Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Vymyslená penalta a prehra

SP. PODHRADIE. V treťoligovej súťaži dorastencov sa zástupca zo Spiša predstavil v Rožňave. Ako zo zlého sna bol záver zápasu u starších dorastencov.

Podhradčania prehrali po vymyslenom pokutovom kope.

Výsledok, III. liga starší dorast - 19. kolo: Rožňava - Sp. Podhradie 1:0 (0:0).

Od prvej minúty sa hral v Rožňave dobrý futbal. Obidve mužstvá predvádzali rýchly, kombinačný futbal. Šance sa striedali na obidvoch stranách, ale brankári podali tiež výborný výkon. V druhom polčase Sp. Podhradie ešte pridalo a dostalo sa do viacerých gólových šancí, ktoré však ostali nevyužité. Keď už vyzeralo, že sa zápas skončí remízou, v 3. minúte nadstaveného času rozhodkyňa odpískala až veľmi diskutabilný pokutový kop. Po tom, čo z lavičky domácich niekto zakričal na útočníka domácich, aby vbehol do šestnástky a spadol, on to aj urobil a "perfektne" pískajúca rozhodkyňa si vydýchla, keď mohla odpískať pokutový kop. Domáci kapitán ho nakoniec premenil a domáci vyhrali nezaslúžene 1:0. Táto nemenovaná treťoligová rozhodkyňa evidentne poškodila chlapcov v tejto sezóne už tretíkrát. K jej výkonu počas celého zápasu sa vyjadrovať radšej nebudem. Keď som si prečítal v pondelok článok o zápase mužov Rožňava - Haniska, tak mi to už bolo jasné, že v Rožňave to ináč nebude. Len mi je ľúto tých chlapcov, ktorí dreli celý zápas a niekto sa im nakoniec vysmeje do očí. Podhradčania aj napriek prehre ostali na 5. mieste za 31 bodov s aktívnym skóre 29:22.

Výsledok, III. liga, mladší - 19. kolo: Rožňava - Sp. Podhradie 1:1 (0:0), Ján Sýkora.

Mladší dorastenci nastúpili na tento zápas s cieľom vrátiť domácim prehru z jesennej časti. Od začiatku sa hral pekný futbal na obcoh stranách už v pokojnejšej atmosfére. V prvom polčase mali obidve mužstvá asi po tri gólové šance, z ktorých však domáci premenili aspoň jednu, kde od 28. minúty viedli 1:0. V druhom polčase hostia domácich zatlačili, ale vyrovnávajúci gól nie a nie prísť. Podarilo sa to až v 77. minúte, keď po peknej akcii vyrovnal Sýkora. Maldší dorast po tejto prehre ostal na 3. mieste za 39 bodov a aktívne skóre 42:14. V ďalšom kole Sp. Podhradie na Veľký piatok privíta doma lídra súťaže Humenné.