Korzár logo Korzár

Parkovacích miest je málo, ešte ubudnú. Mesto to zdôvodňuje revitalizáciou za milióny

Podobný projekt pred rokmi skritizovali.

Takto by malo v budúcnosti vyzerať okolie arény. Parkovacie miesta nahradí dlažba a zeleň.Takto by malo v budúcnosti vyzerať okolie arény. Parkovacie miesta nahradí dlažba a zeleň. (Zdroj: vizualizácia - mesto Košice)

Denník Korzár vám prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Košice chcú zrušiť parkovisko pri športovej hale a poliklinike. Stojísk je tam vraj dosť

KOŠICE. Mestské parkovisko pri električkovej zastávke Radnica Starého Mesta na Kuzmányho ulici zmizne. Košický magistrát ho chce nahradiť vydláždenou oddychovou zónou s ostrovčekmi zelene. O zámere informovalo mesto začiatkom októbra, keď zverejnilo aj vizualizácie budúcej úpravy priestoru.

SkryťVypnúť reklamu

Vedenie Košíc avizuje, že na tomto mieste na okraji historického centra výrazne zredukuje spevnené plochy, pribudnú stromy, kry, trvalky, ale aj fontány.

Viac ako dvadsiatka parkovacích miest však môže zásadne chýbať športovej hale Stará jazdiareň, ktorá má kapacitu obecenstva necelých 900 miest.

Aktuálne prezentovaný projekt revitalizácie okolia športoviska má mať hodnotu 1,84 milióna.

Téme sa venoval Michal Lendel.


Voľby rozdelili koncovú obec na dva tábory. Zamestnali Najvyšší správny aj Ústavný súd

NECHVÁLOVA POLIANKA. Prvé voľby starostu sa v Nechválovej Polianke skončili remízou. Druhé a tretie Najvyšší správny súd Slovenskej republiky vyhlásil za neplatné. Prvú októbrovú sobotu sa konali štvrté voľby.

Koncová obec v Humenskom okrese so 111 obyvateľmi je rozdelená na dva tábory.

SkryťVypnúť reklamu

V poradí štvrté voľby starostu prebehli 5. októbra. Opäť sa konal duel dvoch doterajších aktérov, víťazne z neho vyšiel Sisák. Získal 54 hlasov, Megelovi odovzdalo hlas 37 voličov. V zozname bolo zapísaných 107 voličov, k urnám prišlo 91 z nich.

Zápisnicu miestnej volebnej komisie o výsledku volieb, zverejnenú na webovej stránke obce, nepodpísali jej piati členovia.

Viac sa dočítate v článku Jany Otriovej.


Medzinárodný gang pašerákov z akcie Kuriér priznal vinu. Dvaja obžalovaní sa verdiktu nedožili

KOŠICE, GEMER. Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v roku 2022 v Košickom a Banskobystrickom kraji organizovanú skupinu pašerákov a spracovateľov tabaku.

Pri akcii Kuriér zasahoval na viacerých miestach, kde vykonal domové prehliadky a zadržal sedem osôb. Išlo o piatich Slovákov a dvoch občanov Poľska. Neskôr k nim pribudli ďalší dvaja Slováci.

SkryťVypnúť reklamu

Obvinení boli zo zločinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a z prečinu nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Mestský súd sa prípadom zaoberal takmer celý rok, počas trvania dokazovania dvaja z obžalovaných zomreli. Väčšina ostatných si v utorok vypočula rozsudok.

O prípade aj verdikte súdu informuje Róbert Bejda.

Košická aféra v Čermeľskom údolí. Hromadne tam zabili desiatky mačiek

Chcete vedieť, o čom písala košická tlač pred sto rokmi? Pripravili sme výber tých najzaujímavejších správ.

Dobové články sme ponechali s pôvodným pravopisom.

Zostavil ich Tomáš Ondrejšík.

Ako je to s kolaudáciou mosta? Župa tvrdí, že čaká na rozhodnutie, úrad, že návrh od nej nedostal

VEĽKÉ RAŠKOVCE. Poslal či neposlal Košický samosprávny kraj michalovskému okresnému úradu návrh na kolaudáciu mosta medzi Veľkými a Malými Raškovcami? Starostovia obcí začiatkom minulého týždňa tvrdili, že nie.

Župa pre Korzár v stanovisku na toto tvrdenie nereagovala, povedala len, že čaká na vydanie kolaudačného rozhodnutia. Hovorkyňa Katarína Strojná uviedla, že „by mohlo byť vydané do konca októbra“.

Rezort vnútra, pod ktorý Okresný úrad v Michalovciach patrí, v stredu 16. októbra vyhlásil, že medializovaná informácia o tom, že župa poslala návrh na kolaudáciu už pred dvoma týždňami, nie je pravdivá.

Rozdielne verzie preverovala Jana Otriová.


Tisícky východniarov budú do Bratislavy cestovať dlhšie. Krok späť, hnevajú sa spolu s opozíciou

KOŠICE. Je úlohou štátu zabezpečiť vlaky z Bratislavy do Košíc za menej ako päť hodín a zachovať priamy spoj do Rakúska, kde ženy z východu pracujú ako opatrovateľky. Aj to požadujú poslanci Národnej rady z východného Slovenska.

„Skoro mi vypadol telefón z ruky, keď som sa dozvedel, že vláda zvažuje zrušenie IC vlakov a rovnako tak asi desiatkam ľudí, ktorí mi v utorok písali nahnevané správy,” vyhlásil šéf poslaneckého klubu Progresívne Slovensko Martin Dubéci pred košickou stanicou.

Viac sa dočítate v článku Jana Ogurčákovej a Kataríny Gécziovej.

Zvlnenú rýchlostnú cestu z Maďarska do Košíc čiastočne uzavrú. Musia ju rýchlo opraviť

KOŠICE. Takmer štyri kilometre rýchlostnej cesty R4, vedúcej od hraničného priechodu v Milhosti smerom do Košíc sa zvlnili.

Vodičov hnevá zlý stav vozovky, po ktorej sa jazdí najvyššou povolenou rýchlosťou 130 km/h. Tvrdia, že cesta môže byť pre menej zdatného vodiča nebezpečná a hrozia tam nehody.

Na problém sme sa Národnej diaľničnej spoločnosti pýtali minulý mesiac, jej hovorca Tomáš Ferenčák vtedy reagoval, že o cestných nerovnostiach vedia.

O dôvodoch obmedzení píše viac Kristián Sabo.

Pri prejazde priecestím sa im zakliesnilo koleso. Do auta vrazila vlaková súprava

OBIŠOVCE. K zrážke vlakovej súpravy a osobného auta došlo v stredu na železničnom priecestí v obci Obišovce v okrese Košice-okolie.

Na mieste aktuálne zasahujú piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s jedným kusom hasičskej techniky. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jozef Bálint.

"Pri udalosti nedošlo k zraneniam ani usmrteniam osôb," uviedol hovorca.

Podrobnosti zisťoval Kristián Sabo.

Notorická zlodejka opäť kradla, našli u nej zrejme drogy. Skončila vo väzbe

KOŠICE. Košická polícia zadržala zlodejku, ktorá si už dlhšie zarába na živobytie a zrejme aj na drogy krádežami v pivniciach a predajom nakradnutého tovaru.

Luciu K. (36) tentoraz obvinili za dve krádeže, ktorých sa dopustila v sobotu a v nedeľu, tej prvej v spolupáchateľstve s Lukášom V.

Keďže prokuratúra podala návrh na vzatie Lucie do väzby, v stredu dopoludnia sa ním zaoberal Mestský súd Košice.

Na súde bol aj Róbert Bejda.

Krimi

Prešovskí policajti zachránili život mužovi, ktorý dostal epileptický záchvat. Vykopli dvere bytu a poskytli prvú pomoc.

V byte vypukol požiar, evakuovať museli štyri osoby. Na mieste zasahovalo deväť hasičov. Príčinu vzniku požiaru zisťujú.

Neznámy páchateľ bez povolenia spílil a spracoval desiatky kusov drevín. Spôsobil škodu za stovky eur.

Jedno auto vykradli, druhé odcudzili. Párik zlodejov z Maďarska už obvinili. Počas naháňačky padli aj výstrely.

Ďalšie správy

Cesta má poškodenú konštrukciu vozovky, na budúci rok ju chcú zrekonštruovať. Na obnovu by malo ísť 2,7 milióna eur.

Jazero Blajzloch zbavia nánosov a zrekonštruujú havarijny stav telesa hrádze. Práce potrvajú do apríla budúceho roka.

Na ceste pred hraničným priechodom Podspády pokračujú rekonštrukčné práce. Premávka je iba v jednom jazdnom pruhu.

Rekonštrukcia budovy má znížiť jej energetickú náročnosť o viac ako 30 percent. Radnica získala na práce 900-tisíc eur.

V meste uzatvorili železničné priecestie, dôvodom je jeho rekonštrukcia. Obchádzková trasa bude označená dočasným dopravným značením.

Mesto zrekonštruovalo prístupovú komunikáciu a parkovacie plochy pred bytovými domami. Aktuálne opravujú lávku.

Železničné priecestie v Rožňave na päť dní uzavrú. Jeho oprava už bola nutná. Počas výluky vlaky nahradia autobusy.

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 953
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 493
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 151
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 275
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 438
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 114
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 960
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 2 721
  1. Adriana Kerestešová: Bol raz jeden bohatý človek, ktorý pred chudobou zatváral oči
  2. Jozef Varga: Poklony Fica diktátorom platíme z nášho spoločného...
  3. Mária Romaňáková: Prestáva sa čítať malým deťom?
  4. Anna Miľanová: Nestačí len vyžadovať lepšiu spoločnosť, ale aj pre ňu niečo dobré robiť...
  5. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  6. Štefan Šturdzík: Zázračné chudnutie alebo naberanie svalov neexistuje.
  7. Branislav Hláčik: Nedotknuteľná - kapitola 2
  8. Imunoblog: Viete, ako sa prirodzene chrániť pred slnkom?
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 728
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 800
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 594
  4. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 8 300
  5. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 8 129
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 446
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 140
  8. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 6 579
  1. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  2. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  3. Tupou Ceruzou: Pandemická
  4. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  5. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  6. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  7. Tupou Ceruzou: Krížovka
  8. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Adriana Kerestešová: Bol raz jeden bohatý človek, ktorý pred chudobou zatváral oči
  2. Jozef Varga: Poklony Fica diktátorom platíme z nášho spoločného...
  3. Mária Romaňáková: Prestáva sa čítať malým deťom?
  4. Anna Miľanová: Nestačí len vyžadovať lepšiu spoločnosť, ale aj pre ňu niečo dobré robiť...
  5. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  6. Štefan Šturdzík: Zázračné chudnutie alebo naberanie svalov neexistuje.
  7. Branislav Hláčik: Nedotknuteľná - kapitola 2
  8. Imunoblog: Viete, ako sa prirodzene chrániť pred slnkom?
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 28 728
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 16 800
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 594
  4. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 8 300
  5. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 8 129
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 7 446
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 7 140
  8. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 6 579
  1. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  2. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
  3. Tupou Ceruzou: Pandemická
  4. Radko Mačuha: "Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe" dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  5. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  6. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  7. Tupou Ceruzou: Krížovka
  8. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť?

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu