Steel Trans desaťkrát víťazom SP v rade

Sportnet|15. apr 2009 o 00:00

Dlhodobá súťaž Slovenský pohár v kickboxe mal posledné kolo v Dolnom Kubíne. Z celkového prvenstva sa tešil Guard Steel Trans Košice.KOŠICE. V

KOŠICE. V minulých dňoch sa v športovej hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne uskutočnilo posledné 6. kolo Slovenského pohára v kickboxe v sezóne 2008/2009. V disciplínach light contact a low kick seniorov štartovalo 87 pretekárov z 15 klubov.

V znamení taktiky

Toto kolo sa nieslo v znamení taktiky jednotlivých klubov, pretože 6. kolo uzatvára sezónu a tým aj konečnú nomináciu na majstrovstvá SR (v jednotlivých disciplínach a hmotnostných kategóriách postupujú 4 pretekári s najvyšším súčtom nazbieraných bodov v sezóne) a taktiež určuje víťazov Slovenského pohára v jednotlivých kategóriách. Tomu zodpovedala aj pomerne menšia, 16-členná súpiska košického Steel Transu, jasného lídra v priebežnom poradí. V nej boli tí pretekári, ktorí ešte potrebovali body na postup a ostatní, ktorí už mali "vyrobené" z predchádzajúcich kôl, oddychovali doma, doliečovali zranenia, či pripravovali sa na medzinárodný turnaj Polish Open, ktorý bude v dňoch 17.-19.apríla 2009 v poľskom Wegrowe.

Košický tandem na čele

Steel Trans získal v Dolnom Kubíne sedem prvých, tri druhé a tri tretie miesta a celkový zisk 43 bodov, ktorý stačil na 2. miesto. Z víťazstva na poslednom kole sa tešil druhý košický zástupca ŠKP pri SOŠ PZ, ktorý získal o päť bodov viac. Tretí skončil domáci D. Kubín (30). V konečnom poradí Slovenského pohára sa už po desiatykrát tešil z celkového prvenstva Guard Steel Trans Košice, ktorý získal 404 bodov. Za ním skončil druhý košický klub ŠKP pri SOŠ PZ (275) a tretí Dolný Kubín (166). Až štyri tímy sú v prvej desiatke z východného Slovenska, čo svedčí o tom, že v tomto regióne má kickbox silné zázemie.

Po absolvovaní medzinárodného turnaja Polish Open bude celá nasledovná príprava sústredená už len na majstrovstvá SR, ktoré sa budú konať 16.-17.mája v Prešove.

Výsledky pretekárov Steel Trans Košice na 6.kole Slovenského pohára:

1. miesto: Jozef Hanko LC -63 kg, Ladislav Tóth LC -79 kg, Martina Kravianska LC -60 kg, Viera Ternová LC -70 kg, Ladislav Sirkovský LK -63,5 kg, Miroslav Lajoš LK -75 kg, Július Csorba LK +91kg.

2. miesto: Matej Engler LC -84 kg, Ondrej Šimon LK -81kg, Michaela Kováčová LK -56 kg.

3. miesto: Dominik Hegyes LC -89 kg, Zuzana Slovíková LC -60 kg, Miroslav Gočík LK -75 kg.