Korzár logo Korzár
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Halák vedie Montreal do play-off

ZO SLOVÁKOV SA GÓLOVO PRESADIL GÁBORÍKNEW YORK. V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa z kvarteta slovenských reprezentantov bodovo presadila

ZO SLOVÁKOV SA GÓLOVO PRESADIL GÁBORÍK

NEW YORK. V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa z kvarteta slovenských reprezentantov bodovo presadila dvojica útočníkov Marián Gáborík a Richard Zedník. Ďalším, v poradí už ôsmym tímom, ktorý si zabezpečil účasť v bojoch o Stanleyho pohár, je Chicago. Krídelník Minnesoty Marián Gáborík pečatil záverečným štvrtým gólom jednoznačné víťazstvo "divochov" nad Calgary 4:0. Slovenský brankár Jaroslav Halák počas chrípky tímovej jednotky Careyho Prica vychytal na ľade Toronta už druhé víťazstvo v rade a tím Canadiens bodovo odskočil svojim prenasledovateľom. "Habs" majú pred ôsmym New Yorkom Rangers trojbodový náskok a k tomu ešte zápas k dobru. Halák v prestížnom kanadskom derby spočiatku príliš veľa práce nemal, no v druhej tretine sa zaskvel pri strele Michaila Grabovského. Poslednú tretinu už hostia pri štvorgólovom náskoku vypustili a inkasovali dva góly. Rodák z Bratislavy predviedol celkovo 34 úspešných zákrokov a dosiahol 18. víťazstvo v sezóne.

n PIATOK: Florida - Atlanta 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), 27. G. Campbell (ZEDNÍK, Peltonen) - 23. Peverly (C. Armstrong, Oystrick), 52. Peverly (Slava Kozlov, Armstrong), 59. T. White. New Jersey - Tampa Bay 5:4 pp (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0), 24. Shanahan (tr. strieľanie), 35. Pandolfo (Langenbrunner, Oduya), 39. Langenbrunner (Rolston, Parise), 51. Langenbrunner (Zajac, Parise), 62. Parise (Zajac, Martin) - 2. Arťuchin (Melichar), 26. Stamkos (St. Louis, Lashoff), 43. Malone, 55. Karsums (Pettinger, Krajíček). Philadelphia - Toronto 8:5 (5:0, 1:3, 2:2), 5. Jones (Briere, Giroux), 8. Giroux (Asham, Briere), 10. Gagne (M. Richards, Timonen), 17. Hartnell (J. Carter, Carle), 18. J. Carter (Powe, Timonen), 27. J. Carter (Briere, Jones), 45. J. Carter (Lupul, Carle), 51. Briere (Giroux, Powe) - 37. Schenn (Kuľomin, I. White), 38. Deveraux (Mayers, May), 40. Grabovskij (Schenn, Kuľomin), 48. Kuľomin (Ponikarovskij, Finger), 52. Mayers (Stajan, Hagman). Washington - Buffalo 4:5 pp (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1), 6. Ovečkin (Laich, Vik. Kozlov), 24. Siomin (Laich, Ovečkin), 24. Fiodorov (Fleishmann), 39. Fiodorov (Ovečkin, Vik. Kozlov) - 10. Stafford (Špaček, Rivet), 11. MacArthur (Lydman, Pominville), 39. D. Roy (Connolly, Špaček), 51. Afinogenov (Connolly, Lydman), 62. Pominville (Connolly). Minnesota - Calgary 4:0 (3:0, 0:0, 1:0), 5. Brunette (Židlický, M. A. Bergeron), 6. Clutterbuck (Belanger, Schultz), 15. Nolan (Miettinen, Veilleux), 54. GÁBORÍK (Sheppard, Škoula). Chicago - Nashville 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), 6. Pahlsson (Ladd, Seabrook), 33. Toews (Havlát, Kane), 59. Havlát (Toews) - 11. O'Reilly (J. Ward, Sullivan).

n SOBOTA: Boston - NY Rangers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), 10. Wheeler (Axelsson, Wideman). Carolina - Pittsburgh 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0), 14. E. Staal (Cole, T. Ruutu), 21. LaRose (J. Jokinen, Ray Whitney), 62. Babchuk (Gleason, Ray Whitney) - 6. Kennedy (Fedotenko, Scuderi), 44. J. Staal (Kennedy, Fedotenko). NY Islanders - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), 1. Park (Joensuu), 35. Martínek (Gervais, Joensuu), 50. Bailey (Comeau, Gervais) - 37. Pettinger (Karsums). Ottawa - Philadelphia 4:3 sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0), 11. Foligno (Spezza, Alfredsson), 23. Kelly (Campoli, Lee), 44. Spezza (Heatley), rozhodujúci nájazd premenil Fisher - 23. Powe (tr. strieľanie), 31. M. Richards (Briere), 41. Gagne (M. Richards). Toronto - Montreal 2:6 (0:2, 0:2, 2:2), 43. Mitchell (Harrison, J. Blake), 54. Devereaux - 7. Kovalev (Schneider), 9. Latendresse (Hamrlík, Lapierre), 28. Tanguay (S. Koivu, Kovalev), 29. Higgins (Dandenault, Gorges), 47. Lapierre (Latendresse, Kovalev), 50. Gorges (Hamrlík, Kovalev). Brankári: Gerber - HALÁK. Buffalo - New Jersey 2:3 (0:2, 0:1, 2:0), 47. Hecht (D. Roy, Lydman), 57. MacArthur (Rivet, Connoly) - 3. Clarkson, 6. Parise (Martin), 28. Langenbrunner (Holík). Nashville - Columbus 5:4 sn (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0), 10. Weber (Suter, Arnott), 32. Arnott (Dumont, Zanon), 37. Arnott (Bonk, Hamhuis), 51. Bonk (Smithson, Tootoo), rozhodujúci nájazd premenil Koistinen - 7. Nash (Malhotra, Hejda), 10. Novotný (Voráček), 26. Nash (Jas. Williams, Malhotra), 56. Jas. Williams (Vermette, Torres). Dallas - St. Louis 5:4 pp (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0), 11. Eriksson (Wandell), 25. Ribeiro (Niskanen, Sydor), 41. Eriksson (Neal, Wandell), 54. Ott, 61. Daley (Modano, Brunnström) - 23. Boyes (Weaver, Tkachuk), 27. Boyes (B. Jackman, Backes), 38. Backes (McDonald, Boyes), 47. Oshie (Boyes, Tkachuk). San Jose - Anaheim 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), 10. J. Thornton (D. Boyle), 25. M. Michálek (Ehrhoff, Nabokov) 3. Ryan (Getzlaf, Perry), 6. Perry (Getzlaf, Pronger), 29. M. Brown (Christensen), 38. Selänne (Getzlaf), 54. Ryan (Christensen, Getzlaf). Edmonton - Vancouver 5:3 (1:0, 1:0, 3:3), 1. Kotalík (Horcoff, Souray), 29. Grebeškov (Gagner, O´Sullivan), 51. Gagner, 55. Souray (Hemský, Gagner), 59. Hemský - 47. Raymond (Sundin, Öhlund), 53. Burrows (H. Sedin, Salo), 59. Welwood (Kessler, DEMITRA). Los Angeles - Phoenix 6:1 (2:0, 1:1, 3:0), 8. B. Boyle (Calder), 15. B. Boyle, 31. Frolov (Just. Williams, Kopitar), 44. Kopitar (Greene, Just. Williams), 51. Just. Williams (Kopitar, Doughty), 56. Frolov (J. Johnson, Doughty) - 23. Doan.

(sita)

šport / pondelok / 3 / halak

Vychytal výhru

Slovenský brankár Montrealu Jaroslav Halák si poradil aj s touto trmou-vrmou.

FOTO: REUTERS

KANADSKÉ BODOVANIE

(zápasy, góly, asistencie, body)

1. J. Malkin (Pittsburgh)783474108

2. A. Ovečkin (Washington)755549104

3. S. Crosby (Pittsburgh)73306999

4. Z. Parise (New Jersey)79444993

5. P. Daciuk (Detroit)76316293

6. I. Kovaľčuk (Atlanta)75414889

7. R. Getzlaf (Anaheim)78256489

8. J. Iginla (Calgary)78335386

9. J. Thornton (San Jose)78255984

10. M. Savard (Boston)78245882

SLOVÁCI V NHL

1. M. Hossa (Detroit)71372966

2. P. Demitra (Vancouver)65193352

3. Z. Chára (Boston)78173047

4. M. Handzuš (Los Angeles)78172239

5. M. Šatan (Pittsburgh)65171936

6. R. Zedník (Florida)66171633

7. M. Svatoš (Colorado)67141933

8. Ľ. Višňovský (Edmonton)5082331

9. T. Kopecký (Detroit)7461319

10. A. Sekera (Buffalo)6531417

11. A. Meszároš (Tampa Bay)5221416

12. M. Gáborík (Minnesota)139514

13. M. Jurčina (Washington)7531114

14. P. Ölvecký (Minnesota)27235

15. B. Valábik (Atlanta)46055

16. V. Mihálik (Tampa Bay)8022

Brankári (zápasy, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

P. Budaj (Colorado)523,0289,35

Jaroslav Halák (Montreal)332,8591,56

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

1. x-Boston78511710260:181112

2. x-Washington7847238254:230102

3. x-New Jersey7949264237:201102

4. x-Carolina7944287227:21895

5. Philadelphia78422511255:22995

6. Pittsburgh7842279247:22993

7. Montreal78412710241:23392

8. NY Rangers7940309201:21389

-----------------------------------

9. Florida78382911219:22187

10. Buffalo7838319235:22785

11. Ottawa78343410207:22578

12. Toronto79323413240:28777

13. Atlanta783438643:26574

14. Tampa Bay79243718202:26366

15. NY Islanders7826439196:25561

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

1. x-San Jose78511611249:194113

2. x-Detroit7749199283:230107

3. x-Vancouver78422610239:21594

4. x-Chicago77422411249:20895

5. x-Calgary7844286244:23794

6. Columbus7840299218:21789

7. Anaheim7941326235:22788

8. Nashville7939328203:21886

-----------------------------------

9. St. Louis79383110224:23186

10. Minnesota7837329200:18983

11. Edmonton7937339227:24183

12. Dallas79353410223:24880

13. Los Angeles78323511200:22575

14. Phoenix7934387198:24275

15. Colorado7731442193:25064

x - istý postup do play-off

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Bývanie v meste predlžuje život
  2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
  5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  6. Aká je chémia vôní
  7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  5. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
  6. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
  7. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
  8. Počúvaním hluku chránime váš sluch
  9. Aká je chémia vôní
  10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 30 138
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 040
  3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 654
  4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 023
  5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 680
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 337
  7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 044
  8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 011
  9. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 7 779
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 773
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Vzácny úlovok má pre zberateľov svoju hodnotu.
Zreštaurovaná listina kráľa Vladislava II., ktorá potvrdzuje výsady mesta Rožňava a právomoc súdiť.
Ilustračné foto.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Monika Jankovská.
Tlačová konferencia Petra Pellegriniho a strany Hlas po ustanovujúcom sneme.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop