Korzár logo Korzár
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Uviaznuté autá, neprejazdné cesty, meškajúce vlaky. Východ sa boril so snehom

Cestári: Robíme, čo je v našich silách.

Po nehode autobusu v Krompachoch ostalo poškodené zábradlie.Po nehode autobusu v Krompachoch ostalo poškodené zábradlie. (Zdroj: Mária Šimoňáková)

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Predpovede meteorológov sa naplnili.

Východné Slovensko zasiahlo v noci z nedele na pondelok husté sneženie a vietor.

Situácia bola problémová až do obeda, kedy sa to trochu upokojilo.

Podvečer však opäť začali pribúdať hlásenia o komplikáciách na cestách.

Problémy na Spiši

Počasie už od rána komplikovalo dopravu aj na Spiši.

Po výdatnom nočnom snežení do terénu pod Tatrami vyrazili všetky cestárske vozidlá.

„Robíme, čo sa dá, ale snehu je veľa, na každom kopci majú autá problémy. Po dohode s políciou sme sa rozhodli uzatvoriť horský priechod Vernár pre nákladné autá nad 10 metrov dĺžky,“ povedal ráno Marcel Polomský zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, oblasť Poprad.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako dodal, je to nezodpovednosť, ak sa 60-tonový kamión vyberie na takéto cesty.

Nehoda sa stala medzi Podolíncom a Starou Ľubovňou. Viacero áut skončilo mimo cesty a úsek bol ťažko prejazdný.

Neupravené cesty boli na D1 medzi Važcom a Popradom, medzi Hranovnicou a Popradom, tento úsek bol neprejazdný.

Na D1 pred Levočou sa stala nehoda v smere zo Spišského Štvrtka, zrazil sa tam kamión s osobným autom, skrížený kamión bol za Čirčom v smere do Ľubotína, v celom okrese Stará Ľubovňa boli neupravené cesty.

Vaša lokalita:
Poprad

Predpoveď počasia na dnes

-1 ℃
Riziko zrážok: 15%
-4 ℃
Riziko zrážok: 15%

V Krompachoch na moste cez Slovinský potok sa šmýkal autobus. Prerazil zábradlie mosta, ktoré skončilo na ceste. Autobus ostal stáť v protismere.

Našťastie sa nehoda obišla bez zranení.

Išlo o pravidelnú linku zo Sloviniek do Krompách.

Skrížené kamióny aj autobus odstavený na ceste hlásili vodiči skoro ráno i v smere Hôrka a Poprad.

Skryť Vypnúť reklamu

V Švábovciach stáli autá na kopci, mali problém pohnúť sa.

Od skorého rána sa šmýkalo aj na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku.

Medzi Hnilčíkom a Novoveskou Hutou bola ráno cesta neprejazdná.

Problémy hlásilo aj mesto Poprad.

„Aktuálne najhoršia situácia je v okolí Popradu, kde sa na cestách nachádza 5 až 10 centimetrov snehu. V našom meste dosahuje snehová pokrývka 20 až 25 cm,“ informovala ráno radnica.

Správa mestských komunikácií Poprad bola od 1.30 hod. nonstop v teréne.

„V teréne máme techniku, okolo 40 pracovníkov nastúpilo na ručné čistenie chodníkov a vstupov do bytových domov,“ dodalo mesto.

Ráno bol najväčší problém s prejazdnosťou štátnych ciest Veľká ul. Fraňa Kráľa, Železničná ulica, cesta smerom na letisko, Západ-Slovenského odboja a I/66 Štefánikova – kruhový objazd.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa radnice najväčší problém bol so zaparkovanými vozidlami na krajniciach vozovky a chodníkoch.

Neprejazdný bol aj Dargov

Horský priechod Dargov bol ráno z oboch smerov neprejazdný. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

„Horský priechod Dargov je neprejazdný v smere do Trebišova a aj v opačnom smere do Košíc, kde stoja skrížené kamióny a kolóny siahajú až po dedinu Dargov. Niektoré auta tam stoja už hodinu až hodinu a pol,“ uviedla Ivanová ráno o ôsmej.

Súvisiaci článok Meteorológovia varujú pred poľadovicou, snežením a závejmi Čítajte 

Ako ďalej dodala, situácia bola podobná aj na Dobšinskom kopci, kde už bola odstavovaná nákladná doprava a kopec bol zjazdný len pre osobné autá.

Pred druhou popoludní upresnila, že krátko pred 13. hodinou sa Dargov podarilo sprejazdniť aj pre nákladné motorové vozidlá.

Dobšinský kopec však bol ešte stále aj o tomto čase pre nákladnú dopravu neprejazdný. Na mieste boli policajti, ktorí regulovali dopravu a nákladné motorové vozidla odstavovali.

Popadané stromy spôsobili uzáveru Čermeľskej cesty po rekreačné stredisko Jahodná, tá bola pre osobnú dopravu sprejazdnená krátko pred 11. hodinou.

Popoludní bol prejazdný jeden jazdný pruh pre osobnú dopravu aj na úseku cesty Bohdanovce – Slanec.

Len do 12. hodiny policajti evidovali na cestách Košického kraja 9 škodových udalostí a 1 dopravnú nehodu.

V Košiciach meškali spoje

K meškaniam spojov mestskej hromadnej dopravy (MHD) v rozsahu 15 až 20 minút došlo na cestných komunikáciách v Košiciach z dôvodu snehovej nádielky.

Povedala to hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Petrušová s tým, že niektoré linky odklonili.

Spresnila, že linky premávajúce cez zastávku Krajský súd smerom na mestské časti Západ a Sídlisko KVP premávali odklonom cez Idanskú ulicu.

Vaša lokalita:
Košice

Predpoveď počasia na dnes

1 ℃
Riziko zrážok: 15%
0 ℃
Riziko zrážok: 15%

Z dôvodu poľadovice podľa nej v pondelok ráno evidovali zdržanie MHD aj na Kalinovskej ulici.

Ako ďalej uviedla, v súvislosti s aktuálnym počasím zatiaľ nezaznamenali žiadnu dopravnú nehodu.

"Situáciu na cestách nepretržite monitorujeme a v prípade potreby bezodkladne riešime," dodala Petrušová.

O maximálnu opatrnosť a vzájomnú toleranciu žiada vodičov v súvislosti so snežením spoločnosť Kosit. Ako uviedla jej hovorkyňa Slavomíra Brzová, práce na zabezpečení zjazdnosti komunikácií vykonávajú nepretržite s nasadením dostupnej techniky, vrátane tej rezervnej, od nedeľného večera. Situáciu podľa nej komplikuje pretrvávajúce sneženie a silný vietor.

Ráno mali cestách 45 mechanizmov. S preventívnym posypom začali v nedeľu od 20.00 h.

Intenzívne sneženie zaznamenali v pondelok o 2.30 h, kedy začali s likvidačným posypom.

"Prioritou sú najviac frekventované komunikácie definované Operačným plánom zimnej údržby. Do ukončenia spádu snehu ide najmä o hlavné ťahy komunikácií, trasy liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) s dôrazom na klesania a stúpania a prieťahy ciest II. a III. triedy," povedala s tým, že po tom, ako prestane snežiť, sa práce presunú na ďalšie komunikácie v zmysle stanovených priorít.

Posyp komunikácií sa podľa nej vykonáva bezprostredne po odhrnutí čerstvo napadnutého snehu.

Brzová dodala, že na chodníkoch, ktoré sú v správe uvedenej spoločnosti, pracuje od skorých ranných hodín 40 pracovníkov ručného čistenia.

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Fabiana väčšinu úsekov v správe mesta sprejazdnili napokon už pred poludním.

Podľa Fabiana efektivita a účinnosť preventívneho posypu bola oslabená pre zlé poveternostné podmienky, dážď a teplotu nad bodom mrazu.

"Navyše, vo viacerých mestských častiach (MČ) došlo k poškodeniu stromov (Kavečany, Alpinka, Slanecká cesta) a spadnuté konáre blokovali jazdné pruhy. Počas rannej špičky došlo k spomaleniu zásahu, pretože vozidlá zimnej údržby nemajú právo prednostnej jazdy," spresnil s tým, že svetelné križovatky smerom na MČ Dargovských hrdinov boli vypnuté, aby vozidlá MHD nemuseli zastavovať v kopci.

Mesto zároveň zabezpečuje aj čistenie chodníkov. "V rámci aplikácie Zimná údržba išla záujemcom notifikácia o 6.15 h ráno. Užívatelia majú štyri hodiny na to, aby vykonali zásah," uviedol.

Situácia na cestách Košického kraja

Snehová nádielka komplikovala situáciu v pondelok ráno na viacerých úsekoch Košického kraja.

Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) nasadila do terénu všetky mechanizmy. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Pre nepriaznivé poveternostné podmienky museli vodiči zvýšiť opatrnosť aj na úseku cesty pred mostom cez vodnú nádrž Ružín, kde ráno hlásili popadané stromy, na mieste zasahovali hasiči.

Krajskí cestári vyzývali na zvýšenú opatrnosť pri prejazde cez Slanec, premávku tam riadila polícia.

„Správa ciest Košického samosprávneho kraja má v teréne všetky svoje mechanizmy, s preventívnym posypom sme začali ešte v noci predtým, než začalo výdatnejšie snežiť. Nakoľko bol v Košickom kraji vyhlásený I. situačný stupeň pre husté sneženie, na pomoc sme povolali aj mechanizmy od externých zmluvných partnerov Správy ciest KSK,“ informoval riaditeľ Správy ciest KSK Anton Trišč.

Ťažko prejazdný bol aj úsek cesty cez Folkmarský kopec, pre popadané stromy zasahovali na mieste hasiči.

V okrese Spišská Nová Ves mali pracovníci Správy ciest KSK od 21:00 v nedeľu do pondelkového rána 43 výjazdov.

Dopravnú situáciu komplikoval od 6:00 na úseku cesty III/3244 pri Spišskej Novej Vsi skrížený kamión a skrížený kamión zaznamenali cestári o 7:00 aj na ceste v mestskej časti Novoveská Huta.

Úplne uzavretý pre nákladnú dopravu nad 3,5 tony bol úsek Dobšinský kopec – Stratená. Keďže sa nachádza v ochrannom pásme, nie je možné cestu posýpať soľou.

Cesty v okresoch Trebišov, Michalovce a Rožňava boli pred poludním už prejazdné.

Do rána spotrebovali krajskí cestári viac ako 480 ton posypového materiálu, prepluhovali 850 kilometrov ciest a absolvovali 120 výjazdov.

V teréne mali takmer 100 mechanizmov, ktoré naďalej pracujú na zabezpečení zjazdnosti krajských ciest.

Cesty Košického kraja popoludní

Cestu medzi Kysakom a Veľkou Lodinou v okrese Košice-okolie v dôsledku pondelkového nepriaznivého počasia zahatali stovky popadaných stromov.

Ako potvrdila hovorkyňa KSK Anna Terezková, cez dočasné premostenie cez rieku Hornád medzi Kysakom a Veľkou Lodinou sa už dá dostať.

Súvisiaci článok Kalamita v okolí Košíc. Stromy padali, vodiči si lopatami razili cestu Čítajte 

Obchádzková trasa v blízkosti Hornádu cez osadu Sopotnica ostala naďalej neprejazdná.

Ako na pondelkovom brífingu uviedol predseda KSK Rastislav Trnka (nezávislý), Správa ciest KSK v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom (HaZZ) intenzívne pracuje na odstránení stromov.

"Časovo to odhadli na dva až tri dni, verím, že to bude skôr a v priebehu utorka bude táto cesta prejazdná a obyvatelia Malej Lodiny a Veľkej Lodiny sa po nej dostanú do Košíc a nebudú musieť využívať účelovú lesnú komunikáciu okolo vodnej nádrže Ružín," povedal.

Dočasne sa do uvedených dvoch obcí z Kysaku nedalo dostať.

Vodiči sa trápili aj v okolí Prešova

Zlá situácia na cestách vládla aj v okrese Prešov.

Hasiči od rána zasahovali na viacerých miestach. Potvrdilo to operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

"Od 6.00 hod. máme nespočetné množstvo výjazdov k popadaným stromom, k autám, ktoré skončili mimo cesty," priblížil operačný dôstojník s tým, že k 9.00 h malo ísť o škodové udalosti bez ujmy na zdraví obyvateľov.

Podľa jeho ďalších slov najhoršia situácia bola v okresoch Vranov nad Topľou, Prešov, Humenné, Snina a v okolí vodnej nádrže Domaša.

Vodiči na sociálnych sieťach upozorňovali aj na neprejazdný úsek medzi mestami Vranov nad Topľou a Strážske z dôvodu popadaných stromov na vozovke.

Tie hlásili aj medzi Nižným Hrabovcom a Tovarným, kde bolo na ceste spadnuté aj elektrické vedenie.

Kolóny boli i medzi Humenným a Hažínom nad Laborcom, či v obci Víťazovce.

Od skorých ranných hodín vodiči hlásili aj kolaps dopravy na Chmeľovskom kopci, kde ostalo stáť množstvo kamiónov a úsek hlásili vodiči ako neprejazdný.

Problémy mali vodiči verejnej dopravy.

Vaša lokalita:
Prešov

Predpoveď počasia na dnes

1 ℃
Riziko zrážok: 15%
0 ℃
Riziko zrážok: 15%

Napríklad na trase z Kokošoviec na Zlatú Baňu autobus nemohol prejsť kvôli naklonenému stromu cez cestu.

Padnuté stromy na ceste alebo zvesené konáre zasahujúce do vozovky boli hlásené na mnohých úsekoch. Napríklad aj na ceste medzi Žipovom a Prešovom alebo medzi Petrovanmi a Drienovom.

„Autobus v priekope medzi Záhradným a Finticami. Druhá 'emhádečka' vo Finticiach ostala v zákrute za mostom v kopci, smer Záhradné. Neviem, či to bude prejazdné, keď ich budú ťahať,“ informovali vodiči o aktuálnej situácii na sociálnych sieťach.

Autá a vozidlo MHD skončilo mimo vozovku aj na Cemjate, ktorú v oboch smeroch hlásili ľudia ako neprejazdnú.

Otočené auto v protismere a druhé pri zvodidlách vodiči oznamovali aj na diaľnici medzi Prešovom a Košicami.

K zvýšenej opatrnosti vyzývala aj polícia.

„Vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu, teda husté sneženie v celom Prešovskom kraji, sa na cestách vytvára súvislá vrstva kašovitého snehu. Z uvedeného dôvodu sú niektoré úseky ciest ťažko prejazdné, hlavne kopce a horské priechody,“ informovala ráno prešovská polícia.

V úseku diaľnice D1 od Prešova po Hybe bola až do odvolania v oboch smeroch z dôvodu hustého sneženia znížená rýchlosť na 80 km/h.

„Žiadame vodičov o maximálne zvýšenú opatrnosť a zhovievavosť, podľa nami zistených informácii je všetka možná cestárska technika v teréne,“ dodala polícia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cestári z Prešovského kraja: Robíme, čo je v našich silách

Od noci zasahujú na cestách pracovníci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

„Robíme všetko, čo je v našich silách. Snažíme sa, aby všetky cesty boli zjazdné. Na viacerých miestach je aktuálne čerstvý sneh do 4 až 5 centimetrov. Sú aj nejaké popadané stromy, na odstránení ktorých pracujeme. Hlásili nám ich z okolia Giraltoviec, obec Fijaš smer na Kručov a Kobylnice,“ uviedol v pondelok ráno operačný dôstojník.

Polícia Prešovského kraja v pondelok pred 14. hodinou informovala, že situácia na väčšine ciest v kraji sa už upokojila.

„Prekážky ako popadané stromy, skrížené kamióny či zapadnuté autá v priekopách sa postupne odstraňujú. V tejto situácii sme zaznamenali množstvo dopravných nehôd, škodových udalostí, dokonca aj zrážky vozidiel s chodcami a preto naďalej vyzývame k opatrnosti a zodpovednosti,“ zdôraznila polícia.

Ostali bez elektriny

Počasie prinieslo problémy aj s výpadkami elektriny.

„Z dôvodu ťažkého snehu spadol strom na vedenie vysokého napätia a na celej Dobrej vypadla elektrická energia,“ informovala obec na sociálnej sieti.

Podľa informácií obce bude Domaša, časť Dobrá, bez elektriny dlhšie.

Stromy tam strhli vedenie vysokého napätia.

Súvisiaci článok V Humennom pod ťarchou snehu spadla tenisová hala Čítajte 

Vyzvali aj chatárov, aby zvážili cestu z a do strediska, pretože na ceste je súvislá vrstva snehu.

Pod ťarchou snehu padali aj stromy na cestu.

Celkovo Východoslovenská distribučná, a. s., (VSD) zaznamenala v pondelok predpoludním v súvislosti s počasím výpadky v distribúcii elektriny vo viacerých lokalitách Prešovského a Košického kraja.

Vplyvom silného vetra, tvorby snehových jazykov a sneženia o 11.00 h evidovali viac ako 28 000 odberných miest s prerušenou distribúciou elektriny následkom 75 poruchových udalostí.

Ako uviedla Andrea Forbergerová z VSD, príčinami výpadkov distribúcie elektriny boli najmä spadnuté stromy na distribučnom vedení, poškodené izolátory a potrhané vodiče.

"Konkrétne išlo o lokality Kysak, Trebejov, Veľká Lodina, Rozhanovce, Beniakovce, Parchovany, Dvorianky, Trebišov, Humenné, Hažín nad Cirochou, Kamenica nad Cirochou, Modrá nad Cirochou, Belá nad Cirochou, Dlhé nad Cirochou, Snina, Komárov, Kurima, Kučín, Ďurďoš, Medzianky a Krompachy," priblížila Forbergerová s tým, že zamestnanci od skorých ranných hodín intenzívne pracovali na odstránení následkov počasia.

Meškali aj vlaky

Počasie komplikovalo na východe Slovenska aj vlakovú dopravu. Na sociálnej sieti o tom informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Podľa informácií ZSSK "mimoriadne" meškal osobný vlak zo stanice Strážske do Prešova 95 minút.

Regionálny expres z Prešova do Košíc meškal viac ako 20 minút zo stanice Ličartovce.

Hodinové meškanie mal aj osobný vlak z Margecian do Nálepkova.

Od pondelkového rána bola pre spadnutý strom na trati prerušená doprava v úseku Kysak - Malá Lodina.

Výjazdy hasičov

K 13. hodine uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) celkom 108 výjazdov v súvislosti s odstraňovaním následkov nepriaznivého počasia.

„Situácia je naďalej najvážnejšia v Košickom kraji, kde bola pomoc hasičov potrebná doposiaľ 69-krát. V Prešovskom kraji uskutočnili 39 výjazdov. Pri týchto udalostiach zasahovalo celkom 140 príslušníkov, ktorí najmä odstraňovali popadané stromy, ktoré blokovali cestné komunikácie a taktiež pomáhali pri vyťahovaní zapadnutých vozidiel. Na mnohých miestach hasiči naďalej zasahujú,“ informoval HaZZ.

Na niektorých miestach husto snežilo ešte aj podvečer

Husté sneženie ešte aj podvečer komplikovalo situáciu na niektorých cestách vo východnej polovici Slovenska.

Slovenská správa ciest (SSC) na svojom portáli zjazdnost.sk uviedla, že pre silné sneženie bola obmedzená dohľadnosť na 100 metrov v lokalitách Široké, Fričovce, Záborské, Korytné a Dargov.

Stellacentrum informovalo, že v okresoch Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie je vyhlásený prvý situačný stupeň (zmenený režim údržby) na cestách druhej a tretej triedy.

"Obmedzená dohľadnosť pre silné sneženie je takisto v lokalitách Šibeník, Jablonov, Poprad, Svinia, Bertotovce, Švábovská Stráň, Milhosť, Budimír, Sedlo Besník, Iliašovce, Pastierske, Spišský Hrhov, Batizovce, Petrovany a Štrba," dodalo podvečer Stellacentrum.

Zelená vlna RTVS potvrdila zlú dopravnú situáciu aj prípadom z Kokošoviec v okrese Prešov. "Za obcou v smere na Zlatú Baňu vyťahujú zapadnutý autobus, úsek je neprejazdný," spresnila popoludní Zelená vlna na Twitteri.

Večer to bolo najhoršie na horských priechodoch

Aj večer bola situácia na cestách Prešovského samosprávneho kraja náročná, na niektorých úsekoch boli obmedzenia. Potvrdila to Ľudmila Čarná z úseku riaditeľa, oddelenia právneho, kontroly a komunikácie Správy a údržby ciest (SÚC) PSK.

"Na niektorých úsekoch sa vyskytujú obmedzenia cestnej premávky, ktoré spôsobuje nový alebo utlačený sneh a popadané konáre. Na väčšine územia ciest PSK prevažne sneží, miestami je silné sneženie s obmedzenou viditeľnosťou a čerstvým, prípadne kašovitým, snehom od dvoch do desiatich centimetrov," opísala Čarná situáciu pred šiestou večer.

Ako ďalej priblížila, najnáročnejšia bola situácia na horských priechodoch a úsekoch ciest, v blízkosti ktorých sa nachádzajú stromy.

V dôsledku sneženia a ťažkého mokrého snehu dochádzalo k poškodzovaniu konárov a padaniu stromov na cesty.

Od 16.00 vyhlásili prvý kalamitný stupeň na ceste III/ 3635 Malá Domaša - Detrík. Tento úsek uzavreli pre popadané stromy.

Večer boli obmedzenia dopravy podľa Čarnej na cestách č. III/3463 Brežany, č. III/ 3423 Križovany - Hrabkov, na ceste č. II/546 v úsekoch Vydumanec - Rokycany, v úseku na ceste č. II/546 Klenov - Žipov a na ceste č. I/21 Chmeľov.

"Za pomoci Hasičského a záchranného zboru a spoluprácou so SÚC PSK sa tieto obmedzenia v zjazdnosti priebežne odstraňujú," uviedla Čarná.

Podľa jej slov najpostihnutejšie úseky ciest boli na ceste č. I/18 Branisko, kde napadol čerstvý sneh do 15 centimetrov, a v obciach Hermanovce na ceste č. III/3177, Žipov č. II/546 a v Župčanoch č. I/18, kde pribudol sneh do desiatich centimetrov.

Varovanie meteorológov

Meteorológovia varujú pred snežením.

Spadnúť môže od 20 do 25 centimetrov nového snehu, preto pre okresy Poprad, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Gelnica a Košice a okolie platí druhý stupeň výstrahy.

Pre časť stredného a východného Slovenska vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa pred snežením.

Pre viaceré okresy na strednom a východnom Slovensku platí aj výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Na dolnom Zemplíne hrozia aj povodne

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu tretieho stupňa pred povodňou z topiaceho sa snehu a dažďa pre oblasť Trebišov - Roňava.

Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a dážď je podľa meteorológov predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.

Prvý stupeň výstrah pred povodňami platí pre okresy Michalovce a Sobrance.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Získaj náskok pred štartom
 4. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 5. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 8. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 3. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 4. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 5. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 6. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 7. Darujte predplatné SME.sk a vyhrajte
 8. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 9. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 10. Nadácia Orange podporí digitálne zručnosti učiteľov a žiakov
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 236
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 11 783
 3. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 5 606
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 317
 5. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 114
 6. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 908
 7. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 3 714
 8. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 704
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 177
 10. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 825

Blogy SME

 1. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 2. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 3. Martin Pilnik: Povinné očkovanie? Fakt? Ak jedným prikážete, iným musíte očkovanie zakázať
 4. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 5. Samuel Ivančák: Jedno leto s hudbou
 6. Vlasta Žampová: Marián Robovi „Ak budem mať pokoj, ty budeš premiérom“
 7. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 8. Martin Greguš: Aký vplyv má miera zaočkovanosti na počet úmrtí na COVID 19....nemci v tom už majú jasno...štatistika nepustí...
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 321
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 941
 3. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 722
 4. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 515
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 439
 6. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 942
 7. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 3 920
 8. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 774
 1. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
 2. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 3. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 5. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 6. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 7. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 8. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Spoločnosť Milk-Agro má svoj mliekarenský závod v Sabinove.

Spoločnosť Milk-Agro je v mnohých smeroch záhadou.


15 h
Ilustračné foto

Mutácia z južnej Afriky prináša mnoho otázok.


18 h

Blogy SME

 1. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný
 2. Marcel Škvarka: Útoky na novinárov - Robert Fico
 3. Martin Pilnik: Povinné očkovanie? Fakt? Ak jedným prikážete, iným musíte očkovanie zakázať
 4. Dušan Koniar: Zákon 255/1946 zvýhodňoval vybranú skupinu
 5. Samuel Ivančák: Jedno leto s hudbou
 6. Vlasta Žampová: Marián Robovi „Ak budem mať pokoj, ty budeš premiérom“
 7. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 8. Martin Greguš: Aký vplyv má miera zaočkovanosti na počet úmrtí na COVID 19....nemci v tom už majú jasno...štatistika nepustí...
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 321
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 941
 3. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 722
 4. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 515
 5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 439
 6. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 942
 7. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 3 920
 8. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 774
 1. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
 2. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 3. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 5. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 6. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 7. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 8. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu