Úspešní plavci seniori

Sportnet|9. apr 2009 o 00:00

SP. NOVÁ VES. V dňoch 4. a 5. apríla sa plavci Plaveckého seniorského klubu Spišská Nová Ves (PSK SNV) zúčastnili Medzinárodných majstrovstiev SR v

plávaní seniorov v Košiciach - MASTERS.

Za dva plavecké dni odplávali ôsmi členovia PSK SNV: Ivan Mirek st., Peter Milčák, Peter Hamrák, Peter Piroch, Peter Ivančák, Igor Murko, Miroslav Kamenický a Jaroslav Dulík vyše 25 disciplín, z ktorých si priniesli 15 medailí všetkých kovov.

Najcennejšou bola určite zlatá medaila za štafetu 4x50 m voľný spôsob v kategórii nad 200 rokov (súčet rokov plavcov družstva v štafete): Milčák, Piroch, Hamrák, Dulík.

Rovnako cennou medailou bola aj strieborná medaila za štafetu 4x50 m polohové preteky v kategórii nad 200 rokov: Piroch, Ivančák, Murko, Dulík.

Ostatné strieborné a bronzové medaily vyhrali plavci PSK SNV v individuálnych disciplínách.

Na Medzinárodných majstrovstvách SR v plávaní seniorov v Košiciach - MASTERS sa zúčastnilo vyše 200 plavcov zo šiestich krajín: Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Rumunsko a Slovensko.

Spišskonovoveskí plavci dokázali, že tento krásny šport sa dá robiť v každom veku a dodávajú, že nie je skutočne dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a sám sebe niečo dokázať a prekonať sa. Mimochodom, najstarší účastník mal 83 rokov, aj keď výkonmi na to určite nevyzeral.