Denník Korzár vám každý pracovný deň prináša najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy nášho webu o aktuálnom dianí najmä na východnom Slovensku.
Vareha Beach, zhorený Zlatník, mŕtvy Triton. Kde všade na východe Slovenska sa už neokúpete? Miznú aj kúpaliská, nielen voda

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Kedysi množstvo ľudí, dnes prázdno. Na východnom Slovensku je hneď niekoľko kúpalísk, ktoré dlhé roky chátrajú.
Pozostatky kúpania ostali napríklad v Moldave nad Bodvou, v Hrabušiciach či v Spišskej Novej Vsi.
Dlhé roky chátralo aj kúpalisko v Kežmarku, medzi neslávne príbehy patrí aj Vareha Beach, pláž kontroverzného podnikateľa Mikuláša Varehu z dolného Zemplína.
Niektoré kúpaliská zase nefungujú ešte len od tejto sezóny.
Ich osud je nejasný a boria sa s rôznymi problémami, napríklad s nedostatkom vody či s vysokými nákladmi na rekonštrukciu starých bazénov.
Na neveselú exkurziu po východoslovenských kúpaliskách, ktoré buď ešte len nefungujú alebo sa už aj zmenili na čierne diery, vás pozýva Lenka Haniková.
Prečo z Domaše stále vypúšťajú tak veľa vody? Malo to už byť inak, tvrdia starostovia. Nezmysel, reaguje úradník, čaká na štúdiu

DOMAŠA, PREŠOV. Nízka hladina vodnej nádrže je počas aktuálnej letnej sezóny top témou na Domaši.
Starostovia obcí z okolia priehrady vinia za tento stav štátneho úradníka.
Podľa nich je chyba v tom, že vedúci odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Prešove Miroslav Benko (Smer-SD) prerušil a následne zastavil konanie o novom manipulačnom poriadku.
Preto sa z Domaše podľa nich vypúšťa priveľa vody.
Čo na to úradník, vodohospodári a ako sa veci naozaj majú, zisťoval Michal Frank.
Ľudia z panelákov načierno sadia stromy, potom chcú výrub, nakoniec sadia zas. Stromom v mestách škodí aj psí moč

KOŠICE. Správa mestskej zelene v Košiciach tvorí interaktívnu mapu všetkých stromov v meste spolu s ich zdravotnou kartou. Z takmer 50-tisíc stromov už majú dokumentaristi podrobne zhodnotených 8 000 z nich.
Ktorým drevinám sa v Košiciach páči a ako im obyvatelia môžu pomôcť, ale aj, naopak, čo robia ľudia zle a čo všetko a prečo stromom škodí, porozprávali samostatná technička pre spracovanie dokumentu starostlivosti o dreviny v Košiciach Marianna Sabolová, jej kolega Martin Bujňák a referent pre styk s verejnosťou Peter Sasák v zaujímavom i užitočnom rozhovore Elene Dankovej.
Socialistický dopravný podnik robil i taxislužbu, Prešov mohol mať aj električky. Experiment s požičovňou áut však zlyhal

PREŠOV. Písal sa rok 1992. Pred tridsiatimi rokmi skončil prešovský dopravný podnik s prevádzkovaním taxíkov. Po zmene režimu pribúdali súkromné taxislužby ako huby po daždi, a tak sa mestský verejný dopravca rozhodol skončiť s touto službou.
Trend bol zrejmý už v predchádzajúcich mesiacoch a počet taxíkov dopravného podniku klesol zo šestnástich na štyri vozidlá. Dopravný podnik, ktorého pôvodný názov vtedy znel Miestna doprava, komunálny podnik mesta Prešova, prevádzkoval taxislužbu 42 rokov. Dlhý čas mal na ňu v Prešove monopol.
Kedysi ponúkal aj iné služby, napríklad požičovňu automobilov. Ani táto služba sa na trhu neudržala. Posledné autá z požičovne značky Opel Vectra sa zmenili práve na končiace taxíky, neskôr ich dostala do užívania novozriadená mestská polícia.
Kuriózny pohľad do histórie dopravného podniku spracoval Michal Frank.
Ďalšie správy

Má Slovensko šancu na nového kardinála? Pre pápeža sme dôležití, vraví Gavenda
Opitý taxikár zomrel v nemocnici. Dvakrát prešiel do protismeru, dvakrát nabúral
Jurajovi Jakubiskovi robia v rodnej obci nadstavbu nad garážami autobusov
Košický dopravný podnik vyhlásil ďalší tender za vyše štyri milióny eur
Nekŕmte tatranské medvede, líšky ani kačky, môže sa to skončiť smrťou, varujú
Tatry majú ďalší problém. Bobor robí záplavy, čo mu zbúrajú, si hneď opraví
Tip na nedeľu 14. augusta

Prvý zipline na východe otvoria v malom Chorvátsku. Kam za novou adrenalínovou atrakciou
Ak sa vám Denný newsletter Korzára páči, jedným klikom sa môžete prihlásiť na jeho odber .
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.