Korzár logo Korzár

Košice à la prímorské rezorty. Počas exkluzívneho víkendu si za noc pýtajú aj 3 500 eur

Skúste Prešov či Rožňavu, radia miestni.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Unsplash/Rhema Kallianpur)

Denník Korzár vám každý deň prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Maratón zdvihol ceny za ubytovanie do astronomických výšok. Hrozia aj plné reštaurácie

KOŠICE. Prípravy na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach vrcholia.

Nie všetci však budú môcť svojim favoritom fandiť naživo.

„Neviete o nejakom ubytovaní počas maratónskeho víkendu v Košiciach? Všetko je totálne vybookované, našla som len dve extrémne drahé možnosti,“ pýtala sa Trnavčanka Mirka na sociálnych sieťach Košičanov.

SkryťVypnúť reklamu

Tí jej odkázali, že sa zobudila dosť neskoro, keďže už je august.

„Skús Prešov, Rožňavu alebo Michalovce,“ radili jej.

Situáciu s ubytovaním počas maratónskeho víkendu mapovala Elena Danková.

Štadión som vzal z patológie a oživil, vraví končiaci konateľ. Nový verí, že termín stihnú

Výstavba prešovského štadióna Futbal Tatran Aréna (FTA) je horúcou témou. Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja schválilo zmenu zakladateľskej zmluvy spoločnosti, aby rozviazalo ruky jej konateľovi.

Zároveň zobralo na vedomie, že konateľ Rastislav Mochnacký, ktorý je zároveň mestským poslancom za KDH, sa tohto postu vzdal. Podľa primátora Prešova Františka Oľhu (Šanca) bolo dôvodom jeho odchodu to, že vykonával túto prácu popri svojom zamestnaní a stavba si vyžaduje „celého človeka“.

SkryťVypnúť reklamu

Krajské zastupiteľstvo to akceptovalo a dalo návrh, aby valné zhromaždenie menovalo do tejto funkcie nového konateľa, Jána Harvana.

Viac o zmene vo funkcii konateľa a problémoch, ktoré sprevádzajú výstavbu futbalového štadióna FTA, prezradili obaja konatelia, odstupujúci i budúci, v rozhovore s Michalom Frankom.

Medvieďatá sa narodili v divočine, žiť budú v Košiciach. Po matke sa zľahla zem

KOŠICE, VYSOKÉ TATRY. Trom medvieďatám, ktoré boli odchytené začiatkom júna medzi Štrbským a Popradským plesom, poskytne domov košická mestská zoo v Kavečanoch.

Do opatery človeka sa dostali mláďatá medveďa hnedého po tom, ako boli počas niekoľkých dní pozorované vo voľnej prírode bez matky.

Podľa zoológa Správy Tatranského národného parku (TANAP) Michala Haringa sa ich zdravotný stav zhoršoval, preto padlo rozhodnutie mláďatá odchytiť.

SkryťVypnúť reklamu

Doplnil, že ide o tohtoročné mláďatá, ktoré by bez pomoci človeka neprežili.

Na osud medvieďat aj ich matky sa pýtal Michal Lendel.

Díler pervitínu prezradil mená odberateľov. Prokuratúra sa s ním dohodla na treste

KOŠICE. Polícia vykonala v apríli akciu, zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.

Zadržala tri podozrivé osoby, dve z nich neskôr prepustila na slobodu. Zaistila tiež kryštalický materiál, ktorý bol zaslaný na expertízu.

Z drogového zločinu bol obvinený 29-ročný František Boháč z obce v okrese Košice-okolie, prechodne bývajúci v košickej mestskej časti Staré Mesto. Okresný súd ho ešte v apríli vzal do väzby, no minulý týždeň sa na už mestský súd vrátil.

Rozhodoval o dohode, ktorú díler uzavrel s prokuratúrou

Drogový prípad priniesol zo súdu Róbert Bejda.

Konateľ Futbal Tatran Arény sa vzdal funkcie. Nahradiť ho má skúsený stavbár

PREŠOV. Výstavba prešovského futbalového štadióna sa komplikuje. Počas prác na novom športovom stánku narazili stavbári na prípojku vysokého napätia.

Ďalším problémom je príprava na certifikáciu štadióna na normy UEFA, aby sa na ňom mohli o necelé dva roky konať majstrovstvá Európy do 21 rokov. Termín dokončenia stavby je koniec roka 2024, momentálne je však ohrozený.

Spoločnosť Futbal Tatran Aréna (FTA), ktorú zriadilo mesto Prešov (51 percent) a župa (49 percent), požiadala mesto o navýšenie prostriedkov na práce navyše. Schvaľovať ich bude mestské zastupiteľstvo v stredu. Problematike sa venoval aj Prešovský samosprávny kraj (PSK), župné zastupiteľstvo sa zišlo v pondelok.

Do pôvodne plánovaného programu pribudol jeden bod a to zmena spoločenskej zmluvy obchodnej spoločnosti Futbal Tatran Aréna, s. r. o.

Téme sa venoval Michal Frank.

Video: Kontroverznú advokátku Krajníkovú odviedla polícia počas dúhového pochodu

KOŠICE. Počas sobotňajšieho dúhového pochodu centrom mesta, ktorý bol súčasťou festivalu Pride Košice za práva LGBTI+ ľudí na východnom Slovensku, zasahovala polícia pre viaceré incidenty.

Vyprovokovali ich priaznivci Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorí sa s transparentmi a pokrikmi postavili do cesty účastníkom sprievodu, čo viedlo od verbálnych napokon až k fyzickým stretom.

Ako však informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, polícia predviedla na obvodné oddelenie jednu ženu, ktorá nebola účastníčkou spomínaného verejného zhromaždenia.

Čo stálo za predvedením známej advokátky na policajné oddelenie, zisťoval Róbert Bejda.

Práce na Národnom tréningovom centre pokračujú, začínajú hľadať nájomcov aj budúceho šéfa

KOŠICE. Výstavbu Národného tréningového centra (NTC) na Popradskej ulici v Košiciach nesprevádzajú žiadne väčšie komplikácie, pokračujú podľa plánu.

Hotových je takmer 85 percent všetkých plánovaných prác, informovalo mesto.

V súčasnosti na stavbe osadzujú deliace sadrokartónové steny a murované konštrukcie. Robia sa aj prípravné práce na finálne povrchové úpravy, pokračuje sa v inštalácii vnútorných káblových a rúrových rozvodov. Už onedlho sa začne s výstavbou vonkajších ihrísk a detského ihriska.

Novinky z výstavby NTC prináša Klaudia Jurkovičová.

Ďalšie správy

Auto zrazilo na priechode pre chodcov 12-ročnú kolobežkárku. Skončila v nemocnici. Dievča utrpelo ťažké zranenie

Odbornú školu v popradských Matejovciach čaká výstavba nových priestorov. Investícia bude stáť osem miliónov eur

Košický zápas Európskej konferenčnej ligy bude pod drobnohľadom polície. Stretnú sa SC Dnipro-1 a Spartak Trnava

Múry hradu Turňa opäť posprejovali, hrozí za to viacročný trest. Je národnou kultúrnou pamiatkou

Železnice v rámci modernizácie tratí avizujú ďalšie zmeny vo vlakovej doprave. Niektoré vlaky iba prečíslujú

Prekročil rýchlosť, pred policajtmi unikal. Naháňačka sa skončila, keď uviazol v objazde. Dychovú skúšku a odber krvi odmietol

Nad autom stratil kontrolu a havaroval. Nafúkal vyše 2,5 promileVodiča z Čiech museli zastaviť policajti

Šport

Sedem zápasov doma neinkasoval. Tím z piatej ligy sa pokúsi o zázrak s mužstvom Niké ligy

Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .

Denný newsletter Korzára

Súvisiace témy: Spravodajstvo

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Zážitkový víkend. Biela noc priniesla aj prémiovú pivnú zónu
  2. Kto pomôže tým, čo pomáhajú?
  3. Na ako dlho majú mladí Slováci nasporené peniaze?
  4. Elektrifikujte svoj biznis! Ukážeme vám, ako na to
  5. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov
  6. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt
  7. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta
  8. Digitálne sebavedomie pre novú generáciu: kto sú digiPEERS?
  1. Elektrifikujte svoj biznis! Ukážeme vám, ako na to
  2. Na ako dlho majú mladí Slováci nasporené peniaze?
  3. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov
  4. Ako zistíte, že máte v tele zápal
  5. Kto pomôže tým, čo pomáhajú?
  6. Gazdovať sa dá aj na jalovej pôde
  7. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt
  8. Zážitkový víkend. Biela noc priniesla aj prémiovú pivnú zónu
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov 14 507
  2. Kto nás naozaj zadlžil a prečo Slovákom siahajú na výplaty? 5 875
  3. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia 5 677
  4. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich 4 494
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať 4 437
  6. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú. 3 703
  7. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta 2 780
  8. Keď sa z brigády stane kariéra 2 598
  1. Andrea Podešvová: Nesmrteľná teta Závisť aj kmotra Nenávisť sa vrátili
  2. Monika Albertiová: Žena za volantom? Auto bez šoféra. A možno jazdí lepšie, než ty!
  3. Ľuboš Vodička: Plávajúci mlyn v Kolárove, slovenský unikát
  4. Jan Pražák: Biomatka
  5. Ján Komrska: Štít Little Bear, Colorado
  6. Viera Gáliková: "Začína sa na M"
  7. Irena Šimuneková: Miesto ticha a tajomstiev, Katarínka
  8. Vladimír Bojničan: Posledná krížová výprava proti racionalite, slobode a demokracií
  1. Ján Valchár: Fantastické správy z Ukrajiny (a Ruska, hahaha!) 22 554
  2. Radoslav Záhumenský: Tento hrad je len hodinu od Bratislavy a patrí medzi najkrajšie zrúcaniny Slovenska! 🏰 16 575
  3. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije! 10 911
  4. Ján Valchár: Ukrajinská vojna sa presunula na Sibír 7 043
  5. Elena Antalová: Do Šaštína kolenačky, ale pohár vody Mikloškovi..? 6 376
  6. Ján Valchár: Ideme budovať humanitárne centrum v Rusku!!! 4 702
  7. Dušan Koniar: Kam by chcel, tam ho nepozvú. Kam áno, tam nejde 4 315
  8. Ján Valchár: Nestačilo Stačilo a Konečná Konečnej (Grad pošól na***!) 3 888
  1. Věra Tepličková: O ne/spravodlivosti alebo Keď Cintulovia rastú ako huby po daždi
  2. Marcel Rebro: Volám sa Marcel, dnes mám 57 rokov a k narodeninám si želám mier!
  3. Radko Mačuha: Robert Fico sa stáva premiérom záhrobia.
  4. Věra Tepličková: Zvrat to ozaj nečakaný, Oskar je vraj uprataný
  5. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije!
  6. Roman Kebísek: Vincent van Gogh kreslil steblami trstiny, ktoré sám zbieral a orezával
  7. Věra Tepličková: Keď vo filme hasiči, skĺznu dole po tyči,
  8. Marian Nanias: "Tí zlí Bruselskí úradníci....."
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu