Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Vysoká gólová nádielka Jaklovčanov

SPIŠ. Cez veľkonočný víkend pokračovali štvrto- a piatoligové súťaže. Vo štvrtoligovom veľkom derby Žakarovčania porazili Folkmarčanov. Piatoligové

derby videli diváci v Sp. Vlachoch, Jaklovciach a v Tepličke.

IV. LIGA

Čaňa - Krompachy 3:0 (1:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Krompašania dobre kombinovali, ale do vážnejších šancí sa nedostali. Z jedinej vážnejšej akcie domáci skórovali. To poznamenalo druhé dejstvo. Hostia otvorili hru, chceli urobiť niečo s výsledkom, ale po hrubých chybách v obrane inkasovali ďalšie góly.

KROMPACHY: Maixner - Košč, Ontko, Kuriško - I. Košč, Glova, Mišura, Šmida, Belej - Tomašov, Lesňák, striedali: Horváth, Macko, Geletka.

P. HORVÁTH

Rudňany - Kráľovský Chlmec 1:0 (0:0)

Žakarovce - Veľký Folkmar 2:1 (1:1)

V. LIGA

Jaklovce - Nálepkovo 5:0 (3:0)

Domáci sa netešili z víťazstva už 7 kôl. Preto hneď od začiatku zápasu prevzali iniciatívu, lenže prvých 20 minút viazla kombinácia a prihrávky nenašli správneho adresáta. Hostia niekoľkokrát pohrozili nebezpečnými brejkmi. V 28. min. rýchlonohý Fabrici "angličákom" potešil jaklovských fanúšikov - 1:0. V 40. min. založil gólovú akciu domáci brankár Petkáč, posila z Veľkého Folkmara, dlhým výkopom na Budinského, ktorý predĺžil prihrávku opäť na Fabriciho a ten po druhýkrát nedal šancu hosťujúcemu brankárovi a zvýšil skóre na 2.0. Gólom do šatne (44. min.) potešil domácich priaznivcov dorastenec Dominik Humeňanský, ktorý po perfektne zahratom priamom kope Hudáčkom, posilou z Harichoviec, zvýšil na polčasových 3:0. Druhý polčas domáci ešte nie s celkom zdravým striedajúcim Adamišinom zlepšili pohyb, súpera zatlačili do defenzívy, lenže finálna prihrávka bola väčšinou nepresná. V 55. min. sa hosťujúci Šveda rútil sám na domáceho brankára, ale v poslednej chvíli domáci Hofman zatiahol záchrannú brzdu. V 65. min. domáci Švartz peknú individuálnu akciu nedotiahol do gólového efektu. Potom v rozpätí piatich minút najlepší jaklovský strelec Adamišin trestuhodne zahodil dve tutovky. Všetko si to vynahradil v 80. - 85. min., keď 2-krát prekonal veľmi dobre chytajúceho Novotného. Hostia, aj keď inkasovali 5 gólov, neboli odovzdaným súperom, ale pri trocha presnejšej koncovke mohli dosiahnuť prijateľnejší výsledok. S prehľadom pred 300 divákmi rozhodoval Hudák. Jaklovce: Petkáč - Fabrici, Tomáško, Stanislav Kandra, Hofman, Kandrik, Hudáček, Dom. Humeňanský ( od 64. min. Bencko), Budinský (od 46. min. Adamišin), Švartz, Kormoš (od 86. min. Ondáš). Nálepkovo: Novotný - Lapšanský, Kiššak, Jánoš, Gobl, Pacák, Opremčák, Šveda, Br. Gobl, Gál, Markulík. Striedali: Vartovník, Martin Gobl, Rusnák, František Kaľavský

Lokomotíva Košice B - Hrabušice 1:2 (1:1)

Prakovce - Gemerská Hôrka 4:0 (1:0)

Spišské Vlachy - Smižany 2:0 (0:0)

Jesenný vzájomný duel oboch súperov v Smižanoch bolo možné označiť visačkou kvality. V jarnej veľkonočnej odvete už herná úroveň evidentne absentovala.

Najmä v prvom polčase sa hral priemerný rozháraný a nezáživný futbal. O poznanie viac útočnej snahy v ňom prejavili hostia. Už v 7. min. nepresne zakončoval Bdžoch a o tri minúty neskôr ho napodobnil domáci Gardošík. V 27. min. centroval smižiansky Bednár, ale najlepší strelec súťaže Klubert vo výhodnej pozícii loptu hlavou nezasiahol. Záver prvej časti hry patril hostiteľom. Šefčík v 43. min. hlavičkoval nad Duľovu bránku, a potom Tomajko z piatich metrov spálil tutovku na skórovanie.

Po prestávke začali aktívnejšie Vlašania. V 53. min. poslal Lukáš Gonda loptu do opustenej bránky hostí, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu a pred čiarou ju odkopol "Vlašan" Rasťo Labanc. V 60. min. sa Šebest odhodlal po ľavej strane k samostatnému úniku, ale trafil len do rúk Ferenčuhu. V 72. min. nevyužil ideálnu šancu na otvorenie skóre Lukáš Gonda.

O víťazstve Vlašanov sa rozhodlo v záverečnej pätnásťminútovke zásluhou dvoch Bystrancov.

Najprv Lukáš Gonda v 76. min. premenil pokutový kop nariadený za hranie rukou jedného z obrancov hostí v pokutovom území. V 80. min. zahrávali domáci autové vhadzovanie, lopty sa zmocnil Jozef Suchý a perfektným ukážkovým projektilom pod brvno poistil trojbodvý zisk. SP. VLACHY: Ferenčuha - Dunka, V. Gonda, Jež, Šefčík - Tomajko, Halula, Legát, Suchý - Gardošík (46. Novák), L. Gonda (90. Greško). SMIŽANY: Duľa - Regrút (84. Dragula), Bajtoš, Richnavský, Bdžoch - Klubert, Bednár, Šebest (65. Kuzma), Kapusta - Vojtko (75. Kováč), Labanc.

D. GIRBA

Helcmanovce - Kr. Podhradie 1:0 (1:0)

Koš. Nová Ves - Margecany 0:0

Teplička - Harichovce 1:1 (1:0)

Na veľkonočnú nedeľu privítala Teplička susedné Harichovce a bolo to derby, ako sa patrí. Výborne pripravenú hraciu plochu pokazil hneď v 3. min. zápasu silný lejak, a tak sa pokračovalo po 5-minútovej prestávke na značne premočenom teréne. Zápas mal od začiatku ofenzívny charakter a útočné akcie sa striedali na obidvoch stranách. V 6. min. zápasu po centri Lesnického šikovne Marcinčák preloboval Karchňáka, ale v poslednej chvíli hostia situáciu vyriešili. Hostia mali tiež nebezpečné kontry, Staroň v 15. min. v čistej šanci trafil len Laška. Po ďalšej útočnej akcii sa hostia dožadovali pokutového kopu, to šikovne využili domáci, keď najprv Hamrák M. len nastrelil Karchňáka, avšak odrazená lopta sa dostala k Marcinčákovi a ten sa v takých situáciách nezvykne mýliť - 18. min. 1:0. Po inkasovanom góle hostia hru pritvrdili, za čo si vyslúžili niekoľko žltých kariet. V 36. min. zahrával priamy kop Hrušovský, ale Gorbár excelentne vyrazil a následná dorážka Ambrozyho išla nad bránu. Veľkou aktivitou v zápase sa prezentoval Staroň, ktorý rozdával výborné finálne lopty pre svojich spoluhráčov. Pred záverom prvého polčasu zahrával Čarnoky priamy kop, ale nastrelil len múr a z následného rohového kopu už nebezpečie nehrozilo.

Druhý polčas sa začal trošku opatrnejšie a hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami, až kým neprišla v 57. min. vydarená strela Hrušovského z 20 metrov, na ktorú výborne chytajúci Gorbár nestihol zareagovať - 1:1. Hneď po rozohratí z ďalšej akcie Hrušovský v čistej šanci neprekonal Gorbára. Záver zápasu patril domácim, hlavne Hamrák mal niekoľko pekných príležitostí na skórovanie a za predvedený výkon by si gól zaslúžil. Najkrajšiu akciu na vlastnej polovici začal Marcinčák, ktorý na pravej strane našiel Dolnačka a ten výborným centrom hľadal Hamráka, ktorému chýbali milimetre ku gólovému zakončeniu.

Prestížny derby zápas nemal víťaza a skončil sa spravodlivou remízou, poďakovanie patrí aj rozhodcovskej trojici, ktorá podala dobrý výkon.

TEPLIČKA: Gorbár - Baldovský, Uhrinovský, Laško - L. Hamrák, M. Hamrák, Čarnook, M. Dolnačko, Marcinčák - Lesnický, Hasaj, striedal: Tekáč. HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, Urban - Suchý, Pukluš, Hrušovský, Ambrozy, Staroň - Hrušovský, Slivoš, striedali: Jakubovič, Martinský.