Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Žakovce zaskočili domácich Lomničanov

POPRAD. I. trieda podtatranských futbalových súťaží riadených PFZ v Poprade pokračovala včera zápasmi 19. kola.I. TRIEDALučivná - Vernár 4:0

I. TRIEDA

Lučivná - Vernár 4:0 (1:0)

Začiatok bol poznačený obojstrannou opatrnosťou a hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Hostia mali v strede poľa miernu územnú prevahu, avšak nič z nej nevyťažili. Naopak, v závere prvého polčasu faulovali jedného z domácich hráčov v pokutovom území a v 42. minúte Bujňák z bieleho bodu otvoril skóre. Po obrátke hostitelia pridali, mali väčšiu snahu po víťazstve a od 52. minúty po vylúčení hosťujúceho Šifru získali jasnú prevahu. V 64., 76. a 88. minúte zvýraznili svoje jednoznačné víťazstvo a súpera napokon zaslúžene prevalcovali.

Góly: Bujňák (z 11 m), Gontkovič, Mihálik, Mačák. Pred 120 divákmi rozhodoval Zaleš, ŽK: Bujňák - Šifra 2, ČK: Šifra.

Hranovnica - Kravany 0:0

Susedské derby sa hralo na kvalitnej hracej ploche a pred peknou diváckou kulisou. V prvom polčase sa však dej odvíjal iba medzi šestnástkami a gólových príležitostí a pekných akcií bolo ako šafranu. Ani po zmene strán na ihrisku k výraznejšej zmene nedošlo. Domáci predviedli niekoľko ojedinelých pokusov, ale to bolo málo. V slušnom stretnutí prevládala bojovnosť. V 75. minúte trafil hosťujúci Pitoňák z hranice šestnástky žrď domácej brány. Prestížne derby zaostalo kvalitou hry za očakávaniami a skončilo sa chudobnou deľbou bodov.

Pred 250 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Olejár - Kovalčík, Skokan.

T. Lomnica - Žakovce 1:3 (0:2)

V zápase dobrej úrovne sa v prvom polčase dopustili domáci niekoľkých chýb v obrannej činnosti, čo dobre hrajúci hostia potrestali a do prestávky si vypracovali dvojgólové vedenie. Po zmobilizovaní síl vybehli Lomničania do druhého polčasu so snahou o otočenie výsledku. Podarilo sa im zásluhou Kapsdorfera znížiť, avšak Žakovce z rýchleho brejku znova odskočili na rozdiel dvoch gólov. Vo vyrovnanom druhom polčase nepremenil domáci Kapsdorfer v 90. minúte pokutový kop a aj preto si hostia zaslúžené víťazstvo ustrážili.

Góly: Kapsdorfer - K. Jankura 2, Kopčák. Pred 100 divákmi rozhodoval Pokrivčák, ŽK: Koľ, M. Novák (obaja Žakovce).

Stráže - Sp. St. Ves 6:0 (3:0)

Stretnutie by sa jednou vetou dalo charakterizovať ako veľká lekcia z efektivity. Domáci totiž počas zápasu vystrelili na bránu Zamagurčanov sedemkrát a z toho šesťkrát sa radovali z gólu. V hre v poli mali Strážania len miernu prevahu a preto je konečný výsledok pre hostí príliš krutý. Už v 9. minúte vyšiel domácim signál, na konci ktorého bol Hlinka a o minútu neskôr Šimko prehodil hosťujúceho brankára - 2:0. Za zmienku ešte určite stojí fakt, že hostia za celý čas ani raz nevystrelili na domáceho gólmana.

Góly: Hlinka (1 z 11 m) a Šimko po 2, Sečka, Gašpar. Pred 150 divákmi rozhodoval Dziak, ŽK: Maliňák - Matiko, Krolák.

Batizovce - Sp. Štvrtok 2:0 (0:0)

V slušnom dueli sa v prvej polovici na ihrisku prakticky nič vážnejšie nedialo. Hralo sa v strede ihriska bez gólovej šance, či strely. V úvode druhého polčasu vyšla v 50. minúte domácim pekná kombinačná akcia a po presnej koncovke Čajku išli do vedenia. O desať minút neskôr si Batizovčania situáciu zopakovali a po podobnej akcii poistili svoj náskok. Hostia potom otvorili hru a v 70. minúte mali ideálnu príležitosť na zníženie, no po tutovke M. Bajtoša skončila lopta na brvne domácej brány. Záver už hostitelia takticky dohrali a zaknihovali plný bodový zisk.

Góly: Čajka, Tvaružek. Pred 210 divákmi rozhodoval Ohálek, ŽK: Siman - Steiner, M. Bajtoš.

Mlynčeky - Jánovce 3:1 (1:0)

Za ideálneho počasia začali oba celky s elánom. Domáci mohli ísť do vedenia už v úvode, ale brankár Jánoviec chytil slabú strelu Soľavu z pokutového kopu. V 16. minúte vyrazil aj Pavličkovu delovku. Hostia pohrozili prvýkrát v 24. minúte, ale mierili vedľa. V závere prvého polčasu sa vybral na výlet domáci stopér Marhefka a po narážačke otvoril skóre. Po obrátke prihral Pavličko Starinskému a ten zvýšil na 2:0. V 57. minúte Soľava minul a hosťujúci Gajdoš z protiútoku znížil. Potom mohli Jánovčania aj vyrovnať, ale ani z piatich metrov nedokázali trafiť loptu medzi tri žrde. Naopak, v závere po chybe inkasovali tretí zásah.

Góly: Starinský 2, Marhefka - Gajdoš. Pred 80 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Danišovský (Jánovce).

V. Slavkov - Vikartovce 1:0 (0:0)

Domáci chceli odčiniť debakel z ostatného kola, no úvodných 20 minút boli lepším mužstvom hostia. Najväčšiu šancu mal Škyrta, no neuspel. Potom sa hra vyrovnala, pričom najväčšie problémy hosťujúcej obrane robil nestarnúci Barabas st., ktorého úniky po krídle boli veľmi nebezpečné. Po nesúrodom prvom polčase získali v tom druhom domáci loptu pod svoju kontrolu. Svoj agresívnejší herný prejav korunovali v 81. minúte, keď po prihrávke od M. Gaja Kaleta hlavou rozvlnil sieť. V závere sa už hostia hnaní dopredu svojimi fanúšikmi k vyrovnaniu nedostali.

Gól: Kaleta. Pred 150 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Kubus - Škyrta.

V. Lomnica - Sp. Belá 2:1 (0:0)

Lomničania začali náporom a už v 1. minúte mali príležitosť, ktorú nevyužili. Hostia kontrovali o dve minúty Podolinským, ktorý ani na dvakrát neprekonal domáceho brankára Langa. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, pričom o krok rýchlejší boli predsa len domáci. Pekný futbal pokračoval aj po zmene strán. V 63. minúte išli Beľania do vedenia, keď Podolinský zo štandartnej situácie otvoril skóre. Lomničania však nezložili zbrane a už o šesť minút vyrovnali, keď po centri Neupauera Tribula hlavou rozvlnil sieť. O víťazstve hostiteľov rozhodol svojím druhým zásahom opäť Tribula, keď skóroval aj z priameho kopu.

Góly: Tribula 2 - Podolinský. Pred 100 divákmi rozhodoval J. Guballa, ŽK: Beller, Tribula - Varga, Heutschy.