V Hnilčíku mali veľkonočnú oblievačku o deň skôr

Sportnet|14. apr 2009 o 00:00

Zhodné domáce prehry Hrušovčanov a BystriancovVo veľkonočnej atmosfére sa hralo 16. kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Radostnú oblievačku

Zhodné domáce prehry Hrušovčanov a Bystriancov

Vo veľkonočnej atmosfére sa hralo 16. kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Radostnú oblievačku mali v Odoríne a Kluknave, ktoré vyšibali tri body na ihriskách súperov. Iná oblievačka bola v Hnilčíku, kde po prietrži mračien a krupobití sa stretnutie nedohralo.

SPIŠ.

Program nasledujúceho kola: Olcnava Sp. Hrušov, Jamník Bystrany, Kluknava Markušovce, Iliašovce Hnilčík, Poráč Letanovce 10.30, Chrasť n/H Odorín.

Sp. Hrušov - Odorín 2:3 (0:3)

Úvod a záver polčasu bol pre domácich ako zo zlého sna. V 2. minúte zahral nedovolene v pokutovom území rukou B. Kunzo a M. Majko sa z bieleho bodu nemýlil. Dve minúty pred koncom po sérii chýb v domácej obrane nebojácne zaútočil M. Čuj a pohotovo zvýšil na 2:0. Prvý polčas Hrušovčanom vôbec nevyšiel. Herne sa trápili, kým hostia príjemne prekvapili. V 52. minúte hostia opäť šokovali a po rýchlom protiútoku rutinérsky zakončil individuálnu akciu Boroš 0:3. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Hrušovčania sa nevzdávali a o sedem minút na druhej strane potešil oko futbalového fanúšika tiež vydarenou individuálnom akciou Repaský 1:3. V 67. min. mali výhodu pokutového za faul na Samoľa domáci. Ani M. Filip sa zo značky pokutového kopu nemýlil 2:3. Od tohto momentu domáci sa vynútili veľký tlak. Nastrelili žrď, neustále ohrozovali Maľakovú bránu. V koncovke im však boli zbrklí a nedôrazní. Odorínčania si za bojovný výkon, keď siahli na dno síl, tri body zaslúžili. Domácich môže mrzieť veľmi slabý prvý polčas. Pred 100 divákmi rozhodoval Jasečko. SP. HRUŠOV: Tatarko B. Kunzo, Olejník, Švač Repaský, M. Filip, Samoľ, Kočiš, Slamený Š. Kunzo, Š. Filip. ODORÍN: Maľak M. Majko, Hudzik, Beličák Kavulič, Krajňák, Boroš, Bednár, Maďar Kočiš, Čuj, striedali: Slanina, Mikolaj, Liška.

Letanovce - Chrasť n/H 3:2 (0:1)

Jarná premiéra domáci nešla podľa ich predstáv. Chrasťania sa predstavili ako kvalitné mužstvo a po prvom polčase zásluhou Dirdu viedli 1:0. Letanovčania mali zopár dobrých príležitostí, ale nová akvizícia v chrasťanskej bráne si držal čisté konto.

Po zmene strán v 62. min. R. Kubičár vyrovnal a začínalo sa odznova. O dve minúty sa skóre opäť menilo - J. Dirda 1:2. V 80. minúte opäť vyrovnal číselný stav D. Pecha. Päť minút pred koncom zabezpečil Letanovčanom tri dôležité body z pokutového kopu Neupaver. Pred 60 divákmi rozhodoval Šoltés. LETANOVCE: Jochman - Pecha, R. Pecha, I. Kubičár - R. Kubičár, Longa, Žoldák, Slamený, D. Pecha - Gavalier, Neupaver, striedali: Toporcer, Klembara. CHRASŤ n/H: Petruška - Šefčík, Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, Sopkovič, Dirda st., Dirda ml. - Gonda, J. Dirda, striedal: J. Dirda ml.

Hnilčík - Poráč

Popoludní sa nad Hnilčíkom prehnala búrka s krupobitím, ale stretnutie sa začalo hrať. Poráčania dokonca Macalovým gólom viedli, ale znova prišiel silný dážď s krupobitím a hlavný rozhodca neuznal hraciu plochu za spôsobilú. Stretnutie sa tak skončilo predčasne a odohrá sa v náhradnom termíne. Veľkonočnú oblievačku mali tak v Hnilčíku o deň skôr. Len oblievanými boli chlapi a nie nežnejšie polovičky.

Bystrany - Kluknava 2:3 (2:1)

Na ťažkom teréne vyšiel domácim úvod. Už v 3. minúte Ján Suchý šikovným lobom otvoril gólový účet. Po zaváhaní obrany hostia v 20. min. Papcunom vyrovnali. Zlom prišiel v 30. min., keď po faule bol vylúčený domáci Timčík. Aj o desiatich Bystrianci statočne bojovali. Opäť Ján Suchý strelou do šibenice z 20 metrov naklonil misky váh na domácu stranu. Aj druhý polčas bol obojstranne vyrovnaný. Desiati domáci dreli, ale znova po chybe Richnavský vyrovnal. Päť minút pred koncom opäť zaváhanie domácich v obrane a Richnavský ideálne našiel Lisého - 2:3. Pred 150 divákmi rozhodoval Legát. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Brajerčík, J. Pavol - Jochman, Stana, M. Brajerčík, Mikula, Ján Suchý - Kekeľ, Šefčík, striedali: T. Šefčík, Smik, Forgáč. KLUKNAVA: Kožár - Lisý, Hoppej, M. Lisý - Hvizdoš, Čarnoky, Kolčar, Hadry, Richnavský - Belej, Papcun, striedali: Zahuranec, Maras.

Olcnava - Mníšek n/H 2:0 (2:0)

Prvý polčas bol v Olcnave vyrovnaný. Rozdiel bol len vo využívaní šancí. V 30. min. sa v jarnej domácej premiére gólov presadil Gonda a v závere polčasu Pastucha. Hostia mali taktiež dobré šance, ale domácich podržal brankár. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej časti hry. Hostia zanechali dobrý futbalový dojem, ale chýbalo im korenie futbalu - góly. Pred 80 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Pastucha, Pavlík - Gardošík, D. Rusnák, Kaščák, M. Rusnák, Gonda - Melega, Kožár, striedali: Svetkovský, Richnavský, Rusnák. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Plachetka, Grega, Štrompf - Imrich, Gajdoš, L. Drajna, M. Drajna, Köhler - Hulič, Svitana, striedali: Malik, Rešovský.

Markušovce - Iliašovce 2:1 (0:1)

Domáci začali náporom. Mali niekoľko šancí, ktoré však nevyužili. Trest prišiel v 30. min., keď po rohovom kope skóroval Frankovič. V 40. min. mali Markušovčania výhodu pokutového kopu, ktorý nepremenil Antony.

Aj po zmene strán mali tlak domáci, čo pretavili aj do gólovej podoby - v 53. min. Dunka vyrovnal. Ďalšie tri dobré príležitostí Markušovce nevyužili. Až v 77. min. po štandardnej situácii potešil domácich priaznivcov Andráši. Pred 100 divákmi rozhodoval Šebest. MARKUŠOVCE: Duľa - Kozák, Hozza - Olekšák, Šteiner, Stoličný, Jarab, Holub, Dunka - Andráši, Antony, striedali: Kalafut, M. Kozák. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Janiga, I. Frankovič - Ordzovenský, Kolcún, V. Frankovič, Vaško, Modrovský - Klein, Kľučár, striedali: Franko, Greš, Juházy.