Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Z východniarov uspeli Michalovce

Včera bolo na programe dohrávané 19. kolo I. futbalovej ligy. Stretnutia R. Sobota - Lučenec a Šaľa - Podbrezová preložili na iný termín.Michalovce

Michalovce - Dun. Streda B 2:0 (0:0)

Nemastný - neslaný prvý polčas skončil bez gólov aj preto, že domáci nevyužili ani to málo šancí (Sninský, Gašpar, Kozár), čo mali, ale i kvôli tomu, že sa nehralo často (hostia boli pričasto "zranení"). Hneď po prestávke po úspešnom vzdušnom súboji Sninského sa k lopte dostal Kozár a krížnou strelou poslal domáci tím do vedenia. Hostia, ktorí si zrejme uvedomili, že vylihovaním na trávniku nedosiahnu nič, ožili a po strele Koiša sa musel vyznamenať brankár M. Žofčák. K definitívnemu zlomu prišlo v 71. minúte, Dunajskostredčan Rahimi zozadu fauloval Sninského, po druhej žltej karte bol vylúčený a Michalovce presilovku využili bleskovo, po nariadenom priamom kope sa so šťastím ujala strela Mariána Adama a bolo 2:0. MFK Zemplín potom už s prehľadom kontroloval výsledok a napokon dosiahol prvé jarné víťazstvo.

Góly: 46. Kozár, 72. Mar. Adam. ŽK: Sninský - D. Radványi, Egri, Rahimi 2. ČK: 71. Rahimi (po druhej ŽK). Rozhodca: Fajčík - 830 divákov. MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Uhľár, Kovalík, Coulibaly - Mar. Adam, Vajda, Jevľanov, Gašpar, Viskup (61. Hreško) - Kozár, Sninský (82. Ruskovský). DAC B: Minár - Rahimi, D. Radványi, Egri, Kiss - Koiš (86. Atangana), Brunczvik, Bartal (65. D. Harsányi), Lelkes, Bartalos - Bognár (81. Kosár).

J. ČÚRNY

Humenné - Ružomberok B 0:1 (0:0)

HUMENNÉ. Do prestávky sa nebolo veľmi na čo pozerať. Zaujala iba krížna hlavička D. Pyrku tesne vedľa a jedovka Ljubarskeho z priameho kopu, ktorú Smieška kryl. Vzruch prišiel po obrátke. Už v 48. min. podvihol hosťujúci obranca Gallo loptu hlavou na osamoteného Bačíka, no ten napálil iba nohy Smiešku. Hostia ohrozili humenskú bránu jediný raz - v 54. min. sa Števko odpichol od obrancu a brejk premenil. Domáci si vynútili tlak, hlavičky Parasku i Stankoviča však boli nepresné. Pribudlo nervozity (tréner L. Molnár hodil fľašu s vodou o zem), domácim nepriala šťastena, keď Gallo pri odkope napálil Stankoviča a lopta z 25 m tesne minula šibenicu svätyne Liptákov. V 84. min. po hlavičke Labuna poskakovala lopta Smieškovi ako horúci zemiak, Lukáč ju dopravil do siete, no na pokyn asistenta gól neplatil. Heroický humenský záver už vyrovnanie nepriniesol.

Gól: 54. R. Števko. Žltá karta: R. Jendrišek (Ružomberok B). Pred 420 divákmi rozhodoval Michlian. 1. HFC: Stefanovič - Paraska, J. Lukáč, Hanc (54. Lišivka), Ma. Pyrka - Stankovič, Čavojský, Labun, D. Pyrka (75. Mikulanin) - Ljubarskij, Bačík (61. M. Rožník). Tréner J. Škrlík. MFK B: Smieška - Mahút, Greššák, Gallo, Ondrík - Babic (65.Kotora), R. Jendrišek (90. + M. Nagy), Bielák, Janso - A. Sloboda - R. Števko (73. Pilár). Tréner L. Molnár. (mšk)

Ďalšie výsledky

Prievidza - Inter 2:2 (1:0). Góly: 5. Masár, 90.+ Šlosár - 72. A. Hodek, 77. Mihálik.

Trenčín - Košice B 1:0 (0:0)

Všetko podstatné sa odohralo v úvode stretnutia. Už v 16. sekunde Gergely dlhým vhadzovaním našiel Depetrisa v šestnástke, ktorý prekonal gólmana hostí. Potom sa viac bojovalo ako hralo. Gergely ešte raz vyzval Depetrisa, ale ten tiesnený nedokázal skórovať. Čirik v druhom polčase centroval z ľavej strany opäť na Depetrisa, po jeho strele sa napokon kopal roh. Potom sa na ihrisku dlho neudialo nič významné. Až v 90. min mal vyrovnanie na kopačke striedajúci Serečin, ale vo výbornej pozícii ho zázračne vychytal Volešák.

Gól: 1. Depetris, ŽK: Ševela - R. Šimko, Teixeira, rozhodoval: Valášek, 1 151 divákov.