Korzár logo Korzár
Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

Ľudia na východe využili aj druhé kolo testov, v sobotu prišli státisíce (minúta po minúte)

V Prešove zomrel pri čakaní muž.

Načítavam video...
 • Okresy, ktoré mali v prvom kole celoplošného testovania na Covid-19 podiel nakazených viac ako 0,7 percenta, čaká 7. a 8. novembra druhé kolo.
 • Testovať sa opäť bude dobrovoľne, antigénovými testami, primárne obyvatelia medzi 10 a 65 rokom.
 • Testovanie bude kratšie ako v prvom kole, po oba dni medzi 8.00 a 19.30 hodinou.
 • Pre východné Slovensko spadajú pod druhé kolo testovania celý Prešovský kraj a okresy Gelnica, Spišská Nová Ves, Michalovce a Sobrance z Košického kraja. Sú označené ako červené. Ostatné ako zelené.
 • Pre pohyb zo zelených do červených okresov sa bude vyžadovať nový antigénový test, resp. aktuálny PCR test.
 • Odberné miesta v drvivej väčšine ostávajú tie isté, ako v prvom kole.
 • V sobotu pri čakaní na odber vzorky zomrel v Prešove starší muž.
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celoplošné testovanie na východe Slovenska - 2. kolo, sobota 7. novembra (minúta po minúte):

20.40 - Spravodajstvo minútu po minúte sme ukončili. Pokračujeme v nedeľu

SkryťVypnúť reklamu

20.00 - Prvý deň druhého kola plošného testovania sa skončil. Niesol sa prevažne v pokojnom duchu a so solídnym záujmom o testy.

S testovaním sa bude pokračovať v nedeľu, a to v čase od 8.00 do 20.00 h s prestávkami od 12.00 do 12.45 h a od 17.00 do 17.30 h.

19.30 - Pol hodiny pred uzavretím odberných miest urobili posledné odbery ľuďom, ktorí sa prišli testovať v sobotu.

18.15 - KEŽMAROK. Sedem z 12 odberných miest v Kežmarku je v exteriéri, radnica preto poskytla plynové ohrievače, uviedol Ondrej Miškovič z oddelenia komunikácie a propagácie mesta.

"Chceme zabezpečiť podmienky na to, aby sa ľudia nenakazili a ani aby neprechladli," povedal.

Viaceré odberné miesta sú podľa jeho slov špecifické a v prípade veľmi chladného počasia je možné presunúť ich do interiéru. "Máme dva varianty," dodal s tým, že teplota v Kežmarku má do 20.00 h klesnúť na 5 stupňov Celzia.

SkryťVypnúť reklamu

Aj v okrese Kežmarok sa tento víkend koná druhé kolo plošného testovania. Podiel pozitívnych prípadov z prvého kola dosiahol v okrese 1,92 percenta.

18.06 - HUMENNÉ. Testovanie v meste je plynulé, na všetkých odberných miestach sú minimálne čakacie doby.

17.19 - PREŠOV. Ľudia majú záujem o testovanie aj v sobotu večer.

Na viacerých miestach v Prešove sa netvoria takmer žiadne alebo len minimálne rady.

Viac ľudí sa pred 17. hodinou zišlo na odberovom mieste v nákupnom centre Centrum na Sídlisku III, kde však čakalo približne 15 ľudí.

Na odbernom mieste ZŠ Šmeralova sa večer nečakalo vôbec a ľudia ako aj na iných odberných miestach prichádzali priebežne počas celého dňa.

Dva odberové tímy tam otestovali do 17. hodiny spolu približne 800 ľudí.

15.49 - STARÁ ĽUBOVŇA. Spolu 2 555 ľudí otestovali v sobotu dopoludnia v rámci druhého kola celoplošného testovania na nový koronavírus v Starej Ľubovni.

SkryťVypnúť reklamu

Informoval o tom primátor Ľuboš Tomko na sociálnej sieti s tým, že z toho bolo pozitívnych 29 ľudí.

Testovanie podľa neho prebieha bez problémov. Podiel pozitívnych prípadov ľudí z otestovaných do 12.00 h predstavuje 1,14 percenta.

Pre porovnanie, pred týždňom od 7.00 h do 12.00 h bolo otestovaných 2398 osôb, pozitívnych 62, uviedol. Pripomenul, že vtedy podiel ľudí s pozitívnym výsledkom antigénového testu predstavoval 2,59 percenta.

V Starej Ľubovni je 13 odberných miest. Predpoludním radnica informovala, že pri každom sa tvoria rady.

V prvom kole celoplošného testovania, ktoré sa konalo minulý víkend, bol v Staroľubovnianskom okrese podiel pozitívne testovaných 2,8 percenta. Po okrese Čadca (3,22 percenta) išlo o druhý najvyšší podiel.

15.33 - PREŠOV. Priebeh testovania v Prešove je pokojný aj popoludní a ľudia sú disciplinovaní. Výnimkou nie je ani odberné miesto na Starej tehelni.

Do 12. hodiny bolo dnes na 66 odberných miestach v meste Prešov otestovaných 13 549 ľudí a 59 z nich malo test s pozitívnym výsledkom, čo je 0,43 percenta.

Počas prvého kola celoplošného testovania v Prešove bolo za celú sobotu otestovaných 34 601 ľudí, z ktorých malo 344 test s pozitívnym výsledkom.

Po prvom kole testovanie bolo v krajskom meste za minulý víkend spolu otestovaných 41 406 ľudí, pričom 418 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom, tvorili jedno percento chorých.

15.32. SNINA - Ešte v piatok 6. bolo v zariadení pre seniorov Domov pokojnej staroby otestovaných 59 klientov a 31 zamestnancov, všetci s negatívnym výsledkom.

15.31 - ZBOJ. Obec Zboj v Sninskom okrese sa o testovanie podelila so susednou Novou Sedlicou, najvýchodnejšou obcou v republike.

Súvisiaci článok Jeden tím testuje v Zboji, aj v Novej Sedlici Čítajte 

„Ešte pred prvým kolom testovania sme so zástupcom Ozbrojených síl SR zvažovali, ako testovanie zorganizujeme. Zhodli sme sa na tom, že najlepšie bude otestovať v sobotu Zboj a v nedeľu Novú Sedlicu, už aj preto, že niektorí, hlavne starší ľudia, majú problém so zabezpečením dopravy. Doma je doma,“ hovorí starosta Zboja Ladislav Ladomirjak (Smer-SD).

V oboch obciach testuje jeden tím.

15.23 - Do 12.00 hodiny vykonali v rámci 2. kola na Slovensku 553 377 antigénových testov, ktoré priniesli 3 367 pozitívnych testovaných, čo je zhruba 0,6 percenta.

Na popoludňajšej tlačovej konferencii to prezentovali premiér Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď.

14.53 - KROMPACHY. V Krompachoch prebieha druhé kolo testovania v piatich odberných miestach.

Počas prvého kola sa Krompašania mohli otestovať aj pred budovou mestského úradu. Toto odberné miesto z druhého kola testovania vypadlo. Mestský úrad je až do odvolania zatvorený. Po prvom kole testovania boli pozitívni štyria zamestnanci úradu.

Odberné miesto pri zbernom dvore na Hornádskej ulici v prvom kole bolo hojne využívané miestnymi obyvateľmi. Záujem o testovanie je aj počas druhého kola. Pred bránou testovacieho miesta priebežne vidieť ľudí čakajúcich v skupinkách.

"Bola som minule, prišla som aj teraz. Nechceme, aby sme boli nakazení a zatvorení. To človek nemôže ani nikam ísť. A my potrebujeme nakupovať, alebo chodiť k lekárovi. Už nechceme byť zatvorení, to nie," zdôraznila Jolana Horváthová.

14.44 - HUMENNÉ. Priebeh testovania je plynulý a čakacia doba je minimálna. Humenčanov o situácii na odberných miestach informuje mestská webová a facebooková stránka a Humenská televízia.

14.26 - HUMENNÉ. Pizzovníky a buchty, ktoré od šiestej ráno piekli kuchárky zo Školskej jedálne pri ZŠ Dargovských hrdinov, sú už rozdané a zjedené.

Pochutili si na nich členovia všetkých 24 odberných tímov. Časť z 1n500 kusov dobrôt pomohol rozniesť aj primátor Humenného Miloš Meričko (nezávislý).

„Členovia tímov, či už sú to zdravotníci, administrátori, dobrovoľníci, vojaci a policajti, to počas testovania nemajú ľahké. Vykonávajú záslužnú prácu pre obyvateľov nášho mesta a my sme sa im takýmto spôsobom chceli poďakovať. Verím, že sa nám podarilo spríjemniť im sobotňajší deň testovania,“ povedal.

14.10 - KOŠICE. Mesto Košice v sobotu eviduje pomerne veľký záujem o bezplatné testovanie antigénovými testami. Uviedol to hovorca magistrátu Vladimír Fabian.

Tri odberné miesta zriadili na svojom území napriek tomu, že druhé kolo celoplošného testovania na nový koronavírus sa na jeho území nemuselo konať.

"Najväčší záujem bol ráno na parkovisku pri magistráte. Ľudia stáli v dlhom rade. Na ostatných miestach bolo čakanie trošku menšie. Čakacie doby sa pohybovali od jednej hodiny v mestskej časti (MČ) Nad jazerom až po vyše dve hodiny na magistráte," povedal s tým, ženiekoľko ľudí čakalo v rade ešte pred otvorením odberných miest.

Situácia podľa neho nie je porovnateľná s minulou sobotou. "Ľudí na testovanie chodí menej a takisto je aj menej odberných miest," doplnil Fabian.

Magistrát informoval, že odberné miesta zradili, pretože chceli vyjsť v ústrety tým, ktorí sa z rôznych dôvodov potrebujú otestovať a ísťdo tzv. červeného okresu.

V Košiciach záujemcov testujú v MČ Nad Jazerom vo Výmenníku Važecká
a na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D. Tretie
odberné miesto je v MČ Západ na parkovisku pri magistráte.

14.08 - KROMPACHY. V Krompachoch sa na odberné miesto dostavil 49-ročný muž, ktorý bol minulý týždeň testovaný s pozitívnym výsledkom a mal zostať v domácej karanténe.

"Policajtom povedal, že si chcel overiť, či to stále platí a či už náhodou nie je negatívny," uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Výšku sankcie pre porušenie karantény určí príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v správnom konaní.

13.46 - VEĽKÝ ŠARIŠ. V sobotu dopoludnia stihli podľa primátora Viliama Kalla (nezávislý) vo Veľkom Šariši otestovať 1464 ľudí.

Pozitívne výsledky antigénového testu mali štyria ľudia, teda takmer 0,3 percenta z testovaných.

Pred týždňom otestovali za celú sobotu 3272 ľudí, z toho malo 25 pozitívnych testov, a v nedeľu vykonali 969 testov, z toho 10 bolo pozitívnych prípadov.

Pred týždňom tak zaznamenali približne 0,8 % pozitívnych prípadov za celý víkend. Spolu plánovali otestovať 4500 ľudí.

13.21 - PREŠOV. Ľudia v meste chodia na testovanie postupne, vyhli sa rannému extrémnemu náporu z prvého kola.

Aj v sobotu po poludní tak ale bolo na odbernom mieste na ZŠ Matice Slovenskej pomerne dosť ľudí, čakalo sa v radoch.

13.16 - MEDZILABORCE. Okres Medzilaborce, najmenší v počte obyvateľov na Slovensku, pandémia koronavírusu dlho obchádzala.

Súvisiaci článok Mesto Medzilaborce sa držalo, percento nakazených zvýšil okres Čítajte 

Ešte začiatkom mája primátor šesť a pol tisícových Medzilaboriec Vladislav Višňovský (Smer-SD) konštatoval, že neevidujú žiadny prípad výskytu ochorenia Covid-19.

„Migrácia spôsobila, že sa ochorenie dostalo aj k nám. Prvú vlnu sme prežili s nízkym počtom nakazených,“ hovorí.

V prvom kole celoplošného testovania sa v meste prišlo do štyroch odberných miest otestovať 2 600 ľudí a len 18 bolo pozitívnych. Medzilaborčanov vo veku od 10 do 65 rokov je 4 485.

12.57 - RICHNAVA. Pred oboma odbernými miestami v Richnave v okrese Gelnica bol pokoj. Ľudia chodili priebežne. Dlhé čakanie v radoch nebolo. Aj čakanie na výsledok bolo krátke.

"Mám negatívny test. Bola som na prvom testovaní a išla som aj teraz. Chcem vedieť, na čom som. My tu nechceme ten koronavírus,"povedala nám Júlia Tulejová z Richnavy.

12.12 - ŽEHRA. Druhé kolo testovania od rána prebieha aj v obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves.

Tunajšia osada bola počas prvej vlny koronavírusu na jar dlhé týždne v izolácii, možno aj preto je o testovanie značný záujem.

11.44 - PREŠOV. Ako sme už informovali, na jednom z odberných miest v rámci testovania v Prešove došlo v sobotu k tragickej udalosti.

Súvisiaci článok Testovanie v Prešove sprevádza tragédia. Muž zomrel na infarkt pri čakaní na odber Čítajte 

Hovorca mesta Vladimír Tomek informoval, jeden zo záujemcov o testovanie na odbernom mieste pri Základnej škole na ulici Matice slovenskej dostal infarkt.

"Na miesto boli okamžite privolaní záchranári, ktorí poskytli 68-ročnému mužovi prvú pomoc," povedal Tomek.

Podľa Jozefa Minára z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby prítomní zdravotníci okamžite začali s kardiopulmonálnou resuscitáciou. "Privolali záchrannú zdravotnú službu, ktorá následne v resuscitácii pokračovala. Bohužiaľ, neúspešne, nepodarilo sa ho už oživiť," uviedol Minár.

11.38 - BARDEJOV. V Bardejove sa testuje rovnako ako pred týždňom na 21 odberných miestach v 14 lokalitách. Podľa hovorcu mesta Štefana Hija začali načas, niekde i skôr.

"Nezaznamenali sme žiadne problémy, priebežne monitorujeme situáciu," povedal Hij s tým, že v meste žije približne 28 500 obyvateľov vo veku od desať do 65 rokov.

11.37 - SVIDNÍK. "Mesto Svidník má tak, ako v prvom testovacom kole deväť odberných miest. Pred začatím testovania o 8.00 h boli menšie rady, ale sú stále pomerne krátke a testovanie je plynulé. V porovnaní s prvým kolom testovania je nápor na odberové miesta nižší, je však možné, že občania budú prichádzať priebežne," povedala hovorkyňa mesta Kristína Tchirová s tým, že vo Svidníku evidujú 7 938 ľudí vo veku od desať do 65 rokov.

11.35 - STROPKOV. V Stropkove je k dispozícii päť testovacích miest a osem odberných tímov.

Podľa primátora mesta Ondreja Brendzu sa im v prvom kole testovania osvedčilo, že v odbernom tíme majú dvoch dobrovoľníkov.

"Sú to členovia vedenia mesta, jednotliví vedúci odborov, hlavná kontrolórka, ktorí zabezpečujú komunikáciu medzi jednotlivými odbernými tímami a mestom," vysvetlil Brendza s tým, že v prípade, ak sa budú tvoriť dlhé rady, bude k dispozícii mobilné odberné miesto.

11.34 - MEDZILABORCE. "Testujeme v meste na štyroch testovacích miestach. Zatiaľ nemáme žiadne problémy. Všetky tímy sú plne obsadené," uviedol primátor Medzilaboriec Vladislav Višňovský.

V meste evidujú podľa jeho slov 4400 ľudí vo veku od desať do 65 rokov.

11.27 - SNINA. Aktuálne sa na všetkých odberných miestach v okrese Snina čaká minimálne, najviac do 15 minút.

11.20 - HUMENNÉ. V Humennom je priebeh testovania plynulý a pokojný. Obyvatelia sú ohľaduplní, disciplinovaní, uprednostňujú v postupne tvoriacich sa radoch starších obyvateľov. Na viacerých odberných miestach je v radoch približne 10 až 15 ľudí, prípadne bez čakania.

Obedňajšia prestávka je stanovená od 12.00 do 12.45 hod. Posledný odber sa vykoná do 11.30 hod.

11.11 - SMOLNÍK. Druhé kolo testovania v Gelnickom okrese prebieha bez problémov.

V obci Smolník začali s testovaní s trištvrtehodinovým meškaním. Dôvodom bolo počasie. O 7. hodine ráno bola teplota v obci mínus 1 stupeň. O ôsmej niečo nad nulou. "Keďže odberné miesto máme na multifunkčnom ihrisku, museli sme počkať, keď vonkajšia teplota bude aspoň 5 stupňov. Odbery sa začali robiť okolo 8.45 hod," informoval starosta obce Radoslav Dlugoš (SKS).

Rovnako pokles teploty očakávajú aj podvečer, okolo 18. hodiny. V obci majú preto pripravené náhradné odberné miesto v komunitnom centre. Je vzdialené zhruba 30 metrov vzdušne od prvého odberného miesta. V prípade potreby sa bude testovať tam.

V prvom kole bolo v obci otestovaných 592 ľudí, všetci testovaní boli negatívni. Zhruba rovnakú účasť očakáva starosta aj počas druhého kola testovania. So zabezpečením ľudí do testovacieho tímu v obci nemali problém. Ako Dlugoš zdôraznil, lekári, ktorí majú v obci svoje chalupy, sa sami prihlásili na výpomoc do testovacieho tímu.

11.09 - BARDEJOV. Aj dnes pre vás v Bardejove monitorujeme priebežne odberné miesta. Oproti minulému týždňu sú rady oveľa kratšie, hlási mesto Bardejov na sociálnej sieti.

11.05 - SABINOV. V meste Sabinov nával nie je. Čakacie lehoty na testovanie sú maximálne 20 minút.

Mesto zverejňuje aktuálne počty čakajúcich na jednotlivých miestach na sociálnej sieti s pravidelnou aktualizáciou.

Aktuálna situácia na odberných miestach ohľadom počtu čakajúcich ľudí na testovanie v Sabinove o 11:00 je nasledovná: Kukučínova 1 (bývalá Obchodná akadémia) 3, ZŠ Komenského 13 A+B 0, Levočská 1 (mestské kúpalisko) 10, Janka Borodáča 18 (MsKS) 11, Mestská športová hala 4, ZŠ 17. novembra č. 31 - "A" 4, ZŠ 17. novembra č. 31 - "B" 1, Spojená škola SNP 16 (bývalé SOUP) 3, Severná 2200 (Apoštolská cirkev, zbor Sabinov) 7

10.57 - SVIT. Mesto Svit zriadilo na svojom území šesť odberných miest a zaviedlo aj zmeny oproti prvému kolu testovania. V druhom kole testovania nie je k dispozícii futbalový štadión. Náhradou je plocha od skleníkov v priestoroch Spojenej školy na Mierovej ulici.

Ľudia sa v druhom kole môžu dať otestovať v Dome kultúry Svit, v Spojenej škole na Mierovej ulici, kde budú tri odberné miesta, a to hlavný vchod, telocvičňa a plocha od skleníkov. Na testovanie budú slúžiť aj krytá plaváreň a kultúrny dom v časti Pod Skalkou. V prípade, ak sa na danom odbernom mieste budú tvoriť rady, radnica žiada obyvateľov, aby navštívili odberné miesto v inom čase.

Súvisiaci článok Nával ľudí sa v Prešove neopakuje. Niektorí však čakali aj dve hodiny pred otvorením Čítajte 

10.55 - PREŠOV. V Prešove otvorili odberné miesta a začalo sa testovať od ôsmej hodiny ráno.

Niektorí ľudia čakali pred otvorením odberného miesta aj dve hodiny skôr.

Nepostrehli, že sa čas otvorenia oproti minulému víkendu posunul zo siedmej na ôsmu hodinu ráno.

Mesto vytvorilo aj mapu s miestami, kde sa odbery vykonávajú v exteriéri a poskytujú Prešovčanom aktuálne informácie o počte čakajúcich na odberných miestach.

10.32 - SNINA. V Snine sa na väčšine odberných miest čaká minimálne. Na odbernom mieste v Cirkevnej spojenej škole sa čaká dlhšie, asi hodinu.

Súvisiaci článok Na východe pribudlo 715 pozitívnych, evidujú desiatky nových úmrtí Čítajte 

10.27 - Laboratóriá urobili v piatok 15 767 PCR testov, z ktorých vyšlo pozitívne 2 579 ľudí.

Spomedzi krajov hlási najviac nových prípadov Prešovský (520). Košický kraj má za piatok najmenší denný prírastok nakazených (195).

Na východe teda pribudlo ďalších 715 pozitívne testovaných.

10.19 - PREŠOV. Podľa našich informácií incidentu s infarktom muža čakajúceho na odber na ZŠ Matice Slovenskej v Prešove nepredchádzal žiaden konflikt a ľudia čakali v rade.

K situácii sa vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO): "V Prešove sme zaznamenali udalosť - pravdepodobne infarkt občana čakajúceho na testovanie, muž bol pri vedomí, odvezený RZP do nemocnice."

Súvisiaci článok Primátorka Svidníka mala pozitívny test, je v karanténe Čítajte 

10.17 - SVIDNÍK. Primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová mala pozitívny výsledok PCR testu na koronavírus. Uviedla to na svojom účte na sociálnej sieti.

„Nevyhlo sa to ani mne. Dbám na dodržiavanie všetkých odporúčaní - nosím rúško, dezinfikujem, dbám na odstup... Po negatívnom výsledku antigénového testu z minulého víkendu mám pozitívny výsledok PCR testu, na testovanie som išla po kontakte s pozitívne testovanou osobou. Nemám žiadne príznaky a verím, že to tak ostane,“ uviedla primátorka v statuse deň pred druhým kolom plošného testovania.

10.11 - SOBRANCE. V Sobranciach je k dispozícii päť odberných miest. "Testovanie sa začalo bez dlhých radov, čaká v nich zopár ľudí," povedal primátor Pavol Džurina.

10.10 - SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskej Novej Vsi je k dispozícii 27 odberných miest. Testovanie zatiaľ prebieha bez problémov.

10.08 - GELNICA. V Gelnici je k dispozícii šesť odberných miest.

"Všade čaká tak desať až 15 ľudí v rade," povedal primátor mesta Dušan Tomaško s tým, že oproti prvému dňu minulotýždňového testovania sú rady približne o tretinu menšie.

Občanom aj minulý víkend odporúčali, aby na testovanie chodili podľa určeného zoznamu zostaveného podľa začiatočných písmen priezvisk. Nie všetci odporúčaný harmonogram dodržiavajú.

Podiel pozitívne testovaných občanov v okrese Gelnica dosiahol v prvom kole 0,71 percenta, čím stanovenú hranicu pre druhé kolo prekročili o 0,01 percenta. Tomaško odhaduje, že prvé testovanie stálo samosprávu od 10 000do 15 000 eur.

"Z okresného úradu máme nové informácie, ktoré sme doteraz nemali malo by byť preplatené aj občerstvenie a pitný režim. Ja som predtým vravel, že nemám nič proti druhému testovaniu, len nech nám zaplatia všetky náklady, ktoré samospráva má a my to v pohode s Ministerstvom vnútra SR, Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom obrany SR zvládneme," dodal.

Súvisiaci článok Na buchty a pizzovníky pre odberné tímy spotrebovali kuchárky 55 kíl múky Čítajte 

10.01 HUMENNÉ. Od šiestej ráno bolo v kuchyni v Školskej jedálni pri Základnej škole (ZŠ) Dargovských hrdinov v Humennom ako v úli.

Deväť šikovných kuchárok pod vedením vedúcej ŠJ Anny Dudášovej pripravovali pre členov testovacích tímov na 24 odberných miestach pizzovníky a pečené buchty.

9.43 - PREŠOV. "Jeden zo záujemcov o testovanie na odbernom mieste ZŠ Matice Slovenskej dostal infarkt. Na miesto boli okamžite privolaní záchranári, ktorí poskytli 68-ročnému mužovi prvú pomoc a previezli ho na ďalšie ošetrenie," informuje hovorca mesta Vladimír Tomek pred pol desiatou ráno.

9.42 - VRANOV NAD TOPĽOU. V meste Vranov nad Topľou je aktuálne otvorených všetkých 17 odberných miest. Záujemcovia môžu opätovne využiť aj odberové miesto v priemyselnom parku Ferovo, ktoré je určené pre záujemcov o testovanie z auta. Aktualizované informácie o počte čakajúcich na odber sú zverejňované na stránke www.odbernemiesta.sk.

Podľa zverejnených údajov je na viacerých miestach zhruba 20-30 čakajúcich, na niektorých odberných miestach ich však evidujú aj viac.

9.30 - PREŠOV. Čakanie v rade na ZŠ Prostejovská v Prešove je minimálne, okolo deviatej sa čakalo asi 15 - 20 minút. Rovnako ako pred týždňom fungujú tri odberné miesta.

9.07 - PREŠOV. V Základnej škole na Sibírskej ulici v Prešove je šesť odberných miest. Otestovať sa tam bola aj Katarína Pamulová.

"Prišla som už pred 7.00 h, aby som bola čím skôr vybavená. Hlavne kvôli práci, aby som tam mohla chodiť. Som spokojná s výterom, uvidíme, aký bude výsledok," povedala.

Prešovčan Ondrej Krupa bol na testovaní aj počas prvého kola. "Dnes som prišiel o 7.10 h, aby som to mal čím skôr za sebou. Vystriedame sa s manželkou kvôli malému synovi. Musíme ísť na tie testy, aby sme boli zodpovední, a tiež kvôli práci," dodal Krupa.

9.05 - PREŠOV. Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, v meste je rovnaký počet odberných miest ako počas prvého kola.

"Na dodržiavanie verejného poriadku dohliadajú mestskí policajti. Tí museli hneď ráno ešte pred otvorením odberných miestností riešiť nepríjemnú situáciu pri Kultúrnom stredisku Centrum, kde na testovanie čakal pán so psom, ktorý voľne pobiehal okolo ľudí. Príslušníci mestskej polície ho preto upozornili, aby dal psa na vôdzku, čo však odmietol urobiť. Bola mu preto vystavená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil," povedal Tomek.

9.03 - PREŠOV. V Prešove otvorili odberné miesta a začalo sa testovať od ôsmej hodiny ráno.

Niektorí ľudia čakali pred otvorením odberného miesta aj dve hodiny skôr, lebo nepostrehli, že sa čas otvorenia oproti minulému víkendu posunuli zo siedmej na ôsmu hodinu ráno. Niektorí čakali, že obrovský nápor bude aj tento víkend, no odberové miesta sa plnia priebežne a nevznikajú dlhé rady ako pred týždňom.

Ľudia odchádzajú s výsledkom testu približne po hodine čakania. Na Sídlisku III sa tvoria rady, kde stojí maximálne do 15 až 20 ľudí na jeden odberný tím.

8.32 - KOŠICE. Druhé kolo celoplošného testovania na nový koronavírus sa v Košiciach nemusí uskutočniť, ale záujemcov bezplatne otestujú antigénovými testami na troch odberných miestach.

8.25 - HUMENNÉ. V meste je otvorených všetkých 24 odberných miest. Kopírujú minulotýždňové testovacie odberné miesta. Kým minulý týždeň chýbali mestu 3 zdravotníci a odberné miesto v CVČ v sobotu otvorili až o 8.10, túto sobotu sa otvorenie zaobišlo bez problémov. Všetky odberné miesta sú už otvorené. Priebeh testovania je plynulý. Počet ľudí na odberných miestach je 20 - 30.

8.20 - SNINA. V Snine sa otvorilo 13 odberných miest. Pred odbernými miestami sa hneď z rána vytvárajú rady.

8.00 - Začalo sa druhé kolo plošného testovania na nový koronavírus.

7.59 - Presný počet odberových miest bude podľa rezortu obrany uverejnený na stránke www.somzodpovedny.sk, predbežne však OS SR plánujú testovať na rovnakých odberových miestach ako v rámci celoplošného testovania. Totožné by mali byť aj odberné tímy.

7.56 - Druhé kolo testovania sa týka celého východného Slovenska s výnimkou okresov Košice I - IV, Košice - okolie, Rožňava a Trebišov.

Všetky ostatné mali v prvom kole podiel pozitívnych antigénových testov 0,7 percenta testovaných a viac.

7.55 - V 45 okresoch Slovenska sa dnes začína druhé kolo plošného testovania na koronavírus. Občania sa budú môcť dať otestovať dnes a v nedeľu 8. novembra v čase od 8:00 do 20:00.

Súvisiaci článok Ľudia zo zeleného okresu v červenom víkend stráviť môžu. S novým testom Čítajte 

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
 4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
 7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
 8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
 1. Hladinka smeruje do Košíc!
 2. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 3. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
 4. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
 5. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
 6. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 7. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
 8. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
 1. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 890
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 9 571
 3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 302
 4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 3 734
 5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 577
 6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 229
 7. Hladinka smeruje do Košíc! 3 043
 8. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 3 042

Blogy SME

 1. Rado Surovka: Trpaslíci s veľkými egami, ĎAKUJEME.
 2. Ján Valchár: Štvrtý Aljoša II.
 3. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť!
 4. Tupou Ceruzou: Fico, Eset a Čaputová
 5. Petka Slivková: Tradičná slovenská klávesnicová nenávisť
 6. Ján Šeďo: Aké bizarnosti skrýva Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline ?
 7. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank.
 8. Matej Galo: Robert Fico ako nelegálny migrant
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 967
 2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 28 670
 3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 22 547
 4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 10 817
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 746
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 397
 7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 330
 8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 6 604
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Rado Surovka: Trpaslíci s veľkými egami, ĎAKUJEME.
 2. Ján Valchár: Štvrtý Aljoša II.
 3. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť!
 4. Tupou Ceruzou: Fico, Eset a Čaputová
 5. Petka Slivková: Tradičná slovenská klávesnicová nenávisť
 6. Ján Šeďo: Aké bizarnosti skrýva Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline ?
 7. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank.
 8. Matej Galo: Robert Fico ako nelegálny migrant
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 967
 2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 28 670
 3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 22 547
 4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 10 817
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 746
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 397
 7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 330
 8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 6 604
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie Video
SkryťZatvoriť reklamu