V Starej Ľubovni v akcii aj záchranka

Duel. Zľava Matúš Pekár a Juraj Siman v zápase Prešov B -  D. Kubín.
Duel. Zľava Matúš Pekár a Juraj Siman v zápase Prešov B - D. Kubín. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|20. apr 2009 o 00:00

V zápasoch 21. kola II. futbalovej ligy sa našim zástupcom príliš nedarilo. Zaznamenali iba dve remízy. O jednu z nich sa pričinili gorali v zápase s Turč. Teplicami, pričom hostia hrali nadmieru tvrdo, na čo doplatili zraneniami domáci hráči a dokonca v

akcii boli aj zdravotníci z rýchlej zdravotnej pomoci. Bod vydoloval aj Trebišov v dramatickom zápase s rezervou Podbrezovej, keď vyrovnávajúci gól dal v nadstavenom čase. Prešovská rezerva hostila D. Kubín a podľahla mu najtesnejším rozdielom. Rovnako tak Spišiaci v Bánovej. Popradčania sa držali na ihrisku béčka B. Bystrice do prestávky, po nej však inkasovali rozhodujúce góly. Rozdielom triedy podľahli Lipany rezerve Žiliny.

St. Ľubovňa - Turč. Teplice 1:1 (0:1)

STARÁ ĽUBOVŇA. V 8. min. prenikol Štieber, jeho spätnú prihrávku však poslal Dlugoš iba do náruče Machoviča. V 11. min. sa do šance dostal Privitzer, no domáci stopér Kucko s brankárom Hajovským mu jeho pokus zmarili. Vzápätí obrovskú príležitosť ujať sa vedenia premrhal domáci Dopirák, ktorý zblízka prestrelil. V 20. min. musel po nevyberanom zákroku jedného z hostí s vykĺbeným ramenom opustiť hraciu plochu Štieber. Aktivita hostí slávila úspech v 26. min. po tom, čo Kempný prekonal Hajovského. V závere polčasu mohli gorali vyrovnať, to by však musel Petrus premeniť takmer nezahoditeľnú šancu. Do druhého polčasu nahradil Dopiráka Sekelský, ktorý sa hneď predviedol dvomi peknými akciami. V prvom prípade jeho prienik zastavil brankár, lenže o chvíľu nedal Machovičovi šancu a vyrovnal. V 59. min. zahodili gorali ďalšiu príležitosť, keď Petrus nedokázal pred bránou presne zahlavičkovať. V 65. min. hosťujúci Gregora karatistickým kopom do hlavy doslova zostrelil Kucka, ktorý na niekoľko sekúnd stratil vedomie. Následne po príchode rýchlej zdravotnej pomoci skončil v nemocnici. Túto situáciu vôbec nezvládli rozhodcovia, keď asistent rozhodcu stojaci azda tri metre od situácie ani len nesignalizoval hlavnému porušenie pravidiel, ten následne až po protestoch domácich hráčov udelil Gregorovi iba žltú kartu. V 74. min. Dlugoš svoju možnosť premárnil. V 83. min. korunoval svoj koncert nevyužitých šancí Petrus, ktorý sám pred bránou nastrelil iba Machoviča. V 87. min. nevyužil príležitosť ani Kosturko. V závere zápasu sa opäť pripomenul hlavný rozhodca, ktorý bez napomínaní toleroval zdržiavanie hry, odkopávanie lopty a fauly hostí. Následne pridal k hraciemu času ďalších 5 minút, no už po dvoch minútach ukončil zápas.

Góly: 53. Sekelský - 26. Kempný ŽK: Kupec, Kosturko - Urgela, Gregora. Rozhodca: Mirglot. Divákov: 450 divákov. St. ĽUBOVŇA: Hajovský - Štieber (20. Galik), Pavlišin, Kucko (69. Mich. Pyda), Sivuľka - Krajňák, Kupec, Petrus, Kosturko - Dlugoš, Dopirák (46. Sekelský). T. TEPLICE: Machovič - Kmeť, Šavol, Privitzer (90+. Nemec), Schmidt (60. Slatinský) - Urgela, Kempný, Gregora (85. Oršuliak), P. Koleno - J. Koleno, Lehotský.

Prešov B - Dolný Kubín 0:1 (0:0)

PREŠOV. Po úvodnom oťukávaní sa hostia na dobrú polhodinu usadili na prešovskej polovici ihriska. Vypracovali si aj šance, najväčšiu mladý Orávik, ktorý zblízka prestrelil a neskôr Chovanec vypálil z otočky tesne vedľa ľavej žrde. Až potom pohrozili vážnejšie aj zeleno-bieli... Drakul vari z piatich krokov hlavičkoval tesne nad a po chvíli zachraňoval pred Pekárom pohotovou vkĺzačkou Sadžakov. A do tretice tatranci - Pribulov center usmernil Pekár hlavou milimetre vedľa. Gól do šatne mohol dať hosťujúci Savič, ktorý z ideálnej parkety minul. V druhom polčase, hoci nechýbala bojovnosť, bolo na obidvoch stranách vyložených šancí ako šafranu. Vysoký Pekár "posúval" hlavou centrované lopty spoluhráčom, no tí skúseného Trabalíka nedokázali vážnejšie ohroziť. V jednom prípade mohol práve Pekár ukázať obrane Dolného Kubína chrbát, avšak spracovanie prihrávky po zemi mu robilo evidentne problémy. Alrashidiho pre zmenu vyskúšal bombou Savič. Rozhodnutie prišlo v závere. Center Bakoša poslal do siete Kubala a potvrdil papierové prognózy. V závere mal Prešov "iba" prevahu, o vážnejšom tlaku na bránku súpera nemohla byť ani reč.
Gól: 79. Kubala. Rozhodca: Bucko. Divákov: 88. ŽK: Piter-Bučko. 1. FC TATRAN B: Alrashidi - D. Leško, Piter-Bučko, Krajník, Baka - P. Cicman, Kobylik, Pribula, Drakul - Pekár, Kirňak (46. P. Kentoš). MFK: Trabalík - J. Čarnota, Sadžakov, Tomáš, Drengubiak - Kubala, Siman, Bakoš, Orávik (90. Dutka) - Savič, Chovanec (73. P. Čarnota).

Trebišov - Podbrezová B 2:2 (1:0)

TREBIŠOV. Lepšie začali hostia z Podbrezovej, keď už v 7. minúte po akcii Podia pálil Arandelovič, brankár Poľacký bol však na mieste. V 23. minúte predviedol bravúrny zákrok brankár Poľacký, keď strelu najaktívnejšieho hráča hostí Kočana vyškriabal na brvno. Stupňujúca aktivita domácich priniesla zaslúžené ovocie v podobe gólu Toporčáka. Po rohovom kope Gumana z 31. minúty Rusnák ešte na centrovanú loptu nedočiahol, ale pri zadnej žrdi číhajúci Toporčák bez problémov poslal domácich do vedenia. V posledných sekundách prvého polčasu spálil obrovskú šancu mladík Kotľár, keď po prihrávke M. Lukáča netrafil takmer prázdnu bránku hostí. V 61. minúte po hrubej chybe domáceho Gumana sa hosťujúci Podio dostal až pred brankára Poľackého, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. Hostia sa dočkali krátko po hodine hry, keď Turňa strelou z 25 metrov vymietol pravý horný kút Poľackého brány. Hostia boli pri chuti a v 76. minúte po akcii agilného Kočana technickou strelou Betku sa dokonca ujali vedenia. Keď sa už zdalo, že si hostia odvezú tri body, v nadstavenom čase po rohu Gumana domáci kapitán Capko prízemnou strelou vyrovnal.
GÓLY: 31. Toporčák, 90. Capko - 62. Turňa, 76. Betka. ŽK: Gombár - Horváth, Podio. Pred 200 divákmi rozhodoval Leško. SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Capko, Oláh, Csákó - M. Lukáč, Toporčák, Guman, Gombár (63. Petrovský) - Kotľár (60. E. Lukáč), Ľ. Rusnák. ŽP ŠPORT B: Gašperan - Zvara, Horváth, Minčič, Turňa - Kočan (85.Tlelka), Ševčík, Betka (90. Mistrík), Arandelovič (77.Sedliak), Podio - Giertl.

Banská Bystrica "B" - Poprad 4:2 (1:1). Góly: 11. a 53. Uškovič, 49. Levický, 63. Adamík - 45. Rams, 90. Kočiš, rozhodoval: Anguš, 150 divákov.

Bánová - Spišská Nová Ves 1:0 (0:0). Gól: 49. M. Ďurica, rozhodoval: Debnár, 150 divákov.

Žilina "B" - Lipany 3:0 (1:0). Góly: 39. Čekovič, 52. M. Bajza, 81. F. Koristek, rozhodoval: Staník, 100 divákov.

Liptovský Mikuláš - Čadca 0:0. Rozhodoval: Kakaščík, 350 divákov.

PROGRAM 22. KOLA

SOBOTA 25. 04. o 16:00 hod.: Lipany - Vranov, D. Kubín - St. Ľubovňa, Tur. Teplice - Bánová, Sp. N. Ves - L. Mikuláš, Poprad - Trebišov, nedeľa 26. 4. o 10.30 hod.: Podbrezová B - Žilina B, o 16:00 hod.: Čadca - B. Bystrica B, Prešov B voľný žreb.

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Savič (D. Kubín), Páleník (Žiar)

7 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa)

6 gólov: Kočiš (Poprad)

5 gólov: Michalík (Čadca),Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Ľ. Jacko (Lipany), Maťaš (Poprad), Šamo (Vranov), T. Bartoš (L. Mikuláš), Stadnyk (Sp. N. Ves),

4 góly: L. Balluch, Olejár (obaja L. Mikuláš), Bendík (Poprad), Mitura (St. Ľubovňa)
Kubáni, M.Kubala (obaja D. Kubín), T. Pančík (B. Bystrica B), Eliaš (Prešov B), Karakačanov (Žiar), Matej (Lipany), Aľušík, Ľ. Rusnák (obaja Trebišov), Kaplán (L. Mikuláš), Gavlák(Čadca)

3 góly: Tomko, Bella, D. Savič (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš, Jarabica (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš, Kandráč (všetci Sp. N. Ves), Lukáč, Capko (obaja Trebišov), Rams, Pitoňák, Maťaš, Žifčák (všetci Poprad), Karoglan (Žilina B), Mariančík, Mitura (obaja St. Ľubovňa), Koleno, Kravárik (obaja Tur. Teplice), Jakubec (Čadca), Tomáš (Žiar), Frátrik (Bánová).

1. D. Kubín 19 12 3 4 25:8 39
2. Lip. Mikuláš 20 11 4 5 39:19 37
3. B. Bystrica B 20 10 6 4 42:25 36
4. Sp. N. Ves 19 9 4 6 23:15 31
5. Vranov 18 9 4 5 26:24 31
6. Trebišov 20 7 8 5 27:22 29
7. St. Ľubovňa 19 8 5 6 25:25 29
8. Čadca 18 8 4 6 22:16 28