Korzár logo Korzár

Za koncert berie aj 10-tisíc eur. Župa mlčí, aký honorár dostane ona i ďalší speváci

Krajskí poslanci prístup župana kritizujú.

Headlinerom košického programu má byť vystúpenie Dary Rolins.Headlinerom košického programu má byť vystúpenie Dary Rolins. (Zdroj: FB Dara Rolins)

Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trnka pozval Daru Rolins, lákal na župnú jazdu. O nákladoch kraj mlčí, pýtajú sa aj poslanci

KOŠICE. Žiaden obyčajný piatok, ale mesačná festivalová túr. Takto pozýval košický župan Rastislav Trnka (nezávislý) na Župné dni v Michalovciach.

Košický samosprávny kraj tak ako vlani, aj tento rok zorganizoval Župné dni. Podujatia financované z verejných peňazí sa konali v Trebišove, Rožňave, Spišskej Novej Vsi a v Michalovciach. Poslednou zastávkou sú Košice. Pre zlé počasie posunula župa košický program na 6. júna.

SkryťVypnúť reklamu

Do miest si kraj pozval viacerých známych interpretov ako Daru Rolins, Tinu, Petra Cmorika či Alana Murina. Nechýbali živé sochy, divadlo, zábavný program, skákací hrad, dychovka a koncerty známych domácich interpretov.

Viac sa dočítate v článku Jany Ogurčákovej.

Kúpaliská zvyšujú ceny, rastú im výdavky. V Prešovskom kraji sa pripravujú na sezónu

PREŠOV. V metropole Šariša sa už kúpaliská pripravujú na letnú sezónu, odštartujú ju podľa počasia. Ide o prírodné kúpalisko Delňa, spravuje ho mestská spoločnosť Prešov Real a tiež susediaci Aquapark Delňa, Beach Plaza na Solivare a Sun Park na Sídlisku III.

Ako informoval hovorca mesta Michal Hudák, mestské kúpalisko Delňa plánuje spustiť letnú sezónu v pondelok 23. júna, teda po skončení Dobré(ho) festivalu, ktorý sa tam uskutoční 13. a 14. júna.

SkryťVypnúť reklamu

„Po festivale bude približne týždeň prebiehať čistenie a úprava areálu. Následne otvoríme kúpalisko pre verejnosť. Prípravy sú v plnom prúde,“ uviedol Hudák.

Kapacita prírodného kúpaliska Delňa je zhruba 2 500 až 3 000 návštevníkov.

Ako sú na tom ďalšie kúpaliská, zisťoval Kristián Sabo.


Bývalého riaditeľa nemocnice odsúdili za nedovolené podnikanie. Vinu priznal, trestu sa vyhol

KOŠICE, TREBIŠOV, GELNICA. Mal právnické vzdelanie, ale niektoré právne služby poskytoval bez absolvovania advokátskych skúšok. Trebišovská polícia vyšetrovala prípad neoprávneného podnikania.

Prokuratúra z pokračujúceho prečinu neoprávneného podnikania obvinila 35-ročného Trebišovčana Adama M., ale i jeho eseročku, ktorej bol konateľom.

Okresný súd Trebišov vlani v auguste uznal Mahuta vinným (odsúdenie i trest pre eseročku boli právoplatné už skôr), upustil však od uloženia trestu. Kým on bol s verdiktom spokojný, prokurátor s týmto postupom nesúhlasil a podal odvolanie. Prípad uzavrel vo štvrtok košický krajský súd.

SkryťVypnúť reklamu

Ako porušil bývalý riaditeľ jednej z nemocníc na východe zákon, informuje Róbert Bejda.



Skúma postoje k veterným parkom: Peniaze nepresvedčia, viac zaváži miestny farár či doktor

"V projektoch z minulosti boli situácie, že niekde veterné turbíny odmietli a v susednej obci s výstavbou súhlasili, celkom obvyklé. Vo väčšine prípadov potom ekonomické benefity čerpá obec, v ktorých katastrálnom území turbíny stoja. Susedné obce na hranici katastra ich vidia, no nič z toho nemajú, hovorí BOHUMIL FRANTÁL, vedecký pracovník v odbore environmentálnej geografie.

Pôsobí na Ústave geoniky Akadémie vied Českej republiky a na Univerzite Palackého v Olomouci. Skúma postoje ľuďom k výstavbe veterných parkov takmer 20 rokov.

Podobná situácia, akú opísal, nastala pri zámere veterného parku v Zemplínskych vrchoch, kde dve obce zámer odsúhlasili, dve nie a v piatej váhajú, aj keď sa v dotazníkoch ľudia vyjadrili, že turbíny nechcú.

Rozhovor s odborníkom prináša Lenka Haniková.

Východom sa prehnali intenzívne búrky. Voda zaplavila ulice, krúpy ničili úrodu

VÝCHOD. Východ Slovenska zasiahli v nedeľu popoludní búrky.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred nimi varoval vydaním výstrah pred búrkami, lejakmi s krúpami aj prívalovými povodňami.

Výstrahy boli prvého aj druhého stupňa a platia do večera.

Viac informácií zozbieral Róbert Bejda.

Krimi správy

Auto narazilo do dvoch stĺpov, ostalo ležať na boku. Vodič nafúkal takmer dve promile. Dopustil sa troch trestných činov.

Policajti rozdali v sobotu na cestách Zemplína vyše štyridsať blokových pokút. Všetky dychové skúšky dopadli negatívne.

Ďalšie správy

Prešovskú mestskú hromadnú dopravu využíva pravidelne každý tretí občan. Na cestách je denne takmer 1 600 spojov.

Vo Vysokých Tatrách slávnostne otvorili letnú sezónu. Začala sa skôr ako obvykle. Odštartovala ju jazda električkou Kométa.

V Tatranskom národnom parku sa skončila sezónna uzávera. Návštevníci môžu opäť naplno využívať turistické značené chodníky.

Múzeum TANAP-u má za sebou debarierizáciu, pribudla aj nová dioráma. Dostupné je pre znevýhodnených návštevníkov.

Muž liezol v kameňolome a po daždi sa mu šmýkalo. Pomohli mu horskí záchranári. Zo skaly ho spustili po lane.

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  2. Ficova vláda extrémne zbrojí, u Kaliňáka kašlú na zákon
  3. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  4. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  5. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  6. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  7. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  8. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  1. Ficova vláda extrémne zbrojí, u Kaliňáka kašlú na zákon
  2. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  3. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  4. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  5. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  6. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  7. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  8. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 18 052
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 16 258
  3. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 5 166
  4. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 3 718
  5. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari 3 282
  6. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta 2 982
  7. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 139
  8. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície 2 007
  1. Branislav Hláčik: Komando Tiger - Kapitola 2
  2. Dávid Polák: Palestína rozmenená na drobné
  3. Martin Bača: Šachové ťah(olam)y (3)
  4. Monika Albertiová: Hanba sa nenosí: Čo nám prezrádzajú úsmevy mladých poslancov s influencermi
  5. Zdenek Ručka: Ako zdravotne postihnutého klienta Domova sociálnych služieb pripraviť o finančné prostriedky. Časť 34. „Užitoční idioti I.“
  6. Marcel Rebro: Ruskú vodku káže, francúzsky koňak pije: Fico a jeho malý geopolitický chaos
  7. Marian Letko: Valí sa na nás ďalšie zvyšovanie DPH. A čo my riešime?
  8. Zora Horská: Zasa raz som obhájila pozíciu trápnej matky
  1. Rado Surovka: Robo, dokázal si to, gratulujeme. 46 414
  2. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 14 010
  3. Matej Galo: Pán Fico, rozhodli ste sa tunelovať takto na hulváta? 12 197
  4. Ivan Čáni: Súdruh Blaha napísal status o tom, aký je rozdiel medzi nami (slniečkarmi) a jeho fan clubom. 11 266
  5. Ján Valchár: Bol som zablogovaný. 6 602
  6. Věra Tepličková: Na diaľnici na krajnici - Maťa v šrankoch, auto v rici 6 212
  7. Martin Ondráš: Hrobár slovenského vidieka 5 842
  8. Rastislav Puchala: Pomóóóóc, Angličania idú 5 574
  1. Marcel Rebro: Ruskú vodku káže, francúzsky koňak pije: Fico a jeho malý geopolitický chaos
  2. Věra Tepličková: Aj kraj pod Veľkou Javorinou už bude v bezpečí - Michal vraj vstúpi!
  3. Roman Kebísek: Novomeský nazval Clementisa „svätým za dedinou, v nej však nevítaným“ (1939)
  4. Věra Tepličková: Na diaľnici na krajnici - Maťa v šrankoch, auto v rici
  5. Post Bellum SK: Zabudnuté obete nacizmu
  6. Radko Mačuha: Chcem tu zostať aj v roku 2027.
  7. Marcel Rebro: Pamäť z plastelíny alebo Slovensko ako krajina bez archívu
  8. Pavel Macko: Masívny útok na Kyjev: Zmení Trumpove ultimátum vývoj vojny?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu