Korzár logo Korzár

Bežne symbolizuje šťastie, v metropole východu svojvôľu lokálneho politika

Vicestarosta čiernu stavbu stále neodstránil.

Nadrozmerná podkova s nápisom Blacksmith shop by Vepi.Nadrozmerná podkova s nápisom Blacksmith shop by Vepi. (Zdroj: Korzár/Jana Ogurčáková)

Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedna podkova, dva roky. Stavebný úrad káže vicestarostovi odstrániť čiernu stavbu

KOŠICE. Do pondelka 4.novembra má stavebník zabezpečiť odstránenie nepovolených stavebných úprav. Tak rozhodol stavebný úrad mesta v konaní o odstránení čiernej stavby pred remeselným domom na Hrnčiarskej ulici 15 v Košiciach.

Ide o mestskú nehnuteľnosť, ktorú však za zvýhodnených podmienok užíva kováč Vladimír Eperješi (nezávislý), ktorý je miestnym poslancom a vicestarostom Starého Mesta.

SkryťVypnúť reklamu

Eperješi si svojvoľne upravil vstup z Uličky remesiel nadrozmernou kovanou podkovou i ďalšími zásahmi. Stavebný úrad sa čiernou stavbou začal zaoberať približne pred dvoma rokmi. Počas minulého roka Eperješimu adresovali dve výzvy, tento rok v apríli tretiu.

Aj o tom, že stavebník doklady nepredložil, preto stavebný úrad v júni nariadil odstránenie nepovolených stavebných úprav, píše Jana Ogurčáková.

Tisíce daňovníkov v ohrození? Vplýva na rozhodovanie strach? Čo ukázal súd s exprezidentom

PREŠOV. Právoplatné odsúdenie exprezidenta Andreja Kisku za daňový podvod otvoril viacero otázok. Napríklad o politických tlakoch smerujúcich k rozhodovaniu štátnych inštitúcií či o hrozbe trestného stíhania pre tisícky daňových podnikateľov. Pozreli sme sa na to bližšie.

SkryťVypnúť reklamu

Kiska sa po vynesení rozsudku vyjadril, že vyhrážky premiéra Roberta Fica (Smer) zabrali.

„Fico sa vyhráža nepohodlným sudcom disciplinárnym konaním a medzi sudcami zavládol strach. Inak si neviem vysvetliť toto rozhodnutie krajského súdu, ktorý v tomto špinavom politickom procese neuznal naše jasné dôkazy o mojej nevine. V boji za očistenie môjho mena neprestanem, kým sa pravda neodhalí, a dávame dovolanie na Najvyšší súd,“ napísal v deň vyhlásenia rozsudku zo zahraničia Andrej Kiska na svoj profil na sociálnu sieť.

Téme sa venoval Michal Frank.

Dopravný podnik hlási výpadky električiek, časť nahrádza autobusmi, chýba mu personál

KOŠICE. Počas uplynulých týždňov v Košiciach viackrát vypadli električkové spoje. Časť z nich úplne vynechávala, časť sa podarilo Dopravnému podniku mesta Košice (DPMK) nahrádzať autobusmi.

SkryťVypnúť reklamu

Najrozsiahlejší výpadok električiek za posledné dni hlásil podnik 25. októbra. Autobusy vtedy nahradili 14 spojov na električkovej linke číslo 9. Celkovo ostalo nevypravených takmer sedemdesiat spojov.

Na situáciu upozornil dopravca prostredníctvom svojej facebookovej stránky DPMK Aktuálne.

Vedenie mestského podniku nám výpadok električiek potvrdilo. Presné štatistiky o počtoch odrieknutých spojov a nákladoch na ich nahradenie autobusmi však podľa hovorkyne Vladimíry Bujňákovej dopravca ešte nemá k dispozícii.

V článku Michala Lendela sa dočítate aj o tom, že vedenie dopravcu očakáva zlepšenie situácie vo výprave v najbližších dňoch.

Tínedžer sa vydával za zamestnanca domova dôchodcov a okradol klientku v jej izbe

MOLDAVA NAD BODVOU. Polícia v Moldave nad Bodvou v okrese Košice–okolie vyšetruje kuriózny prípad zločinu porušovania domovej slobody. Došlo k nemu v miestnom zariadení pre seniorov na Hlavnej ulici. Poškodenou je jedna z jeho klientok.

Hoci sa skutok stal v marci, páchateľa sa podarilo stotožniť a obviniť až minulý mesiac. Ide o miestneho iba 15-ročného Ladislava H.

Ako sme sa z policajného zdroja dozvedeli, skutok sa stal v jedno marcové popoludnie.

Ladislav najprv vošiel spolu s rodinným príslušníkom inej klientky zariadenia do jeho priestorov. Po tom, ako tohto muža odprevadil do jednej z izieb, vošiel do tej vedľajšej. Kataríne (83), ktorá tam sedela v kresle, povedal, že vykonáva kontrolu izieb. Potom pristúpil ku stolíku, ktorý bol pri posteli, a otvoril jeho zásuvku.

O prípade informuje Róbert Bejda.

Areál biokúpaliska chátra. Urbárnici prichádzajú s návrhmi, ako spor s mestom vyriešiť

SNINA. Tri zmarené sezóny a neistá budúcnosť. Biokúpalisko v areáli rekreačnej oblasti Sninské rybníky trápia problémy s únikom a kvalitou vody, ale aj nevysporiadané pozemky s urbárnikmi.

Tí prezentujú dva varianty možnej spolupráce a záujem areál oživiť. Mesto hovorí, že urbárska spoločnosť mu žiadny návrh na revitalizáciu rybníkov nepredstavila.

Mesto Snina pred rokmi postavilo biokúpalisko aj na urbárskych pozemkoch. S urbárnikmi podpísalo zámennú aj nájomnú zmluvu. Podľa nej im do roku 2030 má ročne platiť za prenájom pozemkov 10-tisíc eur.

Lesopoľnohospodárskej urbárskej spoločnosti sa však výška nájmu máli. Do hry vstúpilo aj Lesopoľnohospodárske podielové družstvo. To je v urbariáte najväčší podielnik, nie však väčšinový.

„Sninské rybníky majú pre Sninčanov veľký význam. Je to srdcová záležitosť nás všetkých,“ povedal Jane Otriovej pre Korzár predseda urbárskej spoločnosti Ladislav Kovaľ.

Na bývalého priateľa zaútočila tĺčikom, potom ho bodla nožom. Spacifikovali ju policajti

SEŇA. K tragédii sa schyľovalo v obci Seňa v okrese Košice–okolie. Predchádzala jej vzájomná roztržka medzi ženou a jej bývalým priateľom.

Podľa našich informácií sa vraj chceli obaja pozhovárať pri poháriku alkoholického nápoja. Keď už nestačili argumenty, došlo k vzájomnej hádke.

Hádka napokon vyvrcholila fyzickým útokom, pri ktorom žena na muža zaútočila tĺčikom na vyklepávanie mäsa.

Napätie medzi oboma sa stupňovalo a žena schytila nôž. Tým sa na muža zahnala a bodla ho do ruky.

Aký trest žene za jej čin hrozí, aj to zisťoval Kristián Sabo.

Rozlial benzín, podpálil kuchyňu, utrpel popáleniny. Zranili sa aj ďalší dvaja ľudia

DRUŽSTEVNÁ PRI HORNÁDE. V kuchyni rodinného domu v Družstevnej pri Hornáde v okrese Košice-okolie vypukol v sobotu po 18. hodine požiar. Hasili ho obyvatelia domu so susedmi, na pomoc boli privolaní hasiči a polícia.

Ukázalo sa, že plamene nevzbĺkli v dôsledku technickej poruchy, ale požiar zrejme založil mladší obyvateľ domu.

Po príchode záchranných zložiek boli plamene lokalizované, hasiči priestor skontrolovali a odvetrali.

Podľa dostupných informácií páchateľ vylial bandasku benzínu v kuchyni a potom rozliatu horľavinu zapálil. Počas toho utrpel popáleniny, s ktorými ho previezli do nemocnice v Šaci.

Viac informácií o udalosti prináša Kristián Sabo.

Vodič vrazil do stromu, z mercedesu ho museli vystrihnúť. Ťažko sa zranila aj spolujazdkyňa

BAŠKA. K vážnej dopravnej nehode došlo v katastri obce Baška v okrese Košice-okolie. Osobné auto Mercedes C 250 vyletelo z cesty a narazilo do stromu.
Počas sobotňajšej večernej nehody sa zranili dvaja ľudia. Na pomoc im prišli všetky zložky integrovaného záchranného systému.

Podľa dostupných informácií zostala v aute jedna zakliesnená osoba. Spolujazdkyňu, ktorá bola po príchode hasičov na miesto už mimo auta, ošetrovali v sanitke.

Vodiča museli z auta vystrihnúť a podať mu nevyhnutnú predlekársku prvú pomoc. Po prenesení na nosidlách k zdravotníkom pokračovalo ošetrovanie zraneného v sanitke.

Bližšie informácie o nehode zisťoval Kristián Sabo.

Krimi z východu Slovenska

Napadol starčeka, žene strhol nákupnú tašku. Ďalší sa chcel odviezť na cudzom bicykli. Kradnú a lúpia aj tínedžeri

Štvorica si prisvojila nájdenú obálku, bolo v nej 1 200 eur. Polícia ich pár hodín po skutku zadržala

Zastavili dvoch vodičov, dali im fúkať. Napokon zistili, že majú problém s drogami. Jeden z nich šoféroval aj napriek zákazu

Polícia zadržala v obci Leles vodiča s deviatimi kartónmi neoznačených cigariet. Mal ich uložené na zadnom sedadle

Počas sviatkov kradli na futbalovom ihrisku vo Veľkej Lomnici, vzali šesť mobilov. Jeden bral, dvaja dávali pozor

Neznámy páchateľ poškodil v Prešove tri autá, škoda presiahla 700 eur. Poškriabal karosérie

Ďalšie správy

Košičanov adoptovanie chodníkov na zimu baví, pre veľký záujem pribudnú ďalšie úseky. Finančná odmena môže dosiahnuť aj 300 eur

Zatvára sa aj Bilíkova chata, návštevníci sa do nej najbližšie týždne nedostanú. Čaká ju údržba

Energetická kríza v Humennom ešte nie je zažehnaná, spor s Chemesom pretrváva. Mesto pripravuje riešenia na zimnú sezónu

Niektoré samosprávy v Prešovskom kraji zvažujú zvýšenie daní alebo poplatkov. Reagujú na vládny konsolidačný balíček

Na Košiarnom briežku inštalovali dúhu, autor využil drevo z chalúpky po prababičke. Do jej vnútra sa dá vojsť

V Humennom vypočuli obyvateľov, vďaka ich podnetom investovali do odvodnenia ciest. Upravili štyri lokality

Komunisti ho odsúdili na trest smrti, napokon dostal 15 rokov. Jeho zásluhy ocenili. V okolí Spišskej Belej pripravili letáky

Šport

Sú najlepší na ihriskách súperov. Mám inteligentných hráčov, chválil svoj tím tréner

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 933
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 802
  3. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 5 457
  4. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 036
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 180
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 157
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 626
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 2 153
  1. Tomáš Vodvářka: Velký pátek jako příležitost
  2. Vladimír Bojničan: Pluralita nie je len nejaký rozmar modernity. Je to náš civilizačný základ
  3. Marek Namešpetra: J.K. Love SuperStar
  4. Dominik Sumbal: Ficove opatrenia vedú Slovensko do špirály ekonomického úpadku. Riešenia existujú – a volajú sa zodpovednosť a zdravý rozum.
  5. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  6. Otilia Horrocks: Ak by bola platenou persónou zastávajúcou záujmy Ruska, neprekvapilo by.
  7. Štefan Šturdzík: Veľká noc.
  8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (18. - 24.4.1925)
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 46 000
  2. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 755
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 622
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 18 266
  5. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný? 15 036
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 12 927
  7. Viera Gáliková: Pelíšky - prečo tri pokusy o samovraždu 10 616
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 584
  1. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  3. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  4. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  5. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  6. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  7. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  8. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Tomáš Vodvářka: Velký pátek jako příležitost
  2. Vladimír Bojničan: Pluralita nie je len nejaký rozmar modernity. Je to náš civilizačný základ
  3. Marek Namešpetra: J.K. Love SuperStar
  4. Dominik Sumbal: Ficove opatrenia vedú Slovensko do špirály ekonomického úpadku. Riešenia existujú – a volajú sa zodpovednosť a zdravý rozum.
  5. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  6. Otilia Horrocks: Ak by bola platenou persónou zastávajúcou záujmy Ruska, neprekvapilo by.
  7. Štefan Šturdzík: Veľká noc.
  8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (18. - 24.4.1925)
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 46 000
  2. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 755
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 622
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 18 266
  5. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný? 15 036
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 12 927
  7. Viera Gáliková: Pelíšky - prečo tri pokusy o samovraždu 10 616
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 584
  1. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  3. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  4. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  5. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  6. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  7. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  8. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu