Korzár logo Korzár

Predaj mestského majetku vyvoláva otázky. Pri zverejňovaní chýbali kľúčové informácie

Odborníci: Cena je nízka, inzerát nejasný.

Košický magistrát.Košický magistrát. (Zdroj: FB Kosiceofficial)

Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Košice predávajú Rašiho limuzínu za 2 400 eur. Vedenie mesta už má náhradu za 49-tisíc

KOŠICE. Košická radnica ponúkla verejnosti na odpredaj svoje vozidlo Škoda Superb, ktoré slúžilo donedávna na prevoz primátorov, ich námestníkov či riaditeľov magistrátu.

Vozil sa v ňom ešte ako primátor Košíc Richard Raši, neskôr jeho námestník v pozícii zastupujúceho primátora Martin Petruško (obaja vtedy Smer, dnes Hlas), ale aj súčasné vedenie na čele s Jaroslavom Polačekom (nezávislý).

SkryťVypnúť reklamu

Auto s nadštandardným výkonom, ktoré je aktuálne stále na predaj, šoféroval za Rašiho čias bývalý automobilový pretekár Svätopluk Látal.

Téme sa venoval Michal Lendel.

Policajta dvakrát súdili, že zbil zadržaných mužov. Súd ho v oboch prípadoch oslobodil

KOŠICE. Policajt z Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice-Juh, 42-ročný Jozef Č. čelil až v dvoch prípadoch obvineniu zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Mal sa ich dopustiť neprimeraným fyzickým útokom voči zadržaným osobám.

V prvom prípade ho mestský súd uznal vinným a poslal na štyri roky za mreže. Krajský súd však nedávno tento verdikt zrušil a policajta, v tom čase postaveného mimo službu, rovno oslobodil.

V druhom prípade ho spod obvinenia (aj z prečinu ublíženia na zdraví) oslobodil už mestský súd, no prokuratúra podala odvolanie. V utorok sa ním zaoberal ten istý senát krajského súdu, ktorý Jozefa Č. v tom predošlom prípade oslobodil.

SkryťVypnúť reklamu

O priebehu súdneho pojednávania informuje Róbert Bejda.

Študentské pôžičky meškajú, brzdí ich informačný systém štátu. Bojí sa vylúčenia zo školy

KOŠICE. Študenti, ktorí si priplácajú za vzdelanie pomocou pôžičiek z Fondu na podporu vzdelávania, majú problém. Peniaze im zatiaľ nedošli. Momentálne stále nie sú vyplácané študentské pôžičky na základe žiadostí podaných do 30. septembra či do 31. októbra 2024.

„Dozvedeli sme sa, že Fond na podporu vzdelávania má nejaké technické problémy. Údajne prechádzali na iný spôsob prijímania žiadostí o študentské pôžičky cez nejaký portál. Problém je, že ich momentálne nevyplácajú,“ upozornil nás študent košickej univerzity Jozef.

Jozef zdôraznil, že študenti na vysokých školách čakajú na schválené pôžičky, aby mohli vyplatiť školné. Ak tak neurobia, môže im hroziť disciplinárne konanie a následne aj vylúčenie zo štúdia.

SkryťVypnúť reklamu

Aj o tom, že Fond na podporu vzdelávania zaregistroval v termíne do 30. septembra 2024 až 280 žiadostí o študentskú pôžičku zabezpečenú ručiteľom, píše Kristián Sabo.

Na najväčšom cintoríne na Slovensku sa udomácnili srnky, chutia im najmä ruže

KOŠICE. Niektorých Košičanov začiatkom februára prekvapilo video srniek, ktoré sa za bieleho dňa pasú v intraviláne mesta, na verejnom cintoríne v mestskej časti Juh.

Niektorí návštevníci priznali, že im nechávajú aj misku s vodou, aby sa napili. Vídajú ich údajne hlavne v hornej časti od Železníkov.

„Zrejme tam prišli takým spôsobom, že boli vyplašené na inom mieste, prebehli, a zrazu sa ocitli na cintoríne a udomácnili sa tam. Cintorín nie je na ich migračnej trase, zvieratá cezeň bežne neprechádzajú. Zhora je rušná štvorprúdová cesta a zo spodnej strany už zastavané mestské územie,“ povedal Elene Dankovej pre Korzár Marek Levay z poľovného združenia Lovena.

V košickom byte po úniku plynu horelo. Muž skončil s popáleninami v nemocnici

KOŠICE. Popáleniny utrpel v utorok večer na Hanojskej ulici v Košiciach muž po tom, čo sa snažil uhasiť požiar v kuchyni prízemného bytu.

Po oznámení udalosti na tiesňovej linke na miesto vyrazili všetky zložky integrovaného záchranného systému. Pred obytným blokom na Sídlisku Ťahanovce sa v priebehu krátkej chvíle objavilo viacero hasičských vozidiel.

Hasiči zistili, že horela prívodná hadica za sporákom.

Viac informácií o udalosti zisťoval Kristián Sabo.

Otvoril dvere na aute a prisadol si k vodičovi. Najprv pýtal peniaze, potom ho olúpil

KOŠICE. Polícia vyšetruje lúpež, ktorá sa stala cez víkend na parkovisku pred obchodným centrom Lidl na Moldavskej ceste.

Ako pre Korzár uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, dopustiť sa ho mal 42-ročný muž z okresu Košice-okolie.

Podľa našich informácií malo ísť o Ivana T. z obce Sokoľany.

„Podľa doterajšieho vyšetrovania v sobotu vo večerných hodinách bez predchádzajúceho súhlasu nastúpil do vozidla značky Mazda, v ktorom za volantom a s naštartovaným motorom sedel 40-ročný muž. Od vodiča začal pýtať peniaze a keď žiadne nedostal, začal s ním zápasiť o kapsičku, ktorá bola položená v aute na sedadle,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Prípadu sa venovali Róbert Bejda a Monika Almášiová.

Krimi z východu Slovenska

Polícia zadržala muža zo Spišskonovoveského okresu, bol na neho vydaný európsky zatykač. Našli ho v Bratislave

V blízkosti mosta VSS našli mŕtveho muža, musel tam ležať už dlhšie. Muž bez domova identifikoval svojho známeho

Z pultu ukradol zlatý náhrdelník v hodnote 2 800 eur. Zlodej úradoval v záložni popoludní

Aj druhého košického policajta z kauzy zabitia muža bez domova prepustili. Vyšetrovanie stále pokračuje

V mailoch sa vydával za dodávateľa. Podvodník firmu obral o takmer 42-tisíc eur. Polícia začala trestné stíhanie

Ďalšie správy

Na stole ležia desiatky miliónov. Majú ísť na dopravu, kino, ale aj na Dolnú bránu či Kalváriu

Madro z IPčka: S deťmi je o tragédiách potrebné hovoriť citlivo. Často nemajú dostatočné nástroje na spracovanie silných emócií

Primátor víta debatu o zmene modelu mestských častí, ktorý je nákladný a neudržateľný. Zmenu považuje za nevyhnutnú

Najvyššie položená zjazdovka je stále mimo prevádzky, chýba jej prírodný sneh. V minulosti otvárali sezónu aj v máji

Oddelenia popradskej nemocnice čaká pre rekonštrukciu ďalšie zo série sťahovaní. Stihnúť ho chcú pred letom

Vláda zaviazala VSE, aby naďalej dodávala elektrinu Bukocelu v Hencovciach. Má sa tak zabrániť úniku nebezpečných látok

Seniorka si na Hrebienku poranila nohu, na pomoc jej vyrážali záchranári. Transportovali ju do Starého Smokovca

Šport

Za prvý gól doniesol východniarske pivo. Čo mu nevyšlo s Tatranom, rád by zažil v Rumunsku

Nevídaný skok, Košice podpísali hráča zo štvrtej ligy. Tréner bol zo mňa prekvapený, prezradil

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku aj bez spoluúčasti
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  5. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Doma v záhrade je najčítanejší mesačník na Slovensku
  2. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  5. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  6. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku
  7. Príbeh firmy, ktorá si získala celé Slovensko
  8. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 472
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 6 252
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 699
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 594
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 539
  6. Plátené tašky a opakované použitie 4 174
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 054
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 1 991
  1. František Kukura: Náboženstvo ako politický nástroj: Od slovenského holokaustu k súčasnému dogmatizmu
  2. Július Alexy: Volebné výlety
  3. Jakub Cipko: Je lepšie zomrieť ako byť sám sebou?
  4. Miroslav Ferkl: Titanic smeroval na Západ
  5. Ján Valchár: Doplnky k útokom plus prepad ruských regiónov
  6. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  7. Štefan Šturdzík: Pozvoľna padáme ekonomicky aj ľudsky.
  8. Irena Šimuneková: Selčiansky diel
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 100 402
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 26 063
  3. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 15 236
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 395
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 322
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 675
  7. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 8 739
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 7 165
  1. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  2. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  3. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  4. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  5. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  6. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  7. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  8. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. František Kukura: Náboženstvo ako politický nástroj: Od slovenského holokaustu k súčasnému dogmatizmu
  2. Július Alexy: Volebné výlety
  3. Jakub Cipko: Je lepšie zomrieť ako byť sám sebou?
  4. Miroslav Ferkl: Titanic smeroval na Západ
  5. Ján Valchár: Doplnky k útokom plus prepad ruských regiónov
  6. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  7. Štefan Šturdzík: Pozvoľna padáme ekonomicky aj ľudsky.
  8. Irena Šimuneková: Selčiansky diel
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 100 402
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 26 063
  3. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 15 236
  4. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 395
  5. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 322
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 675
  7. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 8 739
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 7 165
  1. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
  2. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  3. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  4. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  5. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  6. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  7. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  8. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu