Jubilejná desiata výhra našej reprezentácie nad veľkým rivalom

Sportnet|6. apr 2009 o 00:00

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v Trenčíne v sobotňajšom prípravnom medzištátnom stretnutí pred majstrovstvami sveta nad Českom

5:1.

TRENČÍN. O góly sa v prvej časti postarali v rozpätí 93 sekúnd medzi 6. až 8. min postupne Štefan Ružička, Ladislav Nagy a Ľuboš Bartečko. Štvrtý presný zásah pridal tesne pred prvou sirénou Marcel Hossa. Za Čechov korigoval v druhej tretine Vampola, no 29 sekúnd pred druhým klaksónom upravil na konečných 5:1 Štefan Ružička. Zároveň to bol stý gól Slovenska v súbojoch proti Česku v histórii. Zverenci trénera Jána Filca dosiahli jubilejnú desiatu výhru nad Českom. Najbližšie čaká na slovenský tím dvojica prípravných duelov proti Nórsku (9. a 10. apríla v Skalici a Trenčíne).

Slovensko - Česko 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)

V 6. min po Barankovom vysunutí vymietol pavučinu v českej bránke Ružička a o minútu neskôr prenikol do rozhodenej obrany súpera Nagy a zoči-voči Kopřivovi nezaváhal - 2:0. Vynikajúce chvíle podčiarkol o 30 sekúnd neskôr Bartečko, ktorý po peknej Surového prihrávke poslal puk do prázdnej bránky tímu ČR - 3:0. Česká lavička si následne vybrala oddychový čas a Kopřivu v bránke vystriedal Prusek. Na trenčianskom štadióne vládla vynikajúca atmosféra a už v 11. min sa dookola valili divácke vlny. Šancu pridať ďalšie góly mali Ružička aj Stehlík, no podarilo sa to až 20 sekúnd pred prvou sirénou Marcelovi Hossovi po spolupráci s Rastislavom Pavlikovským a Stehlíkom.

Kým v prvej časti dominovali zverenci trénera Jána Filca, v tej druhej mali na ľade prevahu hráči Česka. Vo výbornej forme chytajúci Staňa však postupne zlikvidoval šance Kvapila, Mikesku, Jánského, Barinku, Gulašiho aj Lukeša. Prvú vážnejšiu šancu si Slováci v druhom dejstve vypracovali až v 30. min, ale po zaváhaní brankára Pruseka ho na bránkovej čiare zastúpili spoluhráči. Na 4:1 znížil v 33. min Vampola, ktorý využil presilovkovú spoluprácu s Lukešom a Netíkom. V 35. min potiahol po ľavom krídle akciu Bulík, našiel pred bránkou Bartečka, ale ten ležiaceho českého gólmana nedokázal prekonať. Dvadsaťdeväťsekúnd pred koncom II. tretiny počas oslabenia zvýšil na rozdiel štyroch gólov Štefan Ružička, ktorý využil prihrávku Juraja Štefanku. Hneď v úvode tretej dvadsaťminútovky sa ocitol v dobrej príležitosti Bulík, no jeho pokus Prusek zneškodnil. Pri obrannom zákroku sa však zranil a do českej bránky sa opäť postavil Kopřiva. Potom hra na dlhé minúty upadla do podpriemeru, ale diváci sa aj napriek tomu dobre bavili.

(tasr)

Góly: 6. Š. Ružička (Baranka), 7. L. Nagy (Marcel Hossa), 8. Bartečko (Surový, Bulík), 20. Marcel Hossa (Rastislav Pavlikovský, Stehlík), 40. Š. Ružička (J. Štefanka) - 33. Vampola (Lukeš, Netík). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - J. Tvrdoň, Horínek, 4850 divákov.

Slovensko: Staňa - Starosta, Stehlík, Vydarený, Švarný, Baranka, Obšut, J. Valach, Smrek - Marcel Hossa, Rastislav Pavlikovský, L. Nagy - Bartečko, Bulík, Surový - Radivojevič, J. Štefanka, Š. Ružička - Tatar, M. Macho, Bartovič. Česko: Kopřiva (8. - 41. Prusek) - Platil, Čáslava, Nosek, Blaťák, Krstev, M. Barinka, Sičák, Gulaši - Horna, Čermák, V. Nedorost - Jánský, Mikeska, Kvapil - Netík, Vampola, Lukeš - Květoň, Kašpařík, Köhler.

Domov»Sportnet na východe»Jubilejná desiata výhra našej reprezentácie nad veľkým rivalom