ilustračné
ilustračné (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2019 o 21:35

Michalovce podľahli maďarskému súperovi 3:6, prehrávali už o päť gólov.

MICHALOVCE. Hokejisti Ingemy Michalovce prehrali v piatkovom domácom zápase Tipsport ligy s Miškovcom 3:6.

K triumfu hostí prispel hetrikom David Rodman.

Priebeh stretnutia

Zápas začali lepšie hostia, ktorí štyri zápasy v rade nebodovali.

Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Jesse Dudas, Surák ale ramenom vyrazil jeho strelu.

Naturalizovaný Kanaďan si to všetko vynahradil v trinástej minúte, keď v presilovej hre nedal Surákovi šancu.

Hostí gól nakopol. V sedemnástej minúte využil chybu Lalancetteho slovinský útočník David Rodman, ktorý strelil druhý gól Miškovca.

Ten istý hráč sa gólovo presadil aj v poslednej minúte tretiny, keď zvýšil už na 3:0.

Druhú tretinu začali Michalovčania minútovou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili a potom za to pykali.

V 24. minúte sa presadil Ryan Harrison. O minútu neskôr zavŕšil Hetrik Rodman a zvýšil už na 5:0.

V 36. minúte konečne skórovali aj Michalovčania, keď v presilovke Mašlonka upravil na 1:5.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Maďarský tím kontroloval priebeh hry a v 43. minúte St. Pierre poslal DVTK opäť do päťgólového vedenia.

Potom sa už k slovu dostali aj Michalovčania, ktorí gólmi Korhonena a Spilara už len skorigovali nepriaznivý stav na konečných 3:6.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Predstavovali sme si to úplne inak. Všetko sa to odvíjalo od prvej tretiny, ktorá bola z našej strany katastrofálna. Výsledok 0:3 bola pre nás veľká facka. V druhej tretine sme na to mohli pri presilovke o dvoch hráčov zareagovať. Nezareagovali sme, dostali sme dva góly a bolo rozhodnuté. Dnes sme hrali zle s pukom a ešte horšie bez neho. Súper vyhral zaslúžene."

Marcel Rodman, tréner DVTK: "V prvej tretine sme mali aj šťastie. Dva góly sme dali po súperových chybách a tie nás dostali na koňa. Sme radi, že sme zdolali Michalovce aj tretíkrát v sezóne."

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Góly: 36. Mašlonka (Dalhuisen, Korhonen), 54. Korhonen (Lalancette), 59. Spilar (Galamboš) - 13. Dudás (Vandane), 17. D. Rodman, 20. D. Rodman (Ross, Harrison), 24. Harrison (Goz, Vojtko), 25. D. Rodman, 43. St. Pierre (Galanisz, Beauvilier).

Rozhodovali: Snášel, Kalina - Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2 872 divákov.

Michalovce: Surák (21. Trenčan) - Dalhuisen, Ventela, Hančák, Mesikammen, Bdžoch, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Juusela, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila - Borov.

DVTK: Rajna - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Goz, Vojtkó, D. Kiss - Beauviller, Vas, Reszegh - Harrison, St. Pierre, Rodman - Miskolcczi, Galanisz, P. Kiss - Lovei.