Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Skalica odvrátila ďalší mečbal

KOŠICE. Hokejisti HK 36 Skalica dokázali zvíťaziť v stredajšom stretnutí finále play-off Slovnaft extraligy na ľade Košíc 4:3 po samostatných

nájazdoch, odvrátili už druhý mečbal súpera a upravili stav série na 3:2 pre Košice. Po bezgólovom predĺžení o všetkom rozhodol záverečným samostatným nájazdom skalický hokejový "drahokam" Pálffy. Šiesty zápas série je na programe v piatok 10. apríla o 17.00 h v Skalici.

Košice - Skalica 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1) - stav 3:2

Vypredanú košickú Steel Arénu doslova zmrazil už v 12. sekunde Pálffy, keď po úvodnom vhadzovaní unikol po pravom krídle, obišiel nedôrazne brániaceho Tabačeka a ponad padajúceho Lipovského pod hornú žŕdku otvoril skóre - 0:1. Na druhej strane sa vzápätí snažil vyrovnať Miklík, ale jeho pokus Rybár zneškodnil a poradil si aj s tutovkou Sýkoru. Skalický gólman sa nenechal nachytať ani v presilovke po delovke Šterbáka, Lipovský na opačnej strane zasa vyriešil dobrý Hartmannov pokus. O vyrovnanie sa postaral v 18. min Húževka, ktorý Rybára prestrelil po nezištnej prihrávke Kmiťa - 1:1.

Po piatich minútach hry v druhom dejstve sa Ščurko preštrikoval až pred Rybára, no gól nedal. Na druhej strane sa do streleckej listiny zapísal opäť Pálffy, ktorý v páde poslal puk popod Lipovského do košickej svätyne - 1:2. Vyrovnanie však na seba nenechalo dlho čakať a v 32. min upravil kapitán oceliarov Juraj Faith po prihrávke spoza bránky od Petra Bartoša a chybe Škápika na 2:2. Košice po tomto góle na ľade viditeľne ožili, ale Kledrowetz ani na dvakrát nedokázal od modrej prestreliť Rybára. Poriadny kolotoč rozkrútili domáci hráčmi pred skalickou bránkou v 36. min, no Rybár niekedy aj s prispením šťastia nekapituloval.

Začiatok tretieho dejstva priniesol rýchly brejk Skalice vo vlastnom oslabení, no po akcii Hartmanna sa nedostal k zakončeniu pred prázdnou košickou bránkou Zálešák. toho nedovolene zastavil Kmiť, a kedže predtým rozhodcovia signalizovali aj vylúčenie Špeldu, Záhoráci mali po návrate Jendeka na ľad výhodu 86-sekundovej presilovky o dvoch korčuliarov. Tú jedenásť sekúnd pred jej koncom využil na strelenie gólu T. Višňovský. Nervozita na ľade sa v nasledujúcich momentoch dala krájať a vrelo to aj v hľadisku. Košickí diváci hnali svojich dopredu, ich priania vypočul v 49. min Tabaček počas vylúčenia Pašeka, keď od modrej vymietol pravý horný roh Rybárovej bránky - 3:3. Do tretej sirény si obaja súperi vypracovali ešte niekoľko príležitostí, ale strelci neboli úspešní, a tak sa predlžovalo.

Štvrtá časť zaujímavého stretnutia priniesla rýchly hokej. Možnosť rozhodnúť mali Kmiť, Sýkora na jednej a Pálffy na druhej strane, no napokon prišlo aj na samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe Skalice Pálffy, ktorý ako jediný premenil svoj nájazd.

Góly: 18. Húževka (Kmiť), 32. Juraj Faith (Bartoš, Kledrowetz), 49. Tabaček (Juraj Faith) - 1. Pálffy, 26. Pálffy (Juraj Mikúš, Škápik), 44. T. Višňovský, rozhodujúci nájazd premenil Pálffy. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, P. Grečko - Gajan, M. Novák, 8347 divákov. Košice: Lipovský - M. Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, Špelda, Kledrowetz, M. Grman - J. Kopecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - Michel Miklík, Húževka, Kmiť - Šimurda, Juraj Sýkora, Ščurko. Skalica: Rybár - Gründling, Hranáč, Škápik, Ďurák, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - R. Školiak, Zálešák, D. Pašek - T. Višňovský, Kocák, Šátek - Kutálek, F. Novák, Malík