Viazanko pečatiť víťazstvo Košíc, išiel sám na Hajdúcha, no ten vyrazil jeho prízemnú strelu. Domácich mohla nevyužitá šanca mrzieť, lebo minútu pred koncom Mašek unikol ofsajdovej pasci, no Putnocký fantastickým zákrokom zneškodnil jeho pokus. O pár sekúnd neskôr ten istý český legionár zblízka prekopol bránku a spálil ďalšiu tutovku. Košice napokon udržali tesné víťazstvo 2:1.

(sita)

Góly: 60. R. Cicman, 70. Škutka - 47. Božok, ŽK: Kaminský, Dobias - Božok. Rozhodoval: Matúš. Divákov: 950. Košice: Putnocký - Kaminský, Bašista, Džogan, R. Cicman - K. Kuzma - Viazanko, J. Kolbas (46. Dobias), L. Janič (87. S. Smrek), P. Jurčo (46. Škutka) - J. Novák. Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, Siva, Peter Majerník, Jurč (75. Ďubek) - Kukoľ (75. Mašek), T. Sedlák, Zošák, Sivčevič (85. Lovás), Božok - Lačný.

Domov»Sportnet na východe»Košice - Ružomberok 2:1 (0:0)