Prehľad domácich športových výsledkov súťaží, klubov a jednotlivcov z východného Slovenska a na východe počas víkendu 12. a 13. septembra 2020.
Nedeľa 13. septembra
Futbal
III. liga Východ, 8. kolo
TU Košice - Spišská Nová Ves 2:1 (2:0) - 21. a 45. (pk) Maliarenko - 87. Gibala
Spišské Podhradie - Giraltovce 3:0 (2:0) - 31. a 71. Vilkovský, 34. Komara
Krompachy - Bardejovská Nová Ves 3:2 (1:2) - 24. Šemrák, 83. a 90. Jochman - 23. Elmazi, 32. Štachura
IV. liga Sever, 8. kolo
Župčany - Raslavice 3:2 (2:1) - 26. Uličný, 42. Petráš, 69. Petruška - 33. (pk) Kuhajdík, 88. Škvarla
Fintice - Kračúnovce 2:0 (0:0) - 61. a 73. Andraščík
Demjata - Svit 6:2 (2:1) - 7. a 54. Chromek, 38. a 62. Šesták, 48. Valiček, 88. Staško - 5. Tropp, 90. Zelko
Veľký Šariš - Sabinov 3:3 (2:1) - 21. Varga, 35. (pk) Šimko - 17. Pankuch, 77. Blaščák, 86. Demko, 87. (vlastný) Tomaško
Soľ - Medzilaborce 2:2 (1:1) - 36. Sakala, 87. Demčák - 36. Čeremeta, 74. Gavula
Ľubotice - Gerlachov 1:2 (0:1) - 87. Lipovský - 21. Ravlikovskyi, 64. Lazur
Nižný Hrušov - Stará Ľubovňa 3:0 (1:0) - 21. a 79. Kotľár, 90. Dobranský
IV. liga Juh, 8. kolo
Kráľovský Chlmec - Sokoľany 1:2 (1:0) - 5. Batta - 55. Švenk, 83. Kerekeš
Spišské Vlachy - Veľké Kapušany 5:0 (3:0) - 2. Tomašiak, 12. Šandor, 24. Bardetskyi, 50. Labanc, 82. Jochman
Medzev - Kechnec 1:3 (0:2) - 56. Jurčo - 33. Kocai, 36. Bach, 89. Szabó
Ťahanovce - Geča 0:3 (0:1) - 9. Buzoga, 52. Murajda, 65. Jurík
Strážske - Rudňany 1:2 (0:0) - 56. Kokočák - 64. a 90 Bdžoch
Cejkov - Topoľany 4:2 (3:0) - 2. a 5. Hami, 14. Paľovčík, 55. Takáč - 61. Mižík, 87. Tabaka
Pavlovce nad Uhom - Čaňa 0:0
V. liga Košicko-gemerská, 6. kolo
Čečejovce - Perín 0:3 (0:2) - Biroš, Koribanič, Plichta
Seňa - Kokšov-Bakša 0:0
Ždaňa - Budimír 3:0 (2:0) - 2x (z toho 1 pk) Pusztai, Karafa
Lokomotíva Košice - Dvorníky-Včeláre 1:0 (0:0) - Podstavek
V. liga Zemplínska, 6. kolo
Michaľany - Čierna nad Tisou 6:1 (4:1) - 2x Batrin, Bučko, Zamba, 2x Parnahaj - Šváb
Petrovce nad Laborcom - Vinné 2:2 (2:1) - 2x Lakatoš - Pešta, Smolák
Budkovce - Nacina Ves 3:0 (1:0) - Bumbera, 2x Lukačko
Streda nad Bodrogom - Močarany 1:4 (0:3) - Kabatier - 2x Vinc, Geroč, Išky
Vojčice - Úpor 0:2 (0:1) - Bandoľa, Rugolský
Čičarovce - Lastomír 1:1 (0:1) - Vašky - Šimko
Krišovská Liesková - Malý Horeš 2:0 (0:0) - Varga, Molnár
V. liga Vihorlatsko-Dukelská, 6. kolo
Pakostov - Borov 1:0 (1:0) - Bačovčin
Lackovce - Sečovská Polianka - 7:0 (4:0) - Mihalič, Paraska, Sabo, 2x Balog, Kuzma, Škrlík
Belá nad Cirochou - Hencovce 3:0 (3:0) - 2x Svistun, Lojar
Zámutov - Stakčín 1:3 (0:3) - Babinský - Kira, 2x Holovka
Žipov - Ptičie 4:0 (1:0) - (pk) Žipaj, Matta, 2x Cigán
Kamenica nad Cirochou - Bystré 1:2 (1:2) - Čabák - Žipaj, Tkáč
Jasenov - Sačurov 3:1 (1:0) - Macko, Harakaľ, Tokár - (pk) Vasiľ
V. liga Podtatranská, 6. kolo
Harichovce - Veľká Lomnica 10:0 (2:0) - Štofko, Bednár, 3x Košár, Farkašovský, 2x Pukluš, Gonda, (pk) Smik
Spišská Stará Ves - Hrabušice 2:2 (1:2) - 2x (z toho 1 pk) Bednarčík - 2x Sabol
Kežmarok - Levoča 3:0 (1:0) - 3x Fejerčák
Kluknava - Olcnava 1:2 (0:1) - (vlastný) Blahovský, Bodnár - Gonda
Vikartovce - Nálepkovo 3:1 (2:0) - 2x (z toho 1 pk) Diabelko - (vlastný) Paulík, Fabian
Vysoké Tatry - Hranovnica 2:0 (0:0) - Gončár, Valkošák
V. liga Šarišská, 6. kolo
Široké - Gaboltov 3:6 (0:4) - 2x (z toho 1 pk) Maliňák, Kostelnik - (pk) Vasiliak, Macečko, R. Javorský, 2x Pisarik, P. Javorský
Šarišské Dravce - Kendice 1:4 (0:0) - Haborák - 3x (z toho 1 pk) Jaworek, Ďaďovský
Kurima - Chminianska Nová Ves 1:1 (1:0) - Humeník - (pk) Jakubko
Pušovce - Koprivnica 2:5 (0:3) - Šinglar, Migaš - Jura, 2x Hlávka, 2x Kočiš
Torysa - Ražňany 0:5 (0:1) - 2x (z toho 1 pk) Vranko, Janega, Varga, (pk) Lukáč
Šiba - Čirč 2:0 (2:0) - 2x (z toho 1 pk) Šimco
Marhaň - Kamenica 2:1 (1:0) - Uličný, Kiseľ - (pk) Kocurko
Hádzaná
Extraliga mužov, 2. kolo
Slovan Modra - Košice Crows 29:28 (17:16) - Najviac gólov: Tschur 11, Jurikovič 4, Kotásek 3 - Radčenko 7, Pecha 6/1, Muller 4. Rozhodoval: Majstrík, 7 m hody: 5/3 - 4/1, vylúčení: 6:7, ČK: Dani (Košice). 120 divákov
Sobota 12. septembra
Futbal
Fortuna liga, 6. kolo
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:1) - Góly: 83. Phillips - 40. Čatakovič. Rozhodovali: Gemzický - Vorel, Tomčík, ŽK: Spoljarič, Mendez - Čatakovič
II. liga, 7. kolo
FK Železiarne Podbrezová - Slavoj Trebišov 2:0 (1:0) - Góly: 41., 81. Pavúk. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pajer - Katunský. 680 divákov
FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:2) - Góly: 13. Kenroy - 20. Nosko, 33. Polievka, 66. Vujoševič (z 11 m), 73. Starší. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Kuc - Uhrinčať, Laksík. 404 divákov
Partizán Bardejov - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:0) - Góly: 86. Santos - 63. Švec. Rozhodoval: Malárik, ŽK: Keresteš - Pančík, Leginus, Čunta, Baez. 611 divákov
FC Košice - KFC Komárno 5:0 (1:0) - Góly: 9., 48. (oba z 11 m) Pavúk, 53., 84. Gáll, 90. Ford. Rozhodoval: Libiak, ŽK: Liener - Tóth. 792 divákov
III. liga Východ, 8. kolo
Vranov nad Topľou - Snina 3:2 (2:1) - 17. a 90. (pk) Burcák, 23. Verčimák - 43. a 79. Bednár
Humenné - Stropkov 5:1 (1:0) - 43. Bavoľár, 48. a 68. Černák, 86. a 90. Harvila - 55. Leško
Lipany - Sobrance 6:0 (2:0) - 14. (pk) a 16. (pk) Andrić, 50. Vysočan, 51. Micherda, 74. a 82. Pyda
Kalša - Plavnica 2:1 (2:0) - 1. a 19. Novák - 52. Rindoš
IV. liga Sever, 8. kolo
Spišská Belá - Záhradné 2:0 (1:0) - 29. Kapral, 52. Strišovský
IV. liga Juh, 8. kolo
Krásnohorské Podhradie - Košická Nová Ves 0:3 (0:1) - 15. (pk) Mikita, 75. Šemrák, 86. Vavrák
V. liga Košicko-gemerská, 6. kolo
Rožňava - Kysak 4:3 (4:2) - Gelda, Kovács, Vysoký, Korfanta - 3x Sokol
V. liga Podtatranská, 6. kolo
Gelnica - Ľubica 1:0 (0:0) - Kačala
Hádzaná
MOL liga, 3. kolo
ŠŠK Prešov - TJ Sokol Písek 31:27 (13:12) - Najviac gólov: Dvorščáková, Vargová po 8, Vencuriková 5 - Pokorná 8, Pešková, Svobodová po 5. Rozhodovali: Daňo, Vydra, góly zo 7 m hodov: 1:3, vylúčené: 3:3
Extraliga muži, 2. kolo
Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 27:18 (14:11) - Najviac gólov: Santos 5, Hernandez 4/2, Fech, Linhares, Jaballah po 4 - Vallo 5/2, Ivanycia, Jurák po 4. Rozhodovali: Cipov, Klus, 7 m hody: 4/2 2/2, vylúčení: 4:5
HK Košice - HC Sporta Hlohovec 32:26 (14:12) - Najviac gólov: Ľoch 6, Šiška 5, Tumidalský 4 - Jankovič 5, Cvičela 4. Rozhodovali: Richvalský, Cibere, vylúčení: 5:2, 7 m hody: 1/0 - 1/1
Atletika
Beh: Prešovský polmaratón
muži: 1. Marián Zimmermann (Pro-body sport team) 1:12:55 h, 2. Marek Kolarčík (Bekele Košice) 1:19:30, 3. Adrián Vavrek 1:20:29
ženy: 1. Jarmila Vitovičová 1:27:38 h, 2. Denisa Martonová (STG Krompachy) 1:27:55, 3. Vladimíra Figlarová 1:31,59
Ostatné zaujímavosti zo športu