Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Prešov na méte 10 zápasov bez víťazstva

MFK si zaknihoval druhú bezgólovú remízu v radePrvého novembra zdolali Prešovčania v stretnutí 14. kola doma Žilinu 1:0 a odvtedy sa márne snažia o

MFK si zaknihoval druhú bezgólovú remízu v rade

Prvého novembra zdolali Prešovčania v stretnutí 14. kola doma Žilinu 1:0 a odvtedy sa márne snažia o ďalší trojbodový zápis. Nepodarilo sa im to ani doma s Ružomberkom, keď zápas museli prerušiť pre silný dážď. A to v najbližšom kole cestujú do Žiliny. Druhý tím tabuľky len remizoval na Pasienkoch s Petržalkou a keďže Slovan vyhral v Dubnici, opäť odskočil od svojho prenasledovateľa. Košičania si pripísali na svoje konto druhú bezgólovú remízu v rade, keď v Banskej Bystrici nedokázali streliť aspoň gól. Príležitosti na to mali, no v koncovke pokrivkávali.

B. Bystrica - Košice 0:0

BANSKÁ BYSTRICA. Iba necelá tisícka divákov si našla cestu na Štiavničky a v prvom polčase videla najmä šance hostí. V 5. min vyzvŕtal Milinkovič na ľavej strane pred šestnástkou Michala Pančíka, prihral loptu do malého vápna okolo Boroša, ale vo vyloženej šanci sa nepresadil Kamil Kuzma. Košičania pohrozili aj v 15. min, a to po pravej strane, keď Ján Novák našiel Viazanka, ktorý dobrou strelou preveril Boroša v domácej bránke. Košičania zostali v útoku a Novák tentoraz posunul loptu vľavo Milinkovičovi, ktorého strela sa skončila na ľavej žrdi. Aktivita východniarov v krídelných priestoroch neutíchala. Na ľavej strane sa snažil Viazanko, ktorý prenikol aj v 20. min, prihral do pokutového územia, loptu netrafil Kuzma, ale dostala sa opäť k Milinkovičovi a Bystričanov podržal výborným zákrokom Boroš. Prvá strela medzi žrde zo strany Dukly prišla v 33. min. Pečovský skúšal šťastie spoza šestnástky - Putnocký bol pozorný. Rovnako si poradil aj s priamym kopom Tomáša Pančíka z 30 m. Ani po zmene strán sa hostitelia nedostávali do gólových šancí. Strely z diaľky na Putnockého neplatili. Košice sa naďalej spoliehali na rýchle kontry. Do zakončenia sa viackrát dostal Novák, ale obrana Dukly buď pozorne zapracovala alebo sa predviedol brankár Boroš. Najväčšiu šancu v druhom dejstve mali hostia v 65. min, keď Viazanko potiahol loptu po pravej strane, prihral ju Kuzmovi na šestnástku a s jeho strelou mal Boroš problémy. Dukla sa vpredu nedokázala presadiť. Naopak, v nadstavenom čase mohol rozhodnúť striedajúci Janič zo štandardnej situácie zo 17 m, ale mieril vedľa.

ŽK: 35. Michal Ďuriš, 53. T. Pančík, 90.+ Debnár - 44. K. Kuzma, 61. Dobias. Rozhodca: Hriňák. Divákov: 988. B. Bystrica: Boroš - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Hučko (63. Uškovič) - Miroslav Tóth (44. V. Gajdoš), Pečovský, T. Pančík, Brašeň - Michal Ďuriš, M. Filo ml. (81. Laksík). Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský (69. Smrek), Bašista, R. Cicman - Dobias - Viazanko, N. Matič (80. Škutka), K. Kuzma, Milinkovič (88. L. Janič) - J. Novák.

(sita)

Prešov Ružomberok 2:2 (2:1)

PREŠOV. Ani na tentoraz to nevyšlo. Tatran nevyhral už v desiatom zápase v rade. V sobotu na zmočenom trávniku ale k trom bodom ďaleko nemal. Zápas začal najlepšie ako mohol. Prešov šiel do vedenia už v štvrtej minúte. Katona vyviezol loptu pred súperovu šestnástku. Tam ju posunul doľava Joslovi. Jeho následná prudká prízemná strela skončila pri ľavej žrdi v sieti Hajdúchovej brány. Povzbudzujúci moment. Domáce publikum však stŕplo v 13.minúte. Zošák vystrelil z dobrých 25 metrov a lopta, aj za pomoci končekov prstov Al Rashidiho, skončila na ľavej žrdi. Ani nie o deväť minút hlavný rozhodca zápas prerušil. Prešovským štadiónom sa prehnala búrka. Blýskalo sa, hrmelo, prudký lejak za pár minút rozmočil trávnik. Po štvrťhodine ale ustal a hra pokračovala. V 29.min. Zošák dostal loptu do prešovskej šestnástky. Potom ju nasmeroval ku Kukoľovi, ktorý sa usiloval z mláky vystreliť. Do pokusu sa mu šmykli traja domáci futbalisti. Na všeobecný údiv, arbiter ukázal na biely bod. Vraj, za ruku Barana. Ponúknutú príležitosť vo vyrovnávajúci gól premenil Zošák. Prešovčania sa však znovu postavili na nohy. Hoci hostia sa na mimoriadne ťažkom teréne lepšie pohybovali i kombinovali, gól padol do ich brány. Najprv kapitán Belejík prenikol po pravej strane. Dobre odcentroval, no Penksa šancu nevyužil. Po chvíli však ľavý stredopoliar Tatrana dobre zahral štandardnú situáciu, po ktorej dal hlavičkou druhý gól domácich Čep. V druhom polčase sa hralo viac na polovici zeleno bielych. R. Pivarník vystužil defenzívu Prekopom. Vpredu hral už len Belejík. Dlhými loptami ale tatranci veľmi nepochodili. Ružomberok mal loptu častejšie pod kontrolou. Nie to ale pochovalo šancu Tatrana na výhru. Zase ho zlomila individuálna chyba. Po piatom rohu hostí sa prešovský brankár pošmykol, padol na trávnik. To postrehol obranca hostí Ďubek a šikovným "lobom" namieril loptu do uvoľnej časti brány. Na výsledku už nič nezmenili ani dva útočné výpady Vršajeviča.

Góly: 4. Josl, 36.Čep 30.Zošák z 11m., 56.Ďubek. ŽK: Katona, Baran Zošák. Rozhodca: Fajčík. Divákov: 2650. 1.FC Tatran: Al-Rashidi Ščasný, Farbák, Čep, Josl Baran Vršajevič, Katona, Penksa (71.Pa.Cicman) Belejík (89.Pekár), Bernardo (54.Prekop). MFK: Hajdúch Siva, J. Maslo, Pe. Majerník, Ďubek Sedlák Kukoľ (90.+ Pilár), P. Maslo, Zošák (79.Lovás), Božok Lačný (90.+ Jurč.