Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
PREŠOVČANIA KÚSOK OD SENZÁCIE

Po Ružomberku otočili Košice doma druhý zápas

V stretnutiach 25. kola futbalovej Corgoň ligy sa o najväčšie prekvapenie postarali Prešovčania, ktorí remizovali v Žiline 2:2. Už v 13. min. pritom viedli 2:0. Zaváhanie Žiliny využil Slovan, ktorý nadelil Dunajskej Strede poltucet a zvýšil náskok v tabu

Košičan Matič strieľa na bránu Dubnice, prekonal brankára Zajaca, no v poslednej chvíli dobehol Zapalač a loptu z čiary volejom vykopol do bezpečia.(Zdroj: Róbert Sándor)

ľke. Košičania opäť ukázali veľkú vnútornú silu, keď dokázali v Čermeli otočiť zápas. V 23. kole sa im to podarilo proti Ružomberku (2:1) a v sobotu si niečo podobné zopakovali aj proti Dubnici.

Košice - Dubnica 2:1 (1:1)

KOŠICE. Tréner Košíc Ján Kozák oslávil v piatok 55. narodeniny a hráči mu chceli v sobotu venovať trojbodový darček. Nakoniec sa im to v hodine dvanástej aj podarilo.

V Čermeli videli diváci dobrý zápas. Obojstranne útočný s častým zakončením. Hostia sa nestiahli pred vlastnú šestnástku, ale hrozili rýchlymi kontrami. Bolo sa na čo pozerať až do konca. Škoda, že domácim pri zakončení chýbala väčšia razancia. Už v 10. min. Zapalač vykopával strelu Matiča na bránkovej čiare. V 12. min. hosťujúci Seye vysunul M. Kuzmu, ktorý špičkou kopačky preloboval Putnockého, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Ďalšie strelecké pokusy mali aktívni Košičania, Janičovu strelu Zajac kryl a ďalší pokus išiel len nad bránku. V 33. min. mal Novák na kopačke vedúci gól, keď po Matičovom priťuknutí išiel sám na Zajaca, no ten chytil jeho strelu. Nedáš-dostaneš vypálilo v učebnicovej podobe. O dve minúty po Kiššovej zle rozohrávke M. Kuzma vysunul T. Zápotoku a ten Putnockému nedal najmenšiu príležitosť. Našťastie pre Košičanov odpoveď prišla už o päť minút. Milinkovič sa na ľavej strane zbavil protihráča a do jeho prízemného centra sa hodil Viazanko, ktorý v sklze vyrovnal na 1:1. Už v nadstavenom čase prvého polčasu nebezpečne napriahol Novák, ale Zajac vyškriabal jeho pokus spod brvna.
Po prestávke si Košičania vypracovali viac šancí, často zamestnávali Zajaca, no ten si poradil so strelami Janiča, Nováka či Milinkoviča. Viazanko mohol streliť i víťazný gól, no v 69. min. sám pred brankára Dubnice namieril volej nepresne. Hostia hrozili neustále rýchlymi kontrami. Po jednom brejku T. Zápotoka išiel sám na Putnockého, no tentoraz vyšiel víťazne zo súboja gólman Košíc. Dobýjanie dubnickej brány slávilo úspech päť minút pred koncom, keď z nevinnej akcie sa lopta po hlavičke Nováka dokotúľala za Zajacov chrbát.

Góly: 40. Viazanko, 85. J. Novák - 35. T. Zápotoka, ŽK: N. Matič - Vlasko. Rozhodoval: Trutz. Divákov: 720. MFK: Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Dobias (78. Teixeira) - Viazanko, L. Janič (62. Škutka), N. Matič (62. Kolbas), Milinkovič - J. Novák. Dubnica: R. Zajac - Nosek (78. Vlasko), Jánošík, Ľ. Chmelík, Zapalač - Grendel (62. J. Vavrík), Držík, Seye, J. Zápotoka (83. Tubonemi) - T. Zápotoka, M. Kuzma.

Žilina - Prešov 2:2 (1:2)

ŽILINA. Prešovčania sa pred stretnutím netajili, že by chceli v Žiline naplno bodovať. Prvá štvrťhodina bola jednoznačne v ich réžii. V 4. min. Katona mal priestor pred veľkým vápnom a presne umiestnenou strelou po zemi k ľavej žrdi poslal Tatran do vedenia. Domáci opäť inkasovali v 13. min. Po tečovanej strele spoza šestnástky sa v tlačenici pred bránkou dobre zorientoval Vršajevič a prekonal ležiaceho Perniša - 0:2. Žilinčanom sa podarilo znížiť v 18. min., keď sa po Adautovom centri z ľavej strany presadil Tomáš Oravec. V poslednej minúte prvého polčasu po rohovom kope najprv hlavičkoval Prešovčan Baran, vyrazenú loptu sa ešte pokúšal hlavou usmerniť do bránky obranca Čep, ale aj jeho pokus žilinský gólman vytlačil.

Po zmene strán bola Žilina v ofenzíve oveľa aktívnejšia, väčšinou sa hralo na polovici súpera. V tlaku však domácim chýbala finálna prihrávka, z ktorej by vznikla gólová šanca. V 51. min. nebezpečne vystrelil z voleja Vladavič, ale lopta išla meter vedľa ľavej žrde. Vyrovnanie Žiline zabezpečil v 68. min. obranca Vomáčka, ktorý pri jednej z akcií využil rozhodenú obranu hostí a z hranice šestnástky trafil odkrytú časť prešovskej brány - 2:2. Útočné akcie domácich pokračovali aj po tomto vyrovnávajúcom góle. V 75. min. mohli ísť domáci do vedenia. Ježov strieľaný center hlavičkoval Karoglan do žrde, odrazenú loptu ešte skúšal hlavou usmerniť do bránky Oravec, ale tesne minul. V 81. min. pohrozil po dlhšom čase Prešov. Po štandardnej situácii zblízka hlavičkoval obranca Josl, ale pred ním stojaci brankár Perniš zmaril jeho pokus.

Góly: 18. T. Oravec, 68. Vomáčka - 4. Katona, 13. Vršajevič, ŽK: J. Piaček, Vladavič - Farbák, Bernardo, Josl, Vršajevič, Rozhodoval: Hracho. Divákov: 2 399. Žilina: D. Perniš - Vomáčka, Šourek, J. Piaček, Tesák - Ľ. Guldan (35. Karoglan) - Vladavič, Jež, Adauto, Kvesič - T. Oravec. Prešov: J. Baláž - M. Ščasný, Farbák, Čep, Josl - M. Baran, Šafranko (59. J. Čertík) - Papaj, Katona (90. Piter-Bučko), Vršajevič - Belejík (72. Mariano Bernardo).

RUŽOMBEROK - B. BYSTRICA 1:0 (1:0). Gól: 40. Lačný, ŽK: Kukoľ, T. Sedlák - Kotrys, Vajda, ČK: 89. Kotrys po druhej ŽK, rozhodoval: Valášek, 2 208 divákov.

TRNAVA - ZLATÉ MORAVCE 3:1 (2:1). Góly: 41. a 67. Devátý, 45. M. Hruška - 33. Pavelka, ŽK: Kuračka, rozhodoval: Pavlík, 3 067 divákov.

NITRA - PETRŽALKA 1:1 (1:0). Góly: 45.+ Šimonek - 90.+ Saláta, ŽK: B. Labant, M. Šťastný - V. Horváth, Guédé, rozhodoval: Havrilla, 2 647 divákov.

SLOVAN - DUN. STREDA 6:0 (3:0). Góly: 42. a 83. Valachovič, 5. Masaryk, 12. Obžera, 55. Gaúcho, 67. Diogo Pires, bez kariet, rozhodoval: Samotný, 6 891 divákov.

Najlepší strelci

15 gólov: Masaryk (Slovan)

11 gólov: Kweuke (Dunajská Streda)

10 gólov: Oravec (Artmedia 7/Žilina 3)

8 gólov: Novák (Košice), Kožuch (Trnava), Adauto (Žilina), Sylvestr (Slovan 2/Artmedia 6),

7 gólov: J. Kozák ml. (Artmedia), Rilke (Žilina), Halenár (Artmedia 1/Slovan 6), Hruška (Trnava)

6 gólov: Katona (Prešov), Bakoš, Zošák (obaja Ružomberok), Porázik (Dubnica), Saláta (Artmedia)

PROGRAM 26. KOLA

SOBOTA 25. APRÍLA: Prešov - B. Bystrica (18.30), Petržalka - Trnava, Dun. Streda - Košice, Dubnica - Ružomberok, Zl. Moravce - Slovan

NEDEĽA 26. APRÍLA: Žilina - Nitra (TV)

1. Slovan 25 17 5 3 56:15 56
2. Žilina 25 15 5 5 45:18 50
3. Trnava 25 14 6 5 39:25 48
4. Košice 25 10 9 6 34:30 39
5. Petržalka 25 9 8 8 40:30 35
6. Ružomberok 25 8 8 9 31:29 32