Štvorica východniarov naplno bodoval

Sportnet|14. apr 2009 o 00:00

Zhodné skóre v dueloch na SpišiV 19. kole II. futbalovej ligy mali voľno hráči Lipian a pri domácom zakopnutí rezervy Žiliny s Trebišovom si

Zhodné skóre v dueloch na Spiši

V 19. kole II. futbalovej ligy mali voľno hráči Lipian a pri domácom zakopnutí rezervy Žiliny s Trebišovom si udržali trinástu priečku tabuľky. V domácom prostredí sa darilo obom spišským celkom, ktoré dosiahli zhodné dvojgólové víťazstvá. Vo východniarskom derby ťahali za kratší koniec hráči Starej Ľubovni v Sp. N. Vsi. Z trávnika nováčika odchádzal domov líder súťaže Lipt. Mikuláš, ktorý aj napriek prehre si udržal vedúce postavenie v súťaži. Cenné víťazstvá dosiahli vonku ďalší dvaja východniari. Na Považí vyhral Trebišov a na Orave Vranov. Ani tri góly hráčov prešovskej rezervy v Tur. Tepliciach na zisk ani bodu, keď prehrali po hokejovom výsledku 3:4.

Sp. Nová Ves St. Ľubovňa 2:0 (1:0)

SP. NOVÁ VES. Pred stretnutím sa metropolou Spiša prehnala poriadna búrka. Obe mužstvá začali svižne. Strelecké pokusy na oboch stranách minuli želateľný cieľ. V 23. min. mali hostia najväčšiu šancu prvého polčasu. Nedáš dostaneš. O sedem minút prišla veľká hrúbka v obrane hostí a parádna strela Stanislava znamenala vedenie Spišskej Novej Vsi. Za zmienku ešte stojí závar pred bránou hostí v 43. min., ale ani Stanislav a Čomič nedokázali presne zakončiť.

Novovešťanom výborne vyšiel vstup do druhého polčasu. V 47. min. Stadnyk bol v samostatnom úniku, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila. Všetko si však Stadnyk vynahradil v 50. min., keď využil chybu brankára Bičuša 2:0. Od tohto momentu domáci prepli ešte na vyššie obrátky. V 64. min. mali Spišiaci dve veľké príležitostí. Hostia ešte chceli niečo urobiť s výsledkom, ale ich šance 73. a 78. min. riešila bezchybne hrajúca domáca obrana. Štyri minúty pred koncom sa šikovne dostal do dobrej streleckej pozície Augustín, ale jeho strela letela vysoko nad bránu. Za výkon v tomto stretnutí a výbornú defenzívu celého mužstva si Novovešťania tri body plne zaslúžili.

Góly: 30. Stanislav, 50. Stadnyk. ŽK: Horváth. Rozhodoval: Kakaščík. Divákov: 550. SP. NOVÁ VES: Tököly Petruš, Pavlík, Maxim Stadnyk, Stanislav, Kandráč (85. Jurčo), Kováč, Čekovský (70. Augustín) Čomič (46. Ondáš), Horváth. ST. ĽUBOVŇA: Bičuš Štieber, Pavlišin, Kucko Sivulka (56. Dopirák), Kupec, Krajňák, Petrus (82. Michal Pyda), Galik (65. Maroš Pyda) Kosturko, Renčko.

J. PETRUŠKA

Poprad Lipt. Mikuláš 2:0 (0:0)

POPRAD. Zaujímavé stretnutie mužstiev z vrchných priečok tabuľky. V prvej štvrťhodine veľa vzruchu neprinieslo a hra sa pohybovala prevažne v strede ihriska. Sebavedomí Liptáci sa zameriavali viac-menej na dôrazný presing a domácich k vážnejšej príležitosti pustili až v 21. minúte, keď po pravej strane potiahol loptu Kočiš, no jeho prihrávku nedokázal Kubus usmerniť do siete. S pribúdajúcimi minútami domáci vystupňovali tlak na súperovu bránu a v 30. minúte sa mohli ujať vedenia, keď po rohovom kope Kočiša spoza šestnástky prudko vystrelil Sovič, no jeho pokus tečoval hosťujúci Šupej do bezpečia. V 38. minúte poslal Ondruš ideálny center na Maťaša, no ani tento raz sa domáci netešili z gólu. Popradčania boli pri chuti a v 40. minúte po peknej kombinačnej akcii Bendíka s Pitoňákom sa v jedinečnej šanci ocitol Sovič, no hosťujúci gólman Vreštiak v poslednom momente jeho pokus zneškodnil. Po zmene strán mali Popradčania raketový nástup a už v 47. minúte sa dostali zaslúžene do vedenia Maťašom, ktorý vystihol nedorozumenie hosťujúcich zadákov s brankárom a zasunul loptu do opustenej brány. Inkasovaný gól hostí nezlomil a v 50. minúte sa mohlo začať odznova, no Balúchov projektil vytlačil pozorný Vernarský na rohový kop. V 65. minúte zachránil po podobnej tvrdej strele Bellu domácich od pohromy znova gólman Vernarský. S blížiacim sa záverom získali domáci hru pod kontrolu a v 85. minúte po ukážkovej kombinačnej akcii Ondruša s Maťašom prekonal umiestnenou strelou bezmocného brankára Rams.

Góly: 47. Maťaš, 85. Rams. Rozhodca: Mriglot. Divákov: 1 320. POPRAD: Vernarský - Daško, Dinis, Bendík, Ondruš - Kočiš (77. Bezdeda), Pitoňák (72. Žifčák), Kubus (35. Rams), Sovič - Tropp, Maťaš. LIPT. MIKULÁŠ: Vreštiak - Juriga, Kandera, Tufegdič, Blaščík (46. Kapláň) - Šupej, Bezák, Tomko, Balúch (52. Demko) - Bella, Virgala (80. Rezer).