Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Tréner Fatľa: Tutovky sa musia premieňať

V treťom jarnom kole futbalisti Štítnika K.T. na pôde nováčika z V. Folkmara neuspeli, keď jediné vážnejšie zaváhanie ako i neefektívne zakončenie

ich pripravili o možný bodový zápis.

ŠTÍTNIK. Štvrtoligisti Štítnika K.T. ani v treťom jarnom vystúpení nenastúpili v kompletnom zložení. Tentoraz okrem dlhodobo zraneného kanoniera Juhásza chýbali Greško, ktorý mal študijné povinnosti a vykartovaný Bábeľa. Zápas nedohral Čižmár, ktorý musel pre zranenie v záverečnej dvadsaťminútovke odstúpiť.

Na tyčky nerozhodne

Do polčasu sa hra odvíjala viac-menej v strede poľa a preto i príležitostí na skórovanie bolo pomenej. V úvode mali domáci po chybe hostí jedinú príležitosť čosi vymyslieť, ale jeden z útočníkov, ktorý sa ocitol zoči-voči gólmanovi Rodákovi, neuspel. Na opačnej strane sa uvoľnil Milko, ale jeho strela z hranice šestnástky rozvlnila iba bočnú sieť domácej brány. V závere polčasu si strelci na oboch stranách vyskúšali odolnosť tyčí. Najprv domáci Hrobko po štandardke tvrdou strelou opečiatkoval brvno a v poslednej minúte ho napodobnil hosťujúci Maroš Gallo, ktorý nastrelil ľavú tyč Šebestyenovej brány.

Folkmarčania chybu trestali

Po prestávke mohli otvoriť skóre hostia, ktorí zaútočili v trojici na jediného brániaceho hráča domácich Sasáka, ale Milko situáciu zle odhadol a loptu centroval na Mil. Galla, ktorý bol zastavený za cenu faulu. V 62. min. hostia vyprodukovali fatálnu chybu, za ktorú pykali jediným, ale víťazným domácim gólom. Z nešťastnej rozohrávky ťažil Rutkay a po jeho pohotovej delovke lopta skončila v šibenici Rodákovej brány. Po inkasovanom góle hostia zmobilizovali sily a pokúšali sa jednogólové manko zmazať. Zrodili sa dve tutovky, ale šťastena hosťom ukázala tentoraz chrbát.

Zahodené šance

Po rýchlom brejku naservíroval Miloš Gallo ideálnu prihrávku bratovi Marošovi, ktorý postupoval sám na bránu, ale z hranice jedenásťmetrového kopu jeho tvrdá strela skončila nad brvnom. V záverečnej minúte si únik Mil. Gallo zopakoval a uvoľnil sa cez dvoch brániacich hráčov. Takmer z autovej čiary vyslal prízemný center, lopta prešla popod padajúceho gólmana domácich, ale nabiehajúci Varga ani D. Fatľa nedokázali "koženú" doklepnúť do prázdnej brány.

Slabinou je neefektívne zakončenie

"Naším cieľom bolo na súperovej pôde bodovať. Do polčasu sme vyprodukovali hlavne v strede niekoľko individuálnych chýb, ale tie napokon obrana na čele s brankárom dokázali napraviť. Nedisciplinovanosťou sme vyrobili jedinú vážnejšiu hrúbku, za ktorú sme pykali gólom. Neskôr sme pridali na dôraze, ale hrať treba celých deväťdesiat minút a nie tlak vystupňovať iba po inkasovanom góle. Z následných vyložených šancí, ktoré sa naskytli, však skúsení hráči musia jednoznačne dávať góly. Veď v príprave sa Vargovi ako i Marošovi Gallovi darilo oveľa viac. Evidentne nám chýbalo i kus športového šťastia a taktiež slabinou ostáva premieňanie šancí," uviedol tréner Štítnika K.T. Ján Fatľa.

FAKTY

Veľký Folkmar - Štítnik K.T. 1:0 (0:0), G: Rutkay, ŽK: T. Kaľavský - Mar. Gallo, Zdechovan, R: Píro, D: 200, Štítnik K.T.: Rodák - Zdechovan, Varga, T. Leng, Konček, Čižmár, Milko, Fecko, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Mészner, striedali Marchevský, D. Fatľa