Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.
Hrala aj s DiCapriom. Pri každej role čerpám zo seba, hovorí ocenená herečka Jana Kolesárová

KOŠICE. Ocenenie Osobnosť Košického kraja si nedávno odniesla aj Košičanka Jana Kolesárová (49). Vyštudovaná herečka po 20 rokoch v Amerike pendluje medzi Slovenskom, Prahou a USA. Mohli ste ju vidieť napríklad v seriáloch Polda, Kriminálka Kraj, Lovec či vo filme Lóve2.
„Každá rola je určená pre iný vek, nemá zmysel proti tomu bojovať, pretože je to normálny, prirodzený vývoj. Postavu, ktorá má päťdesiat rokov, predsa nebude hrať dvadsiatnička. Hlavne nech je to dobrá rola a nech v tom vidím zmysel,“ hovorí.
Čo ju najviac teší, kedy má ešte trému, ktoré úlohy boli pre ňu najvýznamnejšie a kde by si ešte chcela zahrať, aj o tom sa s ňou porozprávala Elena Danková.
Hnevajú ich poplatky aj chýbajúce kontajnery. Mesto: Bezplatne odvezieme, ale len zelený odpad

KOŠICE. Veľkokapacitné kontajnery zo záhradkárskych lokalít v Košiciach zmizli. Hoci boli Košičania dlhé roky zvyknutí, že sa odpadu zo záhrad vedia zbaviť pohodlne vo svojej lokalite, situácia sa zmenila.
Na mnohých miestach hľadajú kontajnery márne, mesto ich už od Kositu neobjednáva.
Záhradkári sa ponosujú, že im rozhodnutie mesta o zrušení veľkokapacitných kontajnerov v záhradkárskych osadách narobilo starosti. Téme sa venoval Kristián Sabo.
V lese na Sigorde vo veľkom ťažia drevo. Miestni tvrdia, že zdevastovali obľúbenú lokalitu

SIGORD. Pri Prešove je v lokalite Sigord, od križovatky Ráczová až k prameňu Šťavica, v lese vybudovaný náučný cykloturistický chodník s viacerými stanoviskami pre deti aj dospelých.
Na trase sú náučné tabule či altánky. Vytvorili ju v rámci slovensko-poľskej regionálnej spolupráce Interreg. Za slovenskú stranu sa na vybudovaní finančne podieľal Prešovský samosprávny kraj. Lokalitu spravujú Lesy Slovenskej republiky.
Už istý čas sa v tejto lokalite blízko náučného chodníka nepretržite ťaží. V podnete, ktorý nám prišiel do redakcie, čitateľ píše, že sa pri chodníku ťaží násobne viac dreva ako doposiaľ. Prečo je to tak, zisťovala Lenka Haniková.
Huliaka vypískali, najslávnejší futbalový klokan Panenka mal výkop. Prešov má nový štadión

PREŠOV. Jozef Bubenko a Antonín Panenka. Dve futbalové legendy sa postarali o slávnostný výkop na novom prešovskom futbalovom štadióne, ktorý má za sebou prvý zápas.
V sobotu na trávniku nového športového stánku dekorovali futbalistov FC Tatran Prešov, ktorí postúpili do najvyššej súťaže. Tú už budú hrať v novej Futbal Tatran Aréne.
Plný štadión, ktorý nesie meno futbalového „cára“ Ladislava Pavloviča, tlieskal aj hokejistom, ktorí tiež vybojovali najvyššiu súťaž. Tú budú hrať na nedávnom vynovenom zimnom štadióne. Atmosféru na podujatí mapoval Michal Frank.
Ukradli ovce, svine, zlato a aj svadobné šaty. Zlodejské kúsky napokon riešil súd

KOŠICE. Navyknutá kedysi na lepšie časy skončila v biede, bez vyhliadky na zlepšenie. Zo zúfalstva skočila pod kolesá vlaku, aby svoj život ukončila.
Senátne pojednávania pred košickou sedriou pripomínali film o zlodejoch. Bolo to ako v kleptomanskom kaleidoskope.
Zrúcaninu Šarišského hradu začal jej majiteľ priam vandalským spôsobom ničiť. Kde sú zákony na ochranu historických pamiatok, kde je úrad, ktorý vie zakročiť, aby nivočenie prestalo a škoda bola nahradená? Aj tieto otázky kládli novinári pred sto rokmi. Výber z dobovej tlače prináša Tomáš Ondrejšík.
Ďalšie správy

Dážď, krúpy a nárazový vietor. Východné Slovensko zasiahla vlna silných búrok. V niektorých obciach zaplavilo pivnice a cesty
Najskôr tanec, teraz láska v oblakoch. Hasič svoju kolegyňu požiadal o ruku vo výške na plošine. Ich videá sú kreatívne, milé aj zábavné
Zrazil tínedžera, z miesta ušiel, vrátil sa až neskôr. Jazdil v zákaze, nafúkal vyše dve promile. Skončil v cele policajného zaistenia
Cyklistka sa v Tatrách po páde zranila, upadla do bezvedomia. Na pomoc jej letel aj vrtuľník
Dve mladé prešovské policajtky zachránili život seniorovi, bol v bezvedomí. Záchranári ho potom previezli do nemocnice
Podoby pomoci sú rozmanité. Týždeň dobrovoľníctva ponúka v kraji viac ako 60 príležitostí. Stačí chuť venovať svoj čas pre niečo dobré
Turista sa zranil v Slovenskom raji, pomohli mu horskí záchranári. Ošetrili ho a zniesli z oblasti nad Terasovým vodopádom
Šport

Reorganizácia na východe? Pred sezónou na postup nik nemyslel, vraví mladík. Jedným z vážnych ašpirantov sú aj Raslavice
Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.