Korzár logo Korzár
Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Kalamita sužuje východ, cesty sú zasnežené a zaviate (minúta po minúte)

Viaceré úseky ciest sú neprejazdné.

Problémy sú hlavne na cestách Zemplína.Problémy sú hlavne na cestách Zemplína. (Zdroj: TASR)
Súvisiaci článok Východ zasypal sneh, kalamitu dovŕšil vietor. Pozrite si galérie a videá Čítajte 

Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za záujem a pozornosť

18.18 - Podľa údajov SHMÚ sneženie po 18. hodine na východe prakticky ustalo, na väčšine územia zoslabol aj vietor.

Situácia je na cestách, hlavne v Košickom kraji a šarišských okresoch, aj naďalej vážna a môže sa ešte komplikovať. Polícia vyzýva vodičov k maximálnej opatrnosti a dodržiavaniu pravidiel.

17.08 - Podľa predpovede počasia SHMÚ bude v noci na piatok na východe premenlivá oblačnosť a len ojedinele snehové prehánky. V Prešovskom kraji
prevažne veľká oblačnosť a na mnohých miestach slabé sneženie. Chladno, veterno, s tvorbou snehových jazykov a závejov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najnižšia nočná teplota -10 až -16, v dolinách a kotlinách, najmä na Spiši, Zamagurí a Gemeri, miestami -17 až -23 st. Severný vietor 5 až 12 m/s (25 až 45 km/h), v nárazoch lokálne 15 až 23 m/s (60 až 90 km/h). Na hrebeňoch hôr postupne prudký vietor až silná víchrica.

17.05 - Hoci na väčšine územia Prešovského kraja sneženie vo štvrtok podvečer pomaly ustáva, zlá situácia na cestách pretrváva, keďže stále fúka silný vietor, ktorý vytvára snehové jazyky a záveje.

16.06 - Neprejazdný je aj úsek cesty Ploské - Ortáše v okrese Košice-okolie. V záveji uviazol aj linkový autobus.

15.41 - Kalamita výrazne zasiahla aj do vlakovej dopravy na východe. Železničná spoločnosť Slovensko na svojom Twitteri aj popoludní informovala o viacerých odrieknutých spojoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Týkalo sa to osobných vlakov na tratiach Bánovce nad Ondavou – Veľké Kapušany, Košice – Michaľany – Čierna nad Tisou.

Naopak, vlaky na trati Košice – Prešov – Lipany, ktoré mali predpoludním výpadky, už jazdia.

15.20 - Čoraz problematickejší prejazd je cez sedlo Pusté Pole medzi okresmi Stará Ľubovňa a Sabinov.

Cestári udržujú s vypätím síl cestu zjazdnú, neustále sa na nej vytvárajú záveje a snehové jazyky. Situáciu komplikujú najmä kamióny, ktoré sa šmýkajú a blokujú cestu.

15.00 - V súvislosti s aktuálnym počasím a intenzívnym snežením je na prešovských cestách a chodníkoch už od stredajšieho večera nasadených 12 mechanizmov, vrátane sypačov, a 32 pracovníkov zimnej údržby. V údržbe komunikácií pokračujú nepretržite od stredajšieho večera.

Ako skonštatoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, pretrvávajúce sneženie a nízke teploty však naďalej komplikujú dopravu. "Posypového inertného materiálu je dostatok, objednaných je aj ďalších 150 ton posypovej soli," dodal.

"Hlavné ťahy sú zjazdné, všetkým vodičom však odporúčame, aby zvýšili opatrnosť. Niektoré vedľajšie komunikácie sú naďalej ťažko prejazdné," skonštatoval Tomek.

Ako ďalej zdôraznil, viaceré chodníky sú už momentálne upravené, niektoré však opäť zasnežilo. "Pracovníci údržby chodníkov ručne odstraňujú aj sneh, ktorý cestárske autá opakovane nahrnuli na priechody pre chodcov a autobusové zastávky," uviedol hovorca.

Skryť Vypnúť reklamu

14.36 - Problémových úsekov pribúda aj v Prešove a okolí. Momentálne je neprejazdná cesta medzi obcami Kapušany a Podhorany.

14.22 - Cesta medzi obcami Petrovany a Drienov v okrese prešov je momentálne neprejazdná. V priekope skončil autobus aj osobné auto.

14.10 - Ťažko prejazdné sú z dôvodu sneženia a silného vetra aj cesty v severnej časti okresu Košice-okolie. Neprejazdná je aktuálne cesta pri obci Ploské, kde navialo približne pol metra snehu.

"Z dôvodu silného vetra sneh opätovne nafúkava na komunikáciu a znemožňuje prejazd. Keďže sa v tomto úseku vytvorili záveje a vozovka je zľadovatená, v závejoch zapadol aj sypač Správy ciest KSK. Na sprejazdnenie cesty bola použitá snehová fréza," informoval k 13.00 h Úrad KSK.

Polícia uzatvorila aj cestu medzi Budimírom a Družstevnou pri Hornáde, kde bude rovnako na sprejazdnenie použitá snehová fréza.

14.06 -Východoslovenská distribučná (VSD) zaznamenala vo štvrtok k 11. hodine v Prešovskom a Košickom kraji výpadky v distribúcii elektriny s dosahom na približne 3 400 odberných miest. Ako uviedla Andrea Forbergerová z VSD, príčinou je silný vietor a mokrý sneh, ktoré lámu konáre a zhodili aj celé stromy na elektrické vedenia, ktoré buď strhli, alebo poškodili.

K nepriaznivým podmienkam sa podľa jej slov pridali nízke teploty. Námraza vytvára dodatočnú záťaž na stromy aj elektrické vedenia.

"Najviac zasiahnuté sú lokality Drahňov, Vojany, Smolník, Úhorná, Stuľany, Koprivnica, Šemetkovce, Vagrinec, Chotča, Varechovce," uviedla Forbergerová.

Čo sa týka obcí Šemetkovce a Vagrinec, VSD eviduje na takmer dvojkilometrovom úseku elektrického vedenia, z ktorého sú napájané tieto obce, viacnásobné poruchy. "Kolegovia sú v teréne od včerajšieho večera a pracujú na ich odstránení. Práce komplikuje a časovo predlžuje neprístupný lesný terén, ktorým sa musia najprv prekliesniť, odstrániť stromy z vedenia, vymeniť poškodené prvky distribučnej sústavy a znovuzásobiť oblasti," vysvetlila Frobergerová.

Ako dodala, nepriaznivé počasie však ešte podľa predpovedí naberie na intenzite, najmä teploty majú výrazne poklesnúť.

13.47 - Počas dňa a najmä večer a v noci príde aj na východnom Slovensku už avizované výrazné ochladenie.

Teploty už večer od 18. hodiny do polnoci môžu klesnúť podľa predpovedí na -15 až -19 stupňov.

Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí pre okresy Spiša, Gemera a okres Sabinov.

Ešte nižšie klesnú teploty po polnoci a k ránu. Druhý stupeň výstrahy vydali od polnoci až do 9. rána pre okresy Spiša a Gemera, mráz môže dosiahnuť až -23 stupňov.

V regióne Šariša platí v tom čase výstraha prvého stupňa, teplotné minimá klesnú na -19 stupňov.

Podobne chladná noc bude aj z piatka na sobotu, výstrahy už platia pre celý východ.

12.46 - Na ceste medzi Spišským Štvrtkom a Smižanmi, na hraniciach okresov Levoča a Spišská Nová Ves, je silná poľadovica.

Načítavam video...

12.42 - Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) má aktuálne na cestách všetky svoje mechanizmy, stredisko v Michalovciach muselo z dôvodu hustého sneženia a nárazového vetra povolať aj pomoc externých sypačov.

"Najmä na otvorených úsekoch ciest sa tvoria snehové jazyky a záveje. Obmedzený prejazd je medzi Pozdišovcami - Trhovišťami a Horovcami, kde sú otvorené úseky ciest a tvoria sa tu snehové jazyky a záveje. Cestári sa snažia čistiť najmä hlavné ťahy, ale keďže stále sneží a fúka silný vietor, sneh nafúkava na cestu a znehodnocuje posyp," uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Do polnoci v okrese Michalovce pršalo, následne teploty klesli a začalo husto snežiť. Z dôvodu intenzívneho dažďa opäť zaplavilo aj časť cesty medzi obcami Kristy a Jenkovce. Voda sa vyliala aj na cestu pri Moravanoch a pri obci Oreské.

12.33 - Pri Hažíne v okrese Michalovce ešte predpoludním zišiel do priekopy autobus. Nehoda sa zaobišla bez zranení.

12.29 - Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode pri Ďurďošíku v okrese Košice-okolie. Zrazili sa dve autá.

Ďalšie jednotky odstraňujú popadané stromy smerom na Kostoľany nad Hornádom, smer z Košíc na Budimír je zaviaty snehom a len ťažko prejazdný. Popadané stromy sú aj smerom na Čermeľ, na Bukureštskej a Narcisovej ulici v Košiciach spadli stromy na autá.

12.26 - Polícia po poludní uzavrela pre záveje úsek cesty medzi Hermanovcami a Jarovnicami na hranici okresov Prešov a Sabinov.

12.17 - Hasičov v troch okresoch horného Zemplína najviac zamestnávajú popadané stromy na cestách.

S ich odpratávaním začali už v stredu. Na prvý výjazd vyrážali sninskí hasiči do Ruského Potoka. Neskôr pribudli výjazdy do Rokytova pri Humennom, do Pčoliného a Kolbasova.

Vo štvrtok ráno zasahovali humenskí hasiči v Nechválovej Polianke, aby z cesty odpratali popadané stromy.

Stromy odstraňovali hasiči tiež v Hostoviciach, v Pčolinom a Jalovej v Sninskom okrese, v Zbojnom v okrese Medzilaborce, v meste Humenné, vo Vyšnom Hrušove.

„Aktuálne hasiči zasahujú na Jesenského ulici a Partizánskej v Snine. Sú v Pichniach, kde odpratávajú z cesty stromy, cesta je neprejazdná,“ informuje Stanislav Stríž z OR HaZZ v Humennom.

Sninskí hasiči sú tiež v Parihuzovciach a Čukalovciach. Vo všetkých prípadoch ide o popadané stromy.

11.29 - Hasiči počas stredy zaznamenali viac ako 250 technických výjazdov z dôvodu nepriaznivého počasia.

Na východe Slovenska v Košickom kraji pomáhali hasiči v 59 prípadoch, v Prešovskom kraji zasahovali 22-krát. Až v 95 percentách prípadov išlo o odstraňovanie popadaných stromov a následné sprejazdňovanie cestných komunikácií.

Načítavam video...

11.08 - Mesto Košice informuje, že zvláda zimnú údržbu bez väčších problémov.

"V uliciach sú už od stredajšieho popoludnia všetky dostupné mechanizmy vrátane 5 malých vozidiel s radlicou, ktorými vypomáhajú mestu pri zabezpečovaní zimnej údržby externí dodávatelia. Používa sa najmä soľ.

MHD premáva bez výraznejších obmedzení a zdržaní. Prejazdné sú všetky hlavné ťahy aj vo vyšších polohách mesta a takisto aj bočné ulice, ktoré sa v týchto chvíľach dočisťujú.

Sneh a vietor robí problémy na ceste od Barce po Valaliky, kde vodiči musia pre snehové jazyky znížiť rýchlosť.

Ešte počas stredajšieho večera spôsobovali problémy pri ceste medzi Košicami a Košickou Belou popadané stromy. Hasiči ich odstránili. Popadané stromy pod ťarchou snehu boli aj v parku na Aničke."

11.02 - Všetky cesty v Prešovskom kraji sú napriek výdatnému sneženiu zjazdné, nachádza sa na nich ale vrstva kašovitého snehu.

Ako informoval operačný dôstojník Jaroslav Štofko z Centrálneho dispečingu Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, v noci napadlo v rôznych častiach kraja od 5 do 20 centimetrov nového snehu. Najväčší prírastok hlásili v okresoch Svidník a Stropkov, 15 centimetrov napadlo v okrese Vranov nad Topľou.

„Cesty sa snažíme udržiavať. Napadlo nám dosť veľa nového snehu. Aktuálne je na cestách väčšinou kašovitá vrstva posypaného snehu s hrúbkou do 4 až 5 centimetrov,“ uviedol Štofko. „Nie sú hlásené žiadne nepriechodné alebo nezjazdné úseky.“

Ako doplnil operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, od 7:00 zaznamenali hasiči v súvislosti s počasím v celom kraji celkovo 13 výjazdov. Išlo o zásahy pri spadnutých stromoch a uviaznutých vozidlách. „Neboli hlásené žiadne vážne udalosti, žiadne zranenia alebo väčšie škody,“ uviedol.

10.49 - Horský priechod Branisko je ťažko prejazdný pre skrížené kamióny v oboch smeroch.

10.32 - Polícia informovala, že cesta I/19 v úseku Hriadky - Michalovce je pre nákladnú dopravu úplne neprejazdná, pre osobné autá je prejazdná iba čiastočne. Autá priebežne púšťajú policajti, ktorí sú na mieste a dopravu regulujú.

Cesta Michalovce - Petrovce nad Laborcom - Voľa - Nacina Ves je momentálne úplne neprejazdná pre všetky druhy vozidiel, sú tam skrížené tri kamióny.

10.18 - o aktuálnej situácii na cestách v Košickom kraji po 10. hodine informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa nej je najhoršia situácia v Michalovskom a Trebišovskom okrese, kde sa tvoria snehové jazyky a záveje. V úseku od Sečoviec na Michalovce došlo k viacerým škodovým udalostiam, doprava je riadená v jednom pruhu.

Pre nákladnú dopravu je úsek neprejazdný v obci Trhovište.

V úseku cesty Veľaty – Čerhov na štátnej ceste I/79 sa skrížili kamióny, doprava je možná iba pre osobnú dopravu v jednom pruhu.

V úseku cesty Slovenské Nové Mesto – Trebišov sú obmedzenia v doprave pre nákladnú dopravu.

V okrese Spišská Nová Ves sú momentálne cesty zjazdné.

V Rožňavskom okrese sú zatiaľ horské priechody prejazdné, na vozovke sa nachádza súvislá vrstva snehu. Dobšinský kopec je neprejazdný pre nákladnú dopravu.

10.16 - "Počas uplynulých 24 hodín minuli krajskí cestári vyše 800 ton posypového materiálu a absolvovali takmer 260 výjazdov, z toho najviac v okrese Rožňava. V teréne je aktuálne viac než 100 mechanizmov. Podľa plánu zimnej údržby sú ako prvé udržiavané cesty prvej triedy, následne cesty druhej a tretej triedy," uviedla hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

10.14 - V okrese Michalovce vyhlásili na cestách prvý situačný stupeň a mimoriadne podmienky. "Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) má na cestách všetky svoje mechanizmy, stredisko v Michalovciach muselo z dôvodu hustého sneženia a nárazového vetra povolať aj pomoc externých sypačov," informovala o situácii k 9. hodine hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Najmä na otvorených úsekoch ciest sa tvoria snehové jazyky a záveje. Podobná situácia je aj v okrese Sobrance a Trebišov. "Cestári počas celej noci a rána čistia najmä hlavné úseky ciest, ale keďže vietor nafúkava sneh na cestu a znehodnocuje aj posyp, prosíme vodičov o trpezlivosť a zvýšenie opatrnosti na cestách," uviedla hovorkyňa.

10.03 - Problémy sú na východnom Slovensku aj s vlakovou dopravou. Železničná spoločnosť Slovensko na Twitteri uvádza pravidelné výpadky viacerých vlakových spojov. Od rána vôbec nepremávajú osobné vlaky z Prešova do Košíc a z Košíc do Čiernej nad Tisou. Na niektorých trasách meškajú vlaky aj hodinu.

10.00 - Ráno pri Ražňanoch v okrese Sabinov vyšiel z cesty autobus, na mieste sa tvorila kolóna, problém je už odstránený. V Sabinove je podľa primátora Michala Repaského situácia zatiaľ stabilizovaná, v teréne sú aktuálne štyri kusy techniky, ktoré sa starajú o prejazdnosť ciest.

9.56 - V celom južnom Zemplíne pribúdajú na cestách neprejazdné úseky, napriek úsiliu cestárov sa tvoria záveje. Polícia apeluje na vodičov, aby jazdili čo najmenej.

9.47 - Viaceré problémové úseky sú v okrese Michalovce. Na úseku cesty Ložín -Laškovce - Pozdišovce je sneženie a vietor takmer nulová viditeľnosť, záveje a minimálne 5-centimetrová vrstva snehu na ceste.

9.37 - Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na štvrtok viaceré výstrahy, ktoré platia prakticky počas celého dňa.

Upozorňujú najmä na silný vietor v regióne južného Zemplína, Košíc a na Gemeri. Aktuálne tu platí druhý stupeň výstrahy, na zvyšnom území prvý stupeň.

Zároveň upozorňujú na záveje a snehové jazyky, tu platí pre celý východ prvý stupeň výstrahy.

Mohutná vlna sneženia ešte dobieha vo štvrtok predpoludním na hornom Zemplíne a hornom Šariši, kde platí výstraha prvého stupňa pred snežením do 11. hodiny.

9.31 - Dopravný podnik mesta Košice oznamuje, že vzhľadom na aktuálnu meteorologickú predpoveď, ktorá ohlasuje príchod veľmi studeného počasia, vodiči MHD nebudú otvárať všetky dvere na každej zastávke pri teplote nižšej ako -5 stupňov. Uvedené opatrenie je dočasné.

9.28 - V Prešove ráno meškali viaceré spoje hromadnej dopravy. Zdržanie mali aj viac ako pol hodinu, niektoré spoje vynechali.

Hlavnú križovatku po nehode kamióna riadila dopravná polícia. Na Levočskej ulici sa v smere na Vranov nad Topľou vytvorila dlhá kolóna.

9.25 - Veľmi zlá situácia je na cestách južného Zemplína. Polícia informovala na sociálnej sieti, že pre husté sneženie, vietor a nehody ceste v úseku od Sečoviec na Michalovce je na jednotlivých úsekoch doprava riadená v jednom jazdnom pruhu. Pre nákladnú dopravu je neprejazdný úsek v Trhovištiach.

Na ceste medzi Veľatami a Čerhovom sú skrížené kamióny, doprava je možná iba pre osobnú dopravu.

9.20 - Situáciu s kalamitou na cestách východného Slovenska sledujeme minútu po minúte.

Sneh a vietor priniesli na východ kalamitu

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. K výdatnému sneženiu na východnom Slovensku sa od večera pridal aj silný vietor, začali sa vytvárať záveje.

Hoci sneženie by malo postupne počas dňa ustávať, vietor a výrazné ochladenie pretrvajú, varujú meteorológovia.

Napriek snahe cestárov sú na východe na cestách viaceré problematické úseky. Množia sa aj nehody, autá na klzkom povrchu časti končia mimo ciest.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neprejazdné úseky

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vo štvrtok ráno okolo siedmej hodiny bola situácia zlá najmä v okrese Trebišov.

Husto tam sneží a fúka silný vietor. Na ceste sa tvoria snehové jazyky a záveje. Situácia sa rýchlo mení, neprejazdné sú však viaceré úseky najmä na cestách 2. a 3. triedy.

Medzi Sečovcami a Trebišovom skončilo viacero áut mimo cesty, úsek je veľmi klzký, obchádzka je možná cez Hriadky.

Neprejazdné boli napríklad úseky ciest Novosad - Veľaty a Hrčeľ - Trebišov.

O siedmej bola neprejazdná cesta medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami v okrese Košice-okolie. Kamión tam vyvrátil vietor a tvorí prekážku v premávke.

V okrese Michalovce pri obci Klokočov sú cesty neupravené. Je tam aj auto mimo cesty. Ťažko prejazdný je aj úsek medzi Pozdišovcami a Laškovcami.

Pri reštaurácii Latorica, v smere na Veľké Kapušany, sa stala nehoda, na ceste je aj strom, úsek bol tiež neprejazdný.

Problémy s množstvom snehu na cestách, menšie nehody a zdržanie v rannej špičke hlásia vodiči z Košíc aj z Prešova.

Horské priechody v Košickom kraji by mali byť zjazdné, polícia však nabáda na opatrnosť, keďže situácia sa môže rýchlo meniť.

O siedmej ráno bol na horských priechodoch Soroška, Dobšinský kopec, Dargov, Slanec a Štós sneh, resp. mokré cesty, ale boli prejazdné.

Slovenská správa ciest (SSC) informovala, že v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie je z dôvodu silného sneženia a vetra vyhlásený prvý kalamitný stupeň.

Na cestách pod Tatrami sa pre sneženie a vietor vytvárajú snehové jazyky, všetky úseky sú však zjazdné.

"Vodiči by mali byť opatrní," povedal Marcel Polomský, riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
 6. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 9. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 10. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
 6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 9. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
 10. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 16 109
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 12 220
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 9 895
 4. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 512
 5. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 8 227
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 7 345
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 6 956
 8. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 298
 9. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 5 865
 10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť 5 638
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová.

Dáni i ďalší s prebytkami pfizerov si zákaz astry môžu (ľahšie) dovoliť.

13. máj
Trnavský kraj otvoril piate očkovacie centrum v piešťanských kúpeľoch.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 387-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 203 obetí.

8 h
Nepokoje sa stupňujú.

Treba podporiť umiernené časti spoločnosti na oboch stranách konfliktu.

14. máj
Pacientka ukazuje svoj očkovací preukaz proti ochoreniu Covid-19 v piatok 30. apríla 2021 v Budapešti.

Slovensko vypadlo z dohody o voľnom cestovaní.

18 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop