Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

"Dobráci" nedorazili vojakov na kolená

Košickí futbalisti získali na Štiavničkách bod, no podľa diania na ihrisku skôr dva body stratili.KOŠICE. Tréner MFK Košice Ján Kozák po zápase v

KOŠICE. Tréner MFK Košice Ján Kozák po zápase v Banskej Bystrici trefne okomentoval priebeh zápasu: "Sme veľkí ´dobráci´, súpera sme mali doraziť aspoň jedným gólom." Košičania pôsobili najmä v I. polčase, ako keby hrali doma. Naopak, vojaci, ktorí sa už niekoľko kôl trápia a klesajú ku dnu tabuľky, boli jednoducho slabí.

Sú si kvit

Súboj na Štiavničkách potvrdil, že vo vzájomných zápasoch Banskej Bystrice a Košíc v tejto sezóne veľa gólov nepadá. V troch zápasoch padol jediný. Strelil ho v 2. kole Košičan Školník a zabezpečil svojmu tímu pod Urpínom najtesnejšie víťazstvo. Paradoxne, vtedy boli lepším tímom domáci. Vypracovali si tutovky, o ktorých sa zvykne hovoriť, že je umenie z nich neskórovať - najmä Tóthove prekopnutie prázdnej brány z dvoch krokov bolo nepochopiteľné - a hostia po exportnej strele Školníka do šibenice si nakoniec odniesli tri body. Tentoraz boli v koncovke aktívnejší Košičania, keď Dukla si nevypracovala ani jednu vážnejšiu šancu a Putnockého ohrozovala len strelami z diaľky, no body sa delili. „Asi sme museli vrátiť to, čo sme získali v 2. kole. Veľmi dobre si pamätám na tento duel, hral som do 60. minúty. Teraz sme si kvit," usmial sa Kamil Kuzma.

Stále čaká na prvý gól

Slovenský reprezentant do 21 rokov mal na kopačke dva góly. Ani raz však nemieril presne, akoby sa zľakol skutočnosti, že by mohol byť postavou zápasu. „Som z toho trochu sklamaný. V 5. min. odviedol skvelú prácu na ľavom krídle Marko Milinkovič. Nabehol som si na prvú žrď do päťky, no ani som poriadne netrafil loptu - preskočila mi nohu. V opačnom prípade by sme už viedli 1:0. Bol by to istý gól. V II. polčase mi Miro Viazanko dal spätnú prihrávku na hranicu šestnástky. Snažil som sa loptu umiestniť k žrdi, no opäť som netrafil dobre loptu. Smerovala na brankára, ktorý s ňou mal problémy. Preskočila ho a musel ju kryť na dvakrát. Škoda tohto zápasu. Mali sme hneď na začiatku súboja gólovo udrieť a mohli sme mať pohodový zápas. Škoda. Ako povedal tréner Kozák - asi sme dobráci..." Kamil tak stále čaká na svoj prvý gól v najvyššej súťaži. Určite sa ho nedočká ani počas najbližšieho víkendu, lebo proti Dubnici nenastúpi pre trest za žlté karty.