Lipany ryžovali v Trebišove

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

POPRADČANIA SA TEŠILI Z TROCH BODOV V BÁNOVEJV 19. kole II. futbalovej ligy zaujala gólová prestrelka v Trebišove, ktorá mala prekvapujúci koniec v

POPRADČANIA SA TEŠILI Z TROCH BODOV V BÁNOVEJ

V 19. kole II. futbalovej ligy zaujala gólová prestrelka v Trebišove, ktorá mala prekvapujúci koniec v podobe výhre Lipian. V derby v Prešove tamojšia rezerva remizovala so Spišiakmi, keď domáci v závere nevyužili presilovku o jedného hráča na strhnutie výasledku vo svoj prospech. Z domáceho prostredia vyťažila Stará ľubovňa, Čadcu sfúkla rozdielom triedy. Vranovčania si pradili na vlastnom trávniku podľa očakávania s poslednými Turčianskymi Teplicami. Darilo sa aj Popradu, ktorý ukoristil tri body z pôdy Bánovej.

St. Ľubovňa - Čadca 3:0 (1:0)

STARÁ ĽUBOVŇA. V 19. minúte mali Gorali veľkú príležitosť skórovať, po tom, čo si spoluprácu zopakovali Dlugoš s Petrusom, tentokrát druhý menovaný neuspel v samostatnom výpade, keď zoči-voči hosťujúcemu brankárovi Holecovi prestrelil. Hostia sa výraznejšie presadili až v 36. minúte, ale akciu v šestnástke domácich nedokázali presne zakončiť. V 37. minúte na druhej strane pohrozili opäť Gorali. Galik v dobrej pozícii nezakončil, posunul loptu Dlugošovi, ktorý však, v obkolesení hosťujúcich hráčov, trafil iba jedného z nich. Domáce publikum sa vytúženého gólu dočkalo v 43. minúte. Po dobre zahratom rohovom kope Sivuľku v šestnástke najvyššie vyskočil Kucko a presne mierenou hlavičkou nedal Holecovi šancu. Ani v druhom polčase domáci nepoľavili a naďalej pokračovali v dobýjaní hosťujúcej brány v snahe pridať upokojukúci gól. V 53. minúte, po prihrávke Dlugoša, napálili loptu do hosťjúceho obrancu Renčko. V 58. minúte mali hráči Čadce najbližšie ku gólu, strela Michalíka, z priameho kopu, o niekoľko centimetrov minula ľavú žrď Bičušovej brány. V 70. minúte sa Gorali tešili druhýkrát. Po identickej situácii ako pri prvom góle hlavičkoval tentoraz striedajúci Mitura, keď sa parádne oprel do letiacej lopty. V 77. minúte prekazil radosť hostí asistent rozhodcu, ktorý postrehol postavenie mimo hry hlavičkujúceho Baláta. V 81. minúte pridal domáci Petrus tretí gól Goralov, keď sa zmocnil odrazenej lopty, po strele Kupca, obišiel hosťujúceho obrancu a strelou k bližšej tyči prekonal Holeca. V závere zápasu sa na hosťujúceho brankára dvakrát rútil Dlugoš, no v prvom prípade jeho projektil zastavila pravá žrď a následne včas vybiehajúci Holec.

PETER KARAŠ

Góly: 43. Kucko, 70. Mitura, 81. Petrus, ŽK: Kavuliak, Jakubec Rozhodoval: Mirgolt, 650 divákov. ST. ĽUBOVŇA: Bičuš - Štieber, Pavlišin, Kucko (76. Kosturko), Sivuľka - Krajňák, Kupec, Petrus (82. Sekelský), Galik (65. Mitura) - Dlugoš, Renčko. ČADCA: Holec - Šidlo, Novotný, Kavuliak, Milutinovič - Jakubec, Klago (61. Kaličák), Gavlák, Michalík (81. Krkoška) - Balát, Sidora (61. Časnocha).

Prešov B - Sp. N. Ves 1:1 (1:0)

PREŠOV. V zaujímavom a bojovnom stretnutí sa zrodila zaslúžená remíza. Oba tímy vynikli bojovnosťou, húževnatosťou, hrali s dobrým nasadením. Úvod súboja lepšie vyšiel domácim. V 15. min. po rohovom kope hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára M. Baran. Hráčov Sp. N. Vsi inkasovaný gól vyburcoval, poriadne zamestnávali prešovskú obranu a videli sme viacero rušných momentov. V 21. min. Čekovský mieril z dobrej pozície vedľa pravej žrde prešovskej bránky. V závere prvej časti brankár hostí zachránil pred Leškom. Aj v druhom polčase sa tuho bojovalo, húževnatí hostia sa usilovali vyrovnať stav zápasu. Najprv sa v 53. min. peknou hlavičkou zahrozil Baka. V 61. min. sa už tešili hráči Spišskej Novej Vsi. Po peknej akcii a prihrávke Čekovského sa radoval Sirko. O štyri minúty neskôr sa neujal pokus Pribulu. V 70. min. dobrou strelou zo štandardnej situácie ohrozil prešovskú bránku opäť Sirko. V nadstavenom čase trafil brvno Spišiakov Pekár.

Góly: 15. M. Baran - 61. Sirko. ŽK: D. Aštary, Pribula - Kováč, Maxim, Sirko, ČK: 79. Sirko po druhej ŽK. Pred 120 divákmi rozhodoval Gál. PREŠOV "B": Baláž - Leško, Baran, Baka, D. Aštary - Hatok (9. Kozák), Kentoš, Janev, Čertík (46. Pribula), Drakul - Pekár. SP. NOVÁ VES: Tököly - Horváth, Maxim, M. Petrus, Kandráč - Čekovský, Kováč (55. Pavlík), Čomič, Stanislav (63. Šmelko) - Sirko, Stadnyk.

(jj)

Vo východniarskom derby zaslúžená remíza

PREŠOV. Vo východniarskom derby 19. kola II. futbalovej ligy sa v zaujímavom a rušnom zápase zrodila zaslúžená remíza. Podčiarkol to aj tréner prešovskej rezervy Jozef Džubara. "Bol to zaujímavý zápas, boli v ňom šance. Podľa jeho priebehu je remíza zaslúžená. V závere zápasu sme mali tri šance, je nám ľúto, že sme ich nevyužili. Ozaj je to škoda, lebo chlapci bojovali, snažili sa. Chýbal nám však dôraz v koncovke. Vyšiel nám úvod zápasu, do 25. min mal však viac z hry náš súper. Spišská Nová Ves už tradične patrí v tejto súťaži medzi najlepšie tímy, má svoju kvalitu a skúsených hráčov. Naši chlapci by mali byť viac pohyblivejší. Škoda tiež, že hra sa dosť drobila. Hráči Sp. N. Vsi vynikli v tomto zápase bojovnosťou a húževnatosťou, v jeho závere však mali aj šťastie."

Trochu iný pohľad nám ponúkol hrajúci tréner Spišiakov Marek Petrus. "Myslím, že šťastie v tomto zápase mali domáci. Boli sme lepším mužstvom. Domáci si v závere zápasu vypracovali len jednu šancu. V celom zápase sme udávali tón hry, gól sme dostali po štandardnej situácii. Rozhodlo aj vylúčenie Sirka. Podľa mňa rozhodca mal nariadiť pokutový kop. Namiesto toho nám vylúčil hráča a to ovplyvnilo zápas. Na druhej strane každý bod zvonku je dobrý," zvýraznil Marek Petrus. "Našim cieľom bolo v Prešove neprehrať. Chlapci ukázali dobrý výkon, divákom sa futbal musel páčiť. Zo začiatku sme si museli zvykať na umelú trávu. Počas 25-stupňového tepla by sa na umelej tráve nemalo hrať."

JÁN JACOŠ

Trebišov - Lipany 2:4 (1:1)

TREBIŠOV. V prvom polčase sa obaja súperi vzájomne oťukávali, hralo sa väčšinou v strede poľa. Až po polhodine hry mal domáci Capko vážnejšiu príležitosť, loptu z jeho kopačky odvrátil hlavou hosťujúci obranca Sekerák. O päť minút neskôr mal dôvod na radosť Toporčák ,ktorý pohotovo dopravil loptu za chrbát hosťujúceho brankára Vaška po predchádzajúcej strele Rusnáka. Tlak Slavoja narastal a Oláhovu hlavičku brankár Vaško len s námahou vyškriabal na roh. Päť minút pred prestávkou využili chybu domácej obrany hostia, Šuhaj vyrovnal na 1:1. Strely Capka resp. Andraščíka zostali ešte do konca prvého polčasu nevyužité. Druhý polčas priniesol viac vzruchu na ihrisku. Hostia, bojujúci o záchranu v súťaži, vyťažili z minima maximum. Už v 50.min. sa pred domácim brankárom ocitol osamotený Borza a strelou po zemi dostal svoj tím do vedenia -1:2 Domáci sa vrhli do útoku, lenže zabudli na zadné dvierka a po rýchlom protiútoku Lipian dopravil loptu za Chovanov chrbát agilný Šuhaj. Bojovú zástavu Trebišovčanov zdvihol o štyri minúty neskôr Guman, ktorý pohotovou ľavačkou z 25 metrov rozvlnil sieť Vaškovej brány -2:3. Slavoj vrhol všetky sily do útoku, lenže pokusy Rusnáka, M.Lukáča ani Kročka sa neujali. V 80.min. stratil na polovici ihriska loptu Kročko, Pončák mal možnosť samostatného nájazdu a pred pomalšie reagujúcim brankárom Chovanom už vedel čo s loptou - 2:4.

P.FERKO

Góly: 35. Toporčák, 64. Guman 40. a 60. Šuhaj, 50. Borza, 79. Pončák. ŽK: Guman Šuhaj, Andraščík. Rozhodoval Weiss, 250 divákov. TREBIŠOV: Chovan - Kročko, Hoffman, Oláh, Ďurech (88. Csákó) - Lukáč M. (86. Drobňák), Guman, Capko, Lukáč E. (46. Kotľár) - Toporčák, Rusnák. LIPANY: Vaško - Borza, Sekerák, Angelovič, Chovan - Turok-Heteš, Andraščík, Drobňák (75. Pončák), Hricov (71. Hudý) - Šuhaj, Matej

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

n Bánová - Poprad 0:2 (0:0). Góly: 56. Maťaš, 88. Kočiš. L. Mikuláš - Podbrezová B 2:1 (1:1). Góly: 24. Bella, 54. Tomko - 14. Pich. B. Bystrica B - Žilina B 2:0 (1:0). Góly: 37. Jarabica, 87. Vician.

Vranov - Turč. Teplice 2:1 (1:1)

VRANOV. Úvod stretnutia lepšie začali domáci, keď už v 4. min. Baran uvoľnil v pokutovom území Záhradníka a ten sám pred gólmanom namiesto strely zvolil nepresnú prihrávku. Potom sa dlhých 20 minút odohrávala hra v strede ihriska. Domáci otvorili skóre v 32. min., keď center Vožného našiel v pokutovom území Záhradníka, ten prihral Baranovi a Baran zblízka otvoril skóre. V 35. min. na center Vožného nedočiahol Kulich a v 39. min. po priamom kope Šama hlavičkoval tesne vedľa hosťujúcej brány Biroš. Hostia vyrovnali dve minúty pred koncom polčasu, keď Jenčko fauloval v pokutovom území Urgelu a pokutový kop bezpečne premenil Kravárik. V druhom polčase domáci súpera pritlačili a gól visel vo vzduchu. Najprv Baran prestrelil zo 16 metrov súperovu bránku a v 56. min strelu Vožného z 18 m zblokovali zadáci hostí. V 56. min. pohrozili aj hostia, no Urgelova strela z 12 m letela tesne vedľa pravej žrde domácej brány. O minútu na to sa po chybe obrany domácich ocitol Jeťko sám pred brankárom Bálintom, no mieril iba doňho. Rozhodnutie priniesla 63 min. keď si na Šamov center z pravej strany najvyššie vyskočil Jenčko a hlavou upravil na 2:1. Skóre stretnutia mohol zvýšiť Vožný, no jeho strela v 78 min. z 15 m opečiatkovala iba brvno súperovej bránky. V 90. min. dosiahli domáci aj tretí gól, no ten pre odpúskaný faul na Eliáša neplatil.

Góly: 32. Baran, 63. Jenčko - 43. Kravárik (z 11 m), ŽK: Jenčko, Tomáš Šimko, Komár - Ižip 2, Urgela, ČK: 62. Ižip. Pred 500 divákmi rozhodoval Leško. VRANOV: Bálint - Záhadník, Tomáš Šimko (63. Eliáš), Jeníček, Komár, Vožný, Kulich (73. Slavkovský), Biroš, Baran, Šamo, Jenčko (66. Lipták). TURČIANSKE TEPLICE: Machovič - Jeťko (69. Gregora), Slatinský, Šavol, Privitzer, Urgela (77. Schmidt), Kempný, Koleno, Ižip, Karas (46. Kmec), Kravárik.