Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Asistencie Demitru a Hossu

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra sa asistenciou podieľal na víťazstve Vancouveru nad St. Louis 3:0. Canucks tak uspeli aj v druhom zápase štvrťfinálovej série Západnej konferencie a pred ďalšími dvoma zápasmi na ľade súpera si vybojovali

výhodnú východiskovú pozíciu. V štyroch sobotňajších stretnutiach prvého kola play-off kanadsko-americkej hokejovej NHL sa predstavili piati slovenskí zástupcovia, z ktorých sa najviac darilo útočníkovi Detroitu Mariánovi Hossovi. Rodák zo Starej Ľubovne dopomohol k pohodlnému víťazstvu svojho tímu nad Columbom (4:0) prihrávkou na druhý gól z hokejky ruskej hviezdy "červených krídel" Pavla Daciuka. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára stopercentne využil domácu podporu a z dvoch stretnutí v Joe Louis Aréne si odnáša dva body. Druhý slovenský hokejista v drese "červených krídel" Tomáš Kopecký si pripísal do štatistík iba 2 trestné minúty. Rovnako dobre si počínal aj Boston. "Medvede" slovenského kapitána Zdena Cháru zvíťazili nad Montrealom hladko 5:1 a historicky najúspešnejší klub profiligy bude musieť na svojom štadióne dobiehať dvojzápasové manko. V bránke Canadiens dostal od začiatku záverečnej tretiny možnosť prezentovať sa vo svojom prvom tohtosezónnom stretnutí vo vyraďovacej časti slovenský gólman Jaroslav Halák. Ten čelil iba 5 strelám z hokejok hráčov Bostonu, ktorí duel prakticky už iba dohrávali.

PIATOK

VÝCHODNÁ KONFERENCIA: Pittsburgh - Philadelphia 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) - stav série 2:0. Góly: 37. Guerin (Malkin, Cosby), 57. Malkin (Letang, Gončar), 79. Guerin (Gončar, Malkin) - 14. Hartnell (Carle, Coburn), 43. Powe (Giroux, Coburn). New Jersey - Carolina 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série 1:1. Góly: 11. Parise (Martin, Eliáš) - 20. E. Staal (Whitney, Samsonov), 63. Gleason (Corvo).

ZÁPADNÁ KONFERENCIA: Vancouver - St. Louis 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 2:0. Góly: 39. Sundin (DEMITRA, Kesler), 50. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 59. H. Sedin (D. Sedin, Salo).

SOBOTA

VÝCHODNÁ KONFERENCIA: Washington - New York Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série 0:2. Gól: 8. Callahan (Näslund, Dubinsky). Boston - Montreal 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) - stav série 2:0. Góly: 10. Savard (Montador, Kessel), 16. Kobasew (Recchi, Bergeron), 26. Hnidy (Axelsson, Savard), 29. Savard (Ryder, Wideman), 40. Ryder (Savard, T. Thomas) - 21. Kovaľov (S. Koivu, Kostopoulos). Brankári: T. Thomas - Price (41. HALÁK).

ZÁPADNÁ KONFERENCIA: Detroit - Columbus 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:0. Góly: 14. Rafalski (Lidström, Holmström), 28. Daciuk (MARIÁN HOSSA, Lidström), 36. Zetterberg (Franzén, Cleary), 44. Hudler (Kronwall, B. Stuart). Chicago - Calgary 3:2 (0:2, 3:0, 0:0) - stav série 2:0. Góly: 21. Toews (Sharp, Barker), 34. Sharp (Kane, B. Campbell), 40. Toews (Bolland, Seabrook) - 8. Iginla (Cammalleri, Phaneuf), 17. Aucoin (Iginla, O. Jokinen).