Košičania uzavreli nepríjemnú postupku

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

KOŠICE. Futbalisti košickej rezervy prehrali v 1. kole v Rimavskej Sobote 0:2, v 12. kole prehrali s týmto súperom doma 0:3 a nepríjemnú výsledkovú

postupku dokončili v sobotu opäť na Gemeri, keď podľahli R. Sobote 0:4... Skóre 0:9 z troch zápasov nie je veru najlepším vysvedčením.

Zlomil ich druhý gól

"Je to trochu veľa. Výsledok neodzrkadľuje dianie na ihrisku. Rozdiel vo výkone oboch mužstiev nezodpovedal štyrom gólom. Domácim vychádzala streľba aj z väčších vzdialeností. Boli mimoriadne efektívni. Využili skoro každú šancu, ktorú mali," vrátil sa k zápasu obranca košickej rezervy Roman Šimko. Košičania z úvodných štyroch jarných zápasov hrali trikrát vonku a zatiaľ vychádzajú strelecky i bodovo naprázdno - v Podbrezovej prehrali 0:2, v Lučenci 0:1 a teraz 0:4. Je však pravda, že stále išlo o mužstvá z vedúcej pätice. "A to ešte v stredu cestujeme do Trenčína, ktorý je druhý v tabuľke. Veru, nie je to najlepšia bilancia na ihriskách súperov. Ide o kvalitné mužstvá s dobrými a skúsenými útočníkmi. Naopak, u nás sú v tíme mladí hráči s menšími skúsenosťami. Súperi sa teda vedia presadiť a dostávame aj viac gólov. Z toho som trochu aj sklamaný. V Rimavskej sme dostali prvý gól po štandardnej situácii tesne pred prestávkou. V šatni sme si povedali, že hra nebola zlá, že niečo na Gemeri môžeme uhrať. Po zmene strán bola dlho vyrovnaná partia. Zlomil nás však druhý gól po rohovom v štvrťhodinu pred koncom a o minútu sme inkasovali aj tretí a bolo po zápase," priznal R. Šimko.