Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Sedem slovenských hokejistov bude bojovať o Stanleyho pohár

ZAJTRA SA ZAČÍNA ROZHODUJÚCA ČASŤ SEZÓNY V ZÁMORSKEJ NHLSedem slovenských hokejistov bude bojovať o Stanleyho pohár, ďalších jedenásť už do

ZAJTRA SA ZAČÍNA ROZHODUJÚCA ČASŤ SEZÓNY V ZÁMORSKEJ NHL

Sedem slovenských hokejistov bude bojovať o Stanleyho pohár, ďalších jedenásť už do vyvrcholenia klubovej sezóny v zámorskej NHL nezasiahne.

NEW YORK. Základná časť NHL vyvrcholila poslednými zápasmi na Veľkonočnú nedeľu.

Bez Minnesoty

Už stretnutia z piatka na sobotu však definitívne uzavreli zoznam postupujúcich do play-off. Posledné dve miestenky do bojov o Stanleyho pohár si v Západnej konferencii vybojovali hokejisti St. Louis a Anaheimu. Naopak smútok zavládol v Minnesote, ktorá napriek vysokému víťazstvu 8:4 nad Nashvillom zostala pred postupovými bránami.

V play-off o prestížnu trofej si zahrajú Marián Hossa a Tomáš Kopecký z Detroitu, Zdeno Chára z Bostonu, Miroslav Šatan z Pittsburghu, Jaroslav Halák z Montrealu, Pavol Demitra z Vancouveru a Milan Jurčina z Washingtonu. Ďalších jedenásť hráčov, ktorí sa v tejto sezóne predstavili v NHL, čaká oddych alebo ešte účasť na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku (24. apríla - 10. mája). Vyraďovacie boje o slávny Stanleyho pohár sa začnú zajtra.

Výsledky - sobota: Minnesota - Nashville 8:4 (2:1, 3:1, 3:2). Góly: 13. Fritsche, 20. Brunette (Sheppard, Foster), 25. M. Bergeron (Gillies, Fritsche), 36. Johnsson (Sheppard, GÁBORÍK), 39. M. Bergeron (GÁBORÍK, ŐLVECKÝ), 52. M. Koivu, 59. Clutterbuck (Veilleux, Foster), 60. Židlický (M. Koivu) - 8. Arnott (Sullivan), 37. Arnott (Hamhuis, Dumont), 51. Weber (Dumont, Sullivan), 55. Sullivan (Weber). St. Louis - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0). Góly: 4. McDonald (Tkachuk, Boyes), 8. Tkachuk (Boyes, McDonald), 29. Tkachuk (McKee, Woywitka) - 25. Novotný (Hejda, Voráček). Edmonton - Calgary 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). Góly: 35. Kotalík (Hemský, Horcoff), 37. MacIntyre (Brodziak, Souray), 53. Horcoff (Souray, Grebeškov), 54. OSullivan (Brodziak), 57. Souray (Grebeškov, Horcoff) - 53. Cammalleri (O. Jokinen, Pelech). Anaheim - Dallas 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 1:0). Góly: 10. Marchant (R. Niedermayer, Nokelainen), 38. S. Niedermayer (Perry, Wisniewski), 54. Ebbett (Selänne, S. Niedermayer), rozhodujúci nájazd premenil Selänne - 25. Ott (Višnevskij, Niskanen), 54. Brunnström (Ott, Ribeiro), 60. Ott (Brunnström, Ribeiro).

Nedeľa: New Jersey - Carolina 3:2 (2:1, 0:0, 1:1). Góly: 3. Clarkson (Rolston, Salvador), 12. Parise (Hävelid, Rolston), 56. Zubrus (Gionta) - 7. Babčuk (Brind'Amour, Ray Whitney), 45. Babčuk (Ray Whitney, Brind'Amour). New York Islanders - Philadelphia 2:3 (1:0, 1:3, 0:0). Góly: 15. Bergenheim (Weight, Gervais), 36. T. Jackman (Hilbert, Bailey) - 26. Lupul (Coburn, J. Carter), 31. Knuble (Gagne, Briere), 37. Gagne (M. Richards). Detroit - Chicago 2:4 (1:1, 1:0, 0:3). Góly: 12. Filppula (Hudler, Rafalski), 39. Zetterberg (Cleary) - 1. Hjalmarsson (Havlát, B. Campbell), 49. Eager (Ladd, B. Campbell), 60. Byfuglien (tr. strieľanie), 60. Ladd (Seabrook, Havlát). Colorado - Vancouver 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1). Góly: 61. H. Sedin (D. Sedin, Mitchell). Brankári: BUDAJ - Luongo. Buffalo - Boston 6:1 (4:0, 1:0, 1:1). Góly: 4. Connolly (Vanek, SEKERA), 12. Butler (Rivet, Mair), 16. Vanek (Pominville), 18. Paille (M. Ellis, Numminen), 22. M. Ellis (SEKERA), 60. Vanek (Connolly, Špaček) - 54. Recchi (Hunwick, Ryder). Los Angeles - San Jose 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Góly: 11. HANDZUŠ (Simmonds, Drewiske), 15. Frolov (Just. Williams), 25. Simmonds (Drewiske, Purcell), 43. Harrold (Zeiler) - 6. Setoguchi (Ehrhoff, J. Thornton), 34. Pavelski (M. Michálek, Vlasic), 50. Marleau (R. Blake, Setoguchi). Florida - Washington 7:4 (1:1, 2:1, 4:2). Góly: 16. Booth (McCabe, Weiss), 29. Dvořák (Skrastinš, Booth), 32. McCabe (Booth, Frolík), 47. Booth (Frolík, Skrastinš), 56. Eminger (Kreps, McLean), 56. Frolík (Booth), 60. Tarnasky (Weiss, Ballard) - 11. Laich (Siomin), 36. Siomin (Ovečkin, Bäckström), 44. Siomin (Pothier, Fiodorov), 54. Ovečkin (Vik. Kozlov, Bäckstr"m). Montreal - Pittsburgh 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Góly: 18. Hamrlík (Komisarek, Latendresse) - 2. Malkin (Gončar, Fedotenko), 50. Talbot (Dupuis), 51. Letang (J. Staal). Toronto - Ottawa 5:2 (1:0, 1:2, 3:0). Góly: 5. Devereaux (Stempniak), 25. Devereaux (Stempniak, Stajan), 44. Hagman (Grabovskij, Ponikarovskij), 58. Devereaux (Stajan), 60. Hagman - 30. Spezza, 32. Kelly. Atlanta - Tampa Bay 6:2 (2:1, 3:0, 1:1). Góly: 8. C. Armstrong (Bogosian, Enström), 17. Perrin (Reasoner, Exelby), 30. Kovaľčuk (T. White, Hainsey), 35. Hainsey (Peverley), 47. C. Armstrong (Viač. Kozlov, Peverley), 47. C. Stuart (Reasoner) - 18. Pettinger (Halpern, Quick), 41. Stamkos. Columbus - Minnesota 3:6 (2:0, 0:3, 1:3). Góly: 1. Nash (Malhotra), 7. Boll (A. Murray), 54. Dorsett (Russel) - 27. Foster, 31. GÁBORÍK (Belanger), 36. Škoula (Foster, GÁBORÍK), 53. GÁBORÍK (M. Koivu, Brunette), 54. M. Bergeron (Židlický, Nolan), 60. M. Koivu. Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0, 1:0). Góly: 4. Reinprecht (Yandle, Doan), 28. Fedoruk (Z. Michálek, Reinprecht), 33. Reinprecht (Yandle, Jovanovski), 40. Lisin (Doan, Reinprecht), rozhodujúci nájazd Tichonov - 23. Christensen (Wisniewski, Ryan Whitney), 39. Perry (S. Niedermayer, Selänne), 46. B. Ryan (Wisniewski, Ebbett), 46. Selänne (Getzlaf, S. Niedermayer). Calgary - Edmonton 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Góly: 29. Cammalleri (Conroy, Pelech), 36. Cammalleri (Moss, Vandermeer), 50. Conroy (Cammalleri, Aucoin), 56. Lundmark (Leopold, Negrin) - 23. Gilbert (Pisani, Cogliano).

Pondelok: Philadelphia - NY Rangers 3:4 (2:2, 1:0, 0:2). Góly: 6. Giroux (Briere, Asham), 13. Carter (Carle, Biron), 23. Briere (Alberts, Asham) - 9. Dubinsky (Morris, Žerdev), 15. Dubinsky (Antropov, Morris), 45. Avery (Gomez, Näslund), 50. Betts (Voros, Redden). Colorado - St. Louis 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Gól: 6. Boyes (McDonald, McKee). Chicago - Detroit 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Góly: 8. Ladd (Seabrook, Byfuglien), 12. Toews (Kane, Havlát), 45. Bolland (Versteeg, B. Campbell). NY Islanders - Boston 2:6 (0:2, 1:3, 1:1). Góly: 39. Martínek (Streit, T. Jackman), 42. Weight (Okposo, Bergenheim) - 1. Ryder (Krejčí, Lucic), 16. Kessel (Wheeler, Savard), 22. Savard (Recchi, Kessel), 26. Kessel (Kobasew, Hunwick), 28. Kobasew (Sobotka, Wideman), 54. Kessel (Savard, Wheeler).

(sita)

DVOJICE 1. KOLA

n VÝCHODNÁ KONFERENCIA: Boston (1.) - Montreal (8.), Washington (2.) - New York Rangers (7.), New Jersey (3.) - Carolina (6.), Pittsburgh (4.) - Philadelphia (5.).

n ZÁPADNÁ KONFERENCIA: San Jose (1.) - Anaheim (8.), Detroit (2.) - Columbus (7.), Vancouver (3.) - St. Louis (6.), Chicago (4.) - Calgary (5.).

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

1. z-Boston82531910274:196116

2. y-Washington8250248272:245108

3. y-New Jersey8251274244:209106

4. x-Pittsburgh8245289264:23999

5. x-Philadelphia82442711264:23899

6. x-Carolina8245307239:22697

7. x-New York Rangers8243309210:21895

8. x-Montreal82413011249:24793

------------------------------------------------------------

9. Florida82413011234:23193

10. Buffalo8241329250:23491

11. Ottawa82363511217:23783

12. Toronto82343513250:29381

13. Atlanta8235416257:28076

14. Tampa Bay82244018210:27966

15. New York Islanders8226479201:27961

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

1. z-San Jose82531811257:204117

2. y-Detroit82512110295:244112

3. y-Vancouver82452710246:220100

4. x-Chicago82462412264:216104

5. x-Calgary8246306254:24898

6. x-St. Louis82413110233:23392

7. x-Columbus82413110226:23092

8. x-Anaheim8242337245:23891

------------------------------------------------------------

9. Minnesota8240339219:20089

10. Nashville8240348213:23388

11. Edmonton8238359234:24885

12. Dallas82363511230:25783

13. Phoenix8236397208:25279

14. LosAngeles82343711207:23479

15. Colorado8232455199:25769

Vysvetlivky:

x - postup do play-off

y - víťaz divízie

z - vítaz konferencie

!!!RASTER:

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Detroit)74403171

2. Demitra (Vancouver)69203353

3. Chára (Boston)80193150

4. Handzuš (Los Angeles)82182442

5. Šatan (Pittsburgh)65171936

6. Svatoš (Colorado)69142034

7. Zedník (Florida)70171633

8. Ľ. Višňovský (Edmonton)50823

9. Gáborík (Minnesota)17131023

10. Kopecký (Detroit)7861319

11. Sekera (Buffalo)6931619

12. Meszároš (Tampa Bay)5221416

13. Jurčina (Washington)7931114

14. Őlvecký (Minnesota)31257

15. Boris Valábik (Atlanta)50055

16. Mihálik (Tampa Bay)11033

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)562,8689,94

Jaroslav Halák (Montreal)342,8691,46

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Malkin (Pittsburgh)823578113

2. Ovečkin (Washington)795654110

3. Crosby (Pittsburgh)773370103

4. Daciuk (Detroit)81326597

5. Parise (New Jersey)82454994

6. Kovaľčuk (Atlanta)79434891

7. Getzlaf (Anaheim)81256590

8. Iginla (Calgary)82355489

9. Savard (Boston)82256389

10. Bäckström (Washington)82226688

----------------------------------------------

37. Marián Hossa (Detroit)74403171

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  6. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  7. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  8. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 838
  2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 15 718
  3. Aká je chémia vôní 11 114
  4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 844
  5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 745
  6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 315
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 754
  8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 501
  9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 076
  10. Bývanie v meste predlžuje život 7 131
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Soška je významná svojím realistickým zobrazením a zlatými očami.

V prešovskej väznici skončil po Zsuzsovej aj Gašpar

Súd reaguje, že on taký pokyn nevydal.

Tibor Gašpar.
Takto vyzeral Jakub po bitke na policajnej stanici.
Ingrid s piatačkou Izkou.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop