Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Vlachovčania doma štedro nadeľovali

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIBohatou nádielkou prispeli k veľkonočnej atmosfére futbalisti Vlachova, keď v zápase uplynulého 16. kola I.

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Bohatou nádielkou prispeli k veľkonočnej atmosfére futbalisti Vlachova, keď v zápase uplynulého 16. kola I. triedy zaťažili konto Betliara ôsmimi gólmi. Na druhej strane im však ani hráči Tatrana neostali dlžní, štyri góly tiež nie sú málo. Opačne to bolo v Rudnej, kde za celých deväťdesiat minút nepadol ani jeden gól.

ROŽŇAVA. Posledné Dedinky sa presvedčivým víťazstvom nad Plešivcom vydali na cestu záchrany. Podobne zmýšľajú aj v Jablonove n/T, ktorý získal skalp vedúceho Lipovníka. Keďže však Rudná doma len remizovala, náskok lídra sa príliš nestenčil. Vďaka víťazstvám sa Vlachovo, Gemerská Poloma a Dobšiná posunuli hore, nezaostala ani Vyšná Slaná.

Tabuľka je však až do deviateho miesta vyrovnaná, rozdiel medzi druhým a deviatym miestom sú len štyri body. Zamotávať sa začína aj situácie na chvoste. Kým na jeseň Dedinky výrazne strácali, v súčasnosti ich od jedenásteho miesta delia len štyri body.

Krh. Dlhá Lúka - Dobšiná 2:3 (1:2)

V stretnutí bodovo vyrovnaných súperov zo stredu tabuľky v Krh. Dlhej Lúke začali lepšie hostia, keď po niekoľkonásobnom hlavičkovom súboji otvoril skóre Lukáč. Domáci takmer po polhodine vyrovnali stav, keď po chybe hosťujúceho gólmana Polyákov lob skončil v sieti. Hostia, ktorí boli futbalovejší a umne kombinovali, išli zásluhou Strelku po druhýkrát do vedenia, keď ten priamo z rohového kopu skóroval. Najväčšiu šancu domácich zahodil Dunka, keď z hranice malého vápna tesne minul bránu hostí. Dobšinčania mohli vedenie zvýšiť, ale dve strely Gotthardta a Mačejovského skončili iba na tyči či brvne. Po prestávke ich napodobnil Surovský, Grančák a Klausman. Štvrťhodinu pred koncom hostia dosiahli zásluhou Mačejovského tretí úspech. Domáci hru vyrovnali, vyvinuli tlak, ale dokázali dosiahnuť už iba kontaktný gól, keď Albert prízemnou strelou z diaľky mieril presne k tyči.

Góly: Polyák, Albert - Lukáč, Strelka, Mačejovský, ŽK: 0 - Klausman, Mačejovský, R: Lucza, DZ: Nagy, D: 150, Krh. Dlhá Lúka: Orosz - Mir. Péči, Šoltész, Csobády, E. Albert, Parditka, Korintuš, Rigó, Anna, Dunka, Polyák, striedali J. Gebe, Emödi, R. Bernáth, Dobšiná: Breuer - Klausman, Surovský, Lukáč, Grančák, Barnák, Valentko, Strelka, Mačejovský, Brnčík, Gotthardt, striedali Záhoranský, Faltín

Dedinky - Plešivec 6:2 (4:0)

Diváci pod Geravami videli od úvodných minút útočný futbal v podaní oboch aktérov. Po štvrťhodine hry domáci prevzali iniciatívu, čoho výsledkom boli štyri strelené góly. Najprv Pamula premenil nariadený pokutový kop a neskôr vedenie poistil Novák. Domáci mali opäť výhodu penalty, ale tentoraz exekútor Chabada nastrelil brvno plešiveckej brány. Svoju chybu napravil o niekoľko minút neskôr, keď po krížnej strele zvýšil na rozdiel triedy. Polčasové skóre stanovil Pamula, keď vyrazenú loptu hlavou dotlačil za Konczov chrbát. Po prestávke domáci už z prvého útoku prikrášlili skóre, keď Chabada z uhla nasmeroval loptu do prázdnej brány. K slovu sa dostali hostia, keď najprv Szaniszló hlavou korigoval nepriaznivé skóre a o desať minút po rohovom kope opäť po hlavičke prekonal domáceho gólmana. V dobrom svetle sa predstavil hosťujúci Tomi, ktorý po nebezpečnej strele len tesne minul bránu a neskôr domáci gólman zázračne zmaril jeho hlavičku. Záverečné slovo však mali domáci, keď vysoké víťazstvo pečatil šiestym gólom po strele z voleja Pamula, ktorý si zároveň pripísal hetrik. Posledné mužstvo tabuľky si tak nečakane pripísalo v poradí tretie víťazstvo.

Góly: Ľ. Pamula 3 (1 z 11 m), M. Chabada 2, Novák - Szaniszló 2, ŽK: 0 - Sz. Drenko, R: Farkaš, DZ: Máté, D: 120, Dedinky: M. Ogurčák - S. Ogurčák, P. Ogurčák, Putnocký, Tököly, Ľ. Pamula, Palán, Varga, Čík, Novák, M. Chabada, striedali Grigeľ, Murgáč, J. Ogurčák, Plešivec: Koncz - R. Laven, Macho, Lipták, Sz. Drenko, Tomi, Horváth, Viola, Szaniszló, Volčko, Liptai, striedali Z. Laven, Pačan

Gemerská Poloma - Dlhá Ves 4:0 (3:0)

Polomčania nenechali nič na náhodu a od začiatku hrali aktívny a útočný futbal. Svoje strelecké kvality potvrdil v novom pôsobisku Pa. Čarnoký, ktorý v 10. min. otvoril skóre. Po ďalších desiatich minútach pridal hlavičkou druhý gól P. Lipták. O chvíľu na to pohotovo dorazil loptu za Pavlínyiho chrbát znova Čarnoký. Domáci zatlačili súpera, ovládli hru a hostia sa len veľmi zriedkavo dostali na dostrel Mišinovej brány. Dážď v druhom polčase obmedzil útočnú aktivitu domácich. Mali však nahrané, tak mohli pokojne kontrolovať vývoj zápasu. V polovici polčasu pridal Breznen štvrtý gól. O slabom výkone hostí svedčí aj skutočnosť, že počas celého zápasu mali len dva rohové kopy a minimum gólových šancí.

Góly: Pa. Čarnoký 2, P. Lipták, Breznen, ŽK: 0 - Dusza, Péntek, Szeman, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 100, Gem. Poloma: Mišina - Kollár, Hatvaník, Gunár, Klement, M. Ďuriček, Rogos, Forgáč, P. Lipták, Pa. Čarnoký, Breznen, striedali Urban, Kováč, Die, Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, Péntek, Máté, Csotó, Roxer, Szeman, Beke, V. Ferdinand, Zsóri, Makkai, striedal Hegedüs

Lipovník - Jablonov n/T 1:2 (1:1)

Hneď v úvode pohrozili domáci, keď Kerekešov pokus Balázs na dvakrát chytil. Na druhej strane musel Hegedüs odvracať Gambovu strelu na roh. Potom sa hra presunula so stredu ihriska, až prišla 25. min. Po priamom kope Nagy hlavou predĺžil do tyče. Zaskočení domáci potom nechali Milického odrazenú loptu hlavičkovať do siete. Behom pár minút sa však domácim podarilo vyrovnať. Aktívny Barczi si narazil s Ičom a po chybe stopéra Kerekeš prudkou strelou nedal Balázsovi šancu. Nasledovalo brvno hostí a v závere polčasu dvakrát nastrašil hostí Bollo. Po prestávke najprv mieril Chomjak nad, na druhej strane sa však Nagy nemýlil. Po dlhom výkope nechal stopér loptu brankárovi, ktorý však pri odkope chybil, čo rýchly útočník hostí hneď aj potrestal. Vo zvyšku stretnutia sa potom domáci snažili zvrátiť nepriaznivý vývoj, ale aj vďaka množstvu nepresností v rozohrávke úspešní neboli.

Góly: Kerekeš - Milický, Nagy, ŽK: Dubovan, Szűcs - Viszlay, Milický, R: Molnár, DZ: Gášpár, D: 60, Lipovník: Hegedüs - Dubovan, Barczi, Zagiba, Ičo, Bollo, Podracký, Szűcs, Kardoš, Kerekeš, Chomjak, striedali Š. Farkaš, Kelemen, Jablonov n/T: Balázs - P. Juhász, Gábor, Viszlay, Bodnár, Gamba, Szabó, Milický, Nagy, Ováry, Milata, striedali Mezei, Varga

Vlachovo - Betliar 8:4 (4:0)

Vo Vlachove si fanúšiovia futbalu prišli na svoje. V slušnom a rušnom zápase videli spolu dvanásť gólov. Už v druhej minúte nastrelil Vávra brvno a následnú strelu Barkasza Organ kryl. Až do 17. min. sa nik so súperov do vážnejšej šance nedostal, ale potom sa vrece s gólmi roztrhlo. Po rohu Ruppa otvoril skóre Hricko, o desať minút na to prekonal Skokana technickou Lipták st. O ďalších desať minút skončil Feckov volej znova v sieti. Brankár hostí si tak ani poriadne nesiahol na loptu a trikrát lovil loptu zo siete. Po faule na Fecka dokončil polčasový prídel penaltou Hronec. Náskok domácich do istej miery uspokojil, čo sa im mohlo aj vypomstiť. Druhý polčas sa totiž začal gólom Vávru. Na druhej strane mu kontroval Rupp. Nasledovali chvíle Barkasza, ktorý v priebehu necelých piatich minút dvakrát prekonal Organa. V 67. min. po rohu volejom upokojil domácich Hronec. Na druhej strane vybojoval loptu Vávra a jeho strelu si do siete vrazil Molda. V ostatných desiatich minútach už domáci nedovolili hosťom zvrátiť stav. Najprv Hronec potrestal ruku Ľ. Árvaya v šestnástke a minútu pred koncom uzavrel na konečných 8:4 Rupp.

Góly: Hronec 3 (2 z 11 m), Rupp 2, Hricko, Lipták st., Fecko - Barkasz 2, Vávra, Molda (vlastný), ŽK: Hricko - J. Zdechovan, Fabian, Ľ. Árvay, R: Petro, DZ: Bobrík, D: 120, Vlachovo: Organ - Molda, Hricko, Šimon, M. Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Fecko, Rupp, Lipták st., Hronec, striedali Lipták ml., T. Mlynár, Betliar: Skokan - Cilovič, Ľ. Árvay, Ivanko, Dávid, Fabian, R. Zdechovan, Barkasz, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, striedal Kováč

Pača - Vyšná Slaná 1:1 (0:0)

V prvom polčase videli diváci zápas priemernej úrovne. O niečo viac z hry mali hostia, ale aj jeden z ich mála pokusov skončil na bočnej sieti Mankovej brány. Na druhej strane Lindák so šťastím odvrátil priamy kop domácich. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. Vytvorili si prevahu, ktorú po hodine hry korunovali vedúcim gólom. Po rohu Kračúna presne hlavičkoval M. Gallo. Po štvrťhodine bolo však vyrovnané, keď po rohu dobre hlavičkoval M. Zagiba. Na konci zápasu siahali hostia po troch bodoch, no šance Kračúna ani Zábrela v sieti neskončili.

Góly: M. Zagiba - M. Gallo, ŽK: Demjan - Hadar, R: Jonáš, DZ: Bodnár, D: 60, Pača: Manko - Sústrik, Liška, Demjan, M. Zagiba, Ádám, Bocko, Tóth, Gajdoš, Imre, Filiczký, striedali R. Zagiba, Slávik, Vyšná Slaná: Lindák - M. Vido, Bendík, Hadar, J. Ambrúž, Valko Krišťák, Kračún, Liptai, Fifik, Zábrel, M. Gallo, striedal Gvizd

Rudná - Brzotín 0:0

V úvode zápasu si domáci vytvorili prevahu, no vyjadriť gólovo sa im ju nepodarilo. Už v 10. min. museli domáci striedať zraneného Dávida. Po dvadsiatich minútach sa hra postupne vyrovnala. Strelci oboch mužstiev sa presadiť nedokázali. S pribúdajúcimi minútami sa hostia sústredili na zisk bodu. V závere sa domáci pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ani po sérii piatich rohov nedokázali "čarujúceho" Lenkeia v bráne Brzotína prekonať.

ŽK: Kovács - ?, R: Gyenes, DZ: Hadar, D: 120, Rudná: R. Szöllös - O. Sanisló, Kovács, Šimon, S. Ďuriček, Kontra, L. Dávid, Gacek, Gonos, Greško, Domik, striedali Orbán, P. Szöllös