Korzár logo Korzár

V Hollywoode by o nich točili krimi seriál. U nás sú to vďaka dezinfoscéne politické hviezdy

Kuffovci zamestnávajú políciu už dlho.

Záber z videa. Vľavo Marek Kuffa bije traktoristu, vpravo Rafael drží Ksiažeka.Záber z videa. Vľavo Marek Kuffa bije traktoristu, vpravo Rafael drží Ksiažeka. (Zdroj: aktuality.sk)

Denník Korzár vám každý deň prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sú Kuffovci bitkári? Skoro celá rodina štátnych tajomníkov je obžalovaná, padne prvý verdikt

SPIŠ. Poslanec Národnej rady zvolený za SNS Štefan Kuffa z Kežmarku sa stal prvým štátnym tajomníkom ministerstva kultúry na čele s Martinou Šimkovičovou (SNS).

V novej funkcii už stihol napríklad vyzvať biskupov, aby za účasti celej vlády intronizovali Krista Kráľa za kráľa Slovenska, a kriticky hovoril o rúškach, potratoch a genderi.

SkryťVypnúť reklamu

Je obžalovaný, že sa nebezpečne vyhrážal, že dá odstreliť viacerých ľudí a jednému rozbije ústa, mal doňho aj boxovať.

Štefanov syn Filip, opäť zvolený za poslanca tiež na kandidátke strany Andreja Danka, dostal rovnakú funkciu ako otec na rezorte životného prostredia pod vedením Tomáša Tarabu, expredsedu Života-národnej strany, ktorej členmi sú aj Štefan i Filip Kuffovci. Filip je obvinený spolu s otcom.

Synmi Štefana a bratmi Filipa sú aj Marek, Michal, Rafael a Gregor. Všetci Kuffovci, otec aj synovia, sa už mediálne zviditeľnili v rozmanitých situáciách. Jeden ako obeť fyzického útoku 79-ročnej starenky na verejného činiteľa, iný ako terč pokusu o štvornásobnú vraždu a ďalší staval načierno.

Väčšina Kuffovcov je dnes obžalovaná. Už budúci týždeň súd rozhodne o Marekovi a Rafaelovi pre obvinenia z výtržníctva a Marek má na krku aj paragraf lúpeže. Potom prídu na rad štátni tajomníci spolu s Gregorom pre nebezpečné vyhrážanie. A opäť Marek pre ublíženie na zdraví.

SkryťVypnúť reklamu

Na kauzy rodiny Kuffovcov sa detailne pozrel Jaroslav Vrábeľ.

Akcia Kuriér odhalila pašerákov tabaku. Hlavní sa priznali, ostatní vinu popierajú

KOŠICE, GEMER. Kriminálny úrad finančnej správy odhalil vlani v Košickom a Banskobystrickom kraji organizovanú skupinu pašerákov a spracovateľov tabaku.

Pri akcii Kuriér zasahoval na viacerých miestach, kde vykonal domové prehliadky a zadržal sedem osôb. Išlo o piatich Slovákov a dvoch občanov Poľska. Neskôr k nim pribudli ďalší dvaja Slováci.

Obvinení boli zo zločinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a z prečinu nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Na košickom mestskom súde si vo štvrtok vypočuli obžalobu a jednotlivo sa vyjadrili k vine či nevine, píše Róbert Bejda.

SkryťVypnúť reklamu

Syn kazateľa a bojovník za slušné Slovensko chystá aj budúcu podobu košického Bieleho domu

PREŠOV. Pôvodne ho neprijali na školu, dnes patrí medzi nastupujúcu generáciu slovenskej architektúry. Vyrastal v Michalovciach, žije v Prešove a pracuje v Košiciach, kde založil vlastný ateliér. Ten uspel v súťažiach doma i v zahraničí.

Ondrej Jurčo (30) je synom kazateľa Cirkvi bratskej, v Prešove spoluorganizoval zhromaždenia Za slušné Slovensko, v profesijnej oblasti bol jeho školiteľom a prvým zamestnávateľom renomovaný architekt Irakli Eristavi.

Pred niekoľkými rokmi sa Jurčo postavil na vlastné nohy a jeho košický ateliér Doxa je momentálne v plnej permanencii. Okrem iného získal zákazku na projekt Hvězdárny Prostějov, ale aj na viaceré stavby na Slovensku.

Viac, a to nielen o architektúre, porozprával Michalovi Frankovi v rozhovore pre Korzár.

Hudbou proti následkom zemetrasenia. Výťažok z koncertu rozdelia medzi postihnuté obce

HUMENNÉ, BAŠKOVCE. Nikto ho nečakal a nebol naň pripravený. Zemetrasenie na východe Slovenska spôsobilo miliónové škody a vystrašilo jeho obyvateľov.

Východniari sa rozhodli následky prírodného živlu pokoriť aj hudbou a šírením dobrej nálady.

Myšlienka zorganizovať benefičný koncert na pomoc obciam postihnutých zemetrasením sa zrodila v Baškovciach.

Na koncerte, ktorý sa začne v humenskej mestskej športovej hale v nedeľu 19. novembra o sedemnástej hodine a potrvá približne tri hodiny, vystúpia viaceré hudobné kapely a interpreti.

Výťažok z benefičného koncertu rozdelia medzi 30 postihnutých obcí, informuje Jana Otriová.

V boji o korytá ľudia často predstihnú aj dobytok. Kto to povedal? (kvíz)

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Pred 34 rokmi sme vyhrali zápas o slobodu a demokraciu. Zrazu sme dostali do rúk jeden z najdôležitejších nástrojov demokracie – slobodné voľby.

A ako sme s ním naložili? Nuž, všelijako. Zvolili sme si aj politikov, na ktorých sme nemohli byť hrdí.

Asi by sme si mali všetci, politici i voliči, častejšie pripomínať slová, ktoré povedal dramatik a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru George Bernard Shaw, že sloboda znamená predovšetkým zodpovednosť. Možno by potom aj z úst našich volených zástupcov zaznievali iné slová, než aké musíme počúvať.

Pri niektorých výrokoch sme sa smiali, pri iných to bol úsmev cez slzy, a pri ďalších sme sa vyslovene hanbili. Možno tak, ako keď sme ešte pred revolúciou museli stráviť vyhlásenia našich komunistických vodcov.

Pamätáte si, kto a čo povedal? Otestujte sa v kvíze Anny Novotnej.

Je to definitívne. Slováka odsúdili v Írsku za vraždu mladej učiteľky na doživotie

LUČIVNÁ, DUBLIN. Slováka odsúdili v Írsku na doživotie za vraždu írskej učiteľky Ashling Murphyovej.

Tridsaťtriročného Jozefa Pušku, ktorý žil v Lynally Grove, uznal súd v Dubline vinným ešte minulý týždeň, v piatok súd vyniesol už aj rozsudok. Predtým si ešte Puška na súde vypočul vyhlásenia najbližších príbuzných obete.

Sudca Tony Hunt pri vynášaní rozsudku povedal, že je k dispozícii iba jeden "zaslúžený" rozsudok. "Jediná vec, ktorú o tomto prípade nevieme, je dôvod, pre ktorý bol spáchaný," dodal.

Pušku prevezú do väzenia Mountjoy v Dubline. Po tom, čo sa počas súdneho procesu pokúsil vziať si život, je pod psychiatrickým dohľadom.

Dianie v Dubline sumarizuje na základe agentúrneho spravodajstva Klaudia Jurkovičová.

Ďalšie správy

Ani dážď ich neodradil. Stovky ľudí spomínali na November '89, v meste horeli sviece. Letargiu treba zastaviť, vraví Lehotský

V izbe rodinného domu v obci Svetlice našli kostrové ostatky. Či išlo o seniora, ktorý v ňom býval, ukáže až ďalšie skúmanie

Zákony budeme dodržiavať, prieťahy nebudú, uisťoval Taraba šéfa Volva. Ministerstvo avizuje zmenu legislatívy

Za ultrazvuky si už trest odpykáva. Pašku teraz čaká súd za machinácie pri inom nákupe. Odsúdili ho aj pre bitku v centre Košíc

Začínajú s prácami na problémovej križovatke, kde sa stala aj tragická nehoda. Magistrát: Zvážte teraz prejazd úsekom

Zimný štadión bol pasca. Už na prvý štrajk Nežnej revolúcie pod Tatrami prišli tisícky ľudí. V ťažkých časoch pomohli aj Rumunom

Výstavba druhej etapy severného obchvatu Prešova ovplyvní objekty v jeho tesnej blízkosti. Začali preto s pasportizáciou

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Denný newsletter Korzára
Odoberať tému

Súvisiace témy: Spravodajstvo

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Praskajú vám steny? Nie vždy ide len o chybu omietky
  2. Ich drony lietali na koncerte Rammsteinu
  3. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  4. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  5. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  6. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  7. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026
  2. Objavuj, cestuj, zaži – tu a TEAZZ!
  3. TOP exotické destinácie na dosah: Ktorú si vyberiete?
  4. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis
  5. HAUS - Môžeš za to, že veci fungujú
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom
  7. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s
  8. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom
  1. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 29 152
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 25 521
  3. Ľuboš Fellner otvorene 8 087
  4. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 6 406
  5. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny 6 354
  6. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 4 206
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 4 035
  8. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom 3 832
  1. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  2. Peter Hroško: Prečo si sami sabotujeme vlastné šťastie
  3. Štefan Šturdzík: Pán Zurian nehanbíte sa za svojich podriadených ?
  4. Ján Otčenáš: Konsolidácia z pohľadu kopáča
  5. Monika Albertiová: Nomen omen: Fiala, Fico a Orbán. Mená, ktoré hovoria o osude krajín. Prečo Česko bohatne a Slovensko s Maďarskom stráca dych
  6. Erik Kiss: Táto krajina nie je pre nikoho
  7. Jaroslav Liptak: Aká je budúcnosť digitálnej meny?
  8. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 103 885
  2. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 21 894
  3. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 16 138
  4. Pavol Návrat: Žiadosť občanov Slovenskej republiky o zlúčenie s Českou republikou 14 480
  5. Ján Kušnír: Prečo D2 každé ráno kolabuje 7 156
  6. Monika Albertiová: Ďakujeme, Smer. Vianoce zrušené, odvody zvýšené, a vy voliči žerte seno. Tak vám treba! 6 745
  7. Radoslav Záhumenský: Celé Slovensko v mini verzii? Park, kde prejdete celé Slovensko za pár minút! 5 945
  8. Ivan Mlynár: Čurillovci sú v domácom väzení, pretože Ficovi a Šutaj Eštokovi nejde matematika. 5 821
  1. Věra Tepličková: Demokrati sociálni a ich nápad genitálny
  2. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny.
  3. Marcel Rebro: Ak sa má uzdraviť dieťa, potrebuje zdravú mamu
  4. Věra Tepličková: Pravdepodobná reakcia Smeru na vylúčenie z PES alebo Načo mi je perie?
  5. Radko Mačuha: Dôležitá je miera demokracie.
  6. Věra Tepličková: A je to tu: Mars útočí
  7. Radko Mačuha: Dobrá správa pre Fica a Uhríka.
  8. Marian Nanias: Čerenkovovo žiarenie v ľudskom tele.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu