Korzár logo Korzár

Kamerové záznamy ani výpovede svedkov nestačili, vyšetrovanie incidentu sa skončilo bez vinníka

Nespokojní sú poškodení aj verejnosť.

Jedno z poškodených áut.Jedno z poškodených áut. (Zdroj: festival 66 hodín)

Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto počas festivalu prerezal autám pneumatiky, polícia nezistila. Policajtov potrestali

SMOLNÍK. Incident z baníckeho mesta Smolník nemá páchateľa, zato policajti, ktorí prípad vyšetrovali, dostali trest.

V lete pred dvomi rokmi niekto počas hudobného festivalu 66 hodín v bývalej tabakovej továrni prerezal na desiatich autách pneumatiky, polícia dodnes nepozná vinníka.

SkryťVypnúť reklamu

Organizátori aj poškodení pritom od začiatku hovorili o tom, kto za výtržnosťou podľa nich stál. V pátraní nepomohli ani kamery, ktoré snímali verejný priestor a zachytili výtržníka.

Prípad vyšetrovala kriminálna polícia v Spišskej Novej Vsi. „Aj napriek mnohým vykonaným úkonom zo strany vyšetrovateľa, aj získaní, analýze a vyhodnotení kamerových záznamov sa nepodarilo stotožniť osobu páchateľa alebo páchateľov," informovalo oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Prípad sledovala Jana Ogurčáková.

Košický dopravný podnik požiadal o zvýšenie cestovného v mestskej hromadnej doprave

KOŠICE. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) predložil v stredu do mestskej rady návrh na zvýšenie cestovného v mestskej hromadnej doprave.

SkryťVypnúť reklamu

Korzáru to vo štvrtok potvrdil generálny riaditeľ stopercentnej mestskej akciovej spoločnosti Roman Danko. O zvýšení cestovného by mali rozhodovať poslanci na mestskom zastupiteľstve 26. júna. Ak ho schvália, cestujúci si priplatia od 1. augusta.

Danko ako jeden z kľúčových dôvodov tohto nepopulárneho kroku označil zvýšenie dane z pridanej hodnoty z 20 na 23 percent, čo podľa prepočtov pripraví podnik o 350- až 400-tisíc eur pri nezmenenej cene cestovného.

Transakčná daň spôsobí zvýšenie výdavkov o ďalších zhruba 100-tisíc eur, takže výsledok konsolidačných opatrení vlády bude predstavovať len v týchto dvoch položkách okolo 500-tisíc eur.

Téme sa venoval Peter Jabrik.

Bazén je nový, no menej hlboký. Plaváreň v Humennom otvorili po rekonštrukcii

HUMENNÉ. Humenčan Jakub (28) bol v piatok medzi prvými návštevníkmi humenskej plavárne, ktorí sa s chuťou ponorili do vôd vynoveného plaveckého bazéna. Otvorili ho po vyše ôsmich mesiacoch.

SkryťVypnúť reklamu

Jakub si zvykol zaplávať si asi trikrát do týždňa, počas rekonštrukcie občas zašiel do Sniny.

„Nenechal som si ujsť, že ho otvorili, prišiel som hneď, ako sa dalo,“ hovorí.

Slovami chvály nešetril.

Nový nerezový bazén, výmena rozvodov k existujúcej technológii na úpravu vody, bezbariérový prístup k bazénu, vrátane mobilného bazénového zdviháka, bublinkové fólie na prekrytie bazéna s cieľom usporiť na energiách pri ohreve vody. To je len časť noviniek, ktoré ponúka návštevníkom znovuotvorená mestská plaváreň.

Viac informácií prináša Jana Otriová.

Komunisti nevideli pop-art, ale pobočku CIA. Skúmam aj odvrátenú tvár Warhola, vraví šéf múzea

MEDZILABORCE. Riaditeľ Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach a bývalý predseda Spoločnosti Andyho Warhola Martin Cubjak (44), rodák z Bardejova, spojil svoj profesijný život s kráľom pop-artu.

Najprv v múzeu pôsobil v rokoch 2002 – 2009. Prešiel takmer všetkými pracovnými pozíciami. Začínal ako biletár, neskôr bol lektor, muzeoedukológ, asistent kurátora a kurátor. Istý čas pracoval ako privátny galerista. Rozhodol sa však k Andymu vrátiť.

Vedením múzea ho poverili v marci 2018, po výberovom konaní v júni sa stal riaditeľom. V pôvodnom pláne som mal ostať v múzeu dva –tri mesiace, aby som ho stabilizoval, hovorí. Na riaditeľskom poste je doteraz, neváha prekonávať cestu z Košíc, kde s rodinou žije, do Medzilaboriec tam a späť.

V rozhovore s Janou Otriovou pre Korzár hovorí aj o tom, že s Warholom je spätý natrvalo a bude až do smrti.

Prvé 13-poschodové paneláky aj umenie manželky slávneho gitaristu, sídlisko má 60 rokov

KOŠICE. Júnová košická potulka prevedie návštevníkov Kuzmányho sídliskom a odhaľuje aj tajomstvá najstaršieho židovského cintorína v Košiciach.

Sprievodcovia predstavia dvanásť nádherných umeleckých diel medzi blokmi. Niektoré z nich prináša aj denník Korzár svojim čitateľom.

Sídlisko Kuzmányho sa začínalo projektovať v roku 1966, pretože počet obyvateľov mesta vzrástol za jednu generáciu päťnásobne. Železiarne zamestnávali 22-tisíc ľudí, bolo teda potrebné po Terase vystavať ďalšie sídlisko.

Z pôvodného Kuzmányho sídliska bolo ponechaných 500 bytov a pribudlo ďalších 1 200 bytov.

Za obeť novej výstavbe padli rodinné domy starej chudobnej štvrte. Aj o tom, že niektorí pôvodní obyvatelia to niesli veľmi ťažko a história zaznamenáva aj prípady samovrážd, píše Elena Danková.

Krimi z výhodu Slovenska

V prípade útočníka na Spiši pochybila škola i úrad práce, tvrdí Generálna prokuratúra. Študent dobodal spolužiačku a učiteľku

Žena rozbila fľašu o zem a útočila. Muž utrpel zranenia na krku, musí sa liečiť. Polícia začala trestné stíhanie

Družke nadával, ponižoval ju a vydieral. Žila v strachu o svoj i život detí. Za zločin týrania mu hrozí osem rokov

Najprv sa pohádali, potom priateľku napadol a vyhrážal sa zabitím. Muža obvinili z troch trestných činov

Ďalšie správy

Úmrtie seniora z Bardejova môže súvisieť s baktériou zo syra z Liptova. Skonštatovala to veterinárna správa

Ministerstvo školstva reaguje na tragédiu v Spišskej Starej Vsi pripravovanou novelou. Opatrenia majú zvýšiť bezpečnosť v školách

Mesto Poprad požaduje odstránenie stavieb v priemyselnom parku, tvrdia investori. Cítia nespravodlivosť, obrátili sa na súd

V Košiciach vznikla pätnásta nelegálna osada, je ukrytá v húštine nad mestom. Do útulku pre ľudí bez domova ísť nechcú

Košická polícia dohliadne na bezpečnosť počas futbalových majstrovstiev Európy. Monitorovať bude všetky zápasy

Košický kraj potrápi v sobotu horúčava, v nedeľu sa pridajú na celom východe búrky. Meteorológovia vydali výstrahy

Na Zemplíne našli dve delostrelecké míny, zneškodnil ich pyrotechnik. Pochádzali z druhej svetovej vojny

Most pred Ďačovom v okrese Sabinov opravili za 356-tisíc eur. Bol v piatom stupni poškodenia

V Michalovciach sa zapojilo do siedmich aktivít takmer 70 dobrovoľníkov. Asistovali aj viaceré súkromné firmy

Šport

Na zisku titulu mal leví podiel, stal sa MVP. Košice opúšťa veľká osobnosť

S klubom dosiahol veľké úspechy. Tréner Michaloviec končí, mieri do zahraničia

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich
  2. Digitálne sebavedomie pre novú generáciu: kto sú digiPEERS?
  3. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  4. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  5. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia
  6. Úspech firemnej elektromobility: eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van
  7. Andrej Viceník, VÚB: Samosprávy potrebujú partnera, nielen banku
  8. Keď sa z brigády stane kariéra
  1. Digitálne sebavedomie pre novú generáciu: kto sú digiPEERS?
  2. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich
  3. Najprv rozhadzovali, teraz drancujú. Koľko vám vzali?
  4. Fejtón o móde od Emmy Tekelyovej a TOP trendy na jeseň a zimu
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  6. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  7. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú.
  8. Po oslavách storočnice sa košický maratón pozerá do budúcnosti
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov 13 480
  2. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia 12 370
  3. Keď sa z brigády stane kariéra 5 878
  4. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú. 4 060
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať 3 762
  6. Najprv rozhadzovali, teraz drancujú. Koľko vám vzali? 2 242
  7. Firma z Nitry robí miliónové projekty pre Teslu či TikTok 2 237
  8. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich 1 930
  1. Milan Removčík: Rozsutec
  2. Erik Kriššák: Úpal
  3. Ján Šeďo: Zachránili "ju", jej "reči" je rozumieť aj bez slov.
  4. Jakub Konečný: Izrael a Palestína potrebujú prímerie, mier aj zmierenie
  5. Ján Valchár: Ako jedna fabrika vyhrala druhú svetovú/Ženy z plagátov
  6. Marek Mačuha: Prečo Trump nesmie dostať Nobelovu cenu
  7. Dušan Piršel: Uťahovanie opaskov, upratovanie špajzy
  8. Arpád Sasköi: Spojenie
  1. Ján Valchár: Fantastické správy z Ukrajiny (a Ruska, hahaha!) 20 582
  2. Radoslav Záhumenský: Tento hrad je len hodinu od Bratislavy a patrí medzi najkrajšie zrúcaniny Slovenska! 🏰 13 022
  3. Jan Dermek: 26.9. - Sviatok svätého Farizeja 12 671
  4. Monika Albertiová: Konsolidácia? Ľudia nemajú čo žrať, a Kuffa? Ide sa na gardistov hrať! 10 228
  5. Peter Franek: Zlá správa pre Uhríka s Mazurekom. 7 949
  6. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije! 7 115
  7. Ján Valchár: Niečo k situácii v Slavjansku a ruským ponorkám 5 102
  8. Ján Valchár: Gerasimova doktrína a jej posledná možná fáza 4 931
  1. Věra Tepličková: Zvrat to ozaj nečakaný, Oskar je vraj uprataný
  2. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije!
  3. Roman Kebísek: Vincent van Gogh kreslil steblami trstiny, ktoré sám zbieral a orezával
  4. Věra Tepličková: Keď vo filme hasiči, skĺznu dole po tyči,
  5. Marian Nanias: "Tí zlí Bruselskí úradníci....."
  6. Dušan Koniar: Za čem númera? vsjo jásno
  7. Roman Kebísek: Povstalec Šulek pred popravou r. 1848 poslal pozdrav sestre – starej mame Štefánika
  8. Dušan Koniar: Kam by chcel, tam ho nepozvú. Kam áno, tam nejde
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu