Jedna sekunda rozhodla o orientačnom titule Dušana Slámu

Dušan Sláma (druhý zľava) na stupni víťazov.
Dušan Sláma (druhý zľava) na stupni víťazov. (Autor: AO)
Sportnet|16. okt 2019 o 00:00

Vo väčšine kategórií dominovali Maďari.

LUČENEC. Pri Lučenci usporiadali spoločne majstrovstvá Maďarska i Slovenska v orientačnom behu na dlhých tratiach.

Pretekalo sa v dobre priebežnom lese s hustou sieťou ciest, ale s hlbokými ryhami, pričom cieľ bol situovaný pri vodnej nádrži Ľadovo.

Konfrontácia s maďarskými pretekármi ukázala dominanciu južných susedov vo väčšine súťažných kategórií.

Vyhodnotenie slovenského šampionátu bolo v selektovanom poradí.

V elitnej kategórii mužov na 15,8 km dlhej trati s prevýšením 445 m a 27 kontrolami si titul majstra Slovenska vybojoval Dušan Sláma (ATU Košice) za 85:58 min.

Len jednu sekundu zaostal druhý Martin Jonáš (Kobra Bratislava) a bronzovú medailu získal Tomáš Mušinský časom 86:33 min.

Michal Krajčík (obaja ATU Košice) finišoval piaty.

V ženskej elite na trati (9,6 km, prev. 320 m, 11 KS) zvíťazila Silvia Chupeková (ŽU Žilina) za 72:27 min.

Z východniarok bola najlepšia Katarína Lamiová (ATU Košice), ktorá finišovala štvrtá so stratou 4:25 min.

Vo veteránskych kategóriách si z pretekárov Košického kraja medaily vybojovali: M40-: 1. Juraj Hammer (ATU Košice),...3. I. Porubčan (KOB Kysak), M45-: 2. Z. Roháč, M50-: 1. Jozef Pollák,... 3. M. Novota, W50-: 1. Eva Mušinská (všetci ATU Košice), 2. J. Franková (KOB Kysak), M55-: 1. Miroslav Palička (Čingov Spišská Nová Ves),...3. Cs. Takács, W60-: 3. I. Putnovská, M65-: 1. Anton Onder,...3. I. Roháč (všetci ATU Košice).

U mládežníkov kategórie W16 celkove prvé dve miesta pred maďarskými rovesníkmi získali titul majstra SR Martin Roháč pred Richardom Slámom. Strieborné medaily získali v kategórii W-16: P. Filipová a u starších dorasteniek W-18: Ľ. Weissová (všetci ATU Košice).

Uspeli aj štafety ATU Košice

Druhý deň sa v rovnakom teréne uskutočnili preteky tímových štafiet.

Z východoslovenských štafiet si celkové prvenstvo vybojovalo trio ATU Košice v kategórii mladších dorastencov do 16 rokov v zložení: M. Roháč, L. Novota, R. Sláma.

Darilo sa aj veteránom ATU Košice v zostave M. Novota, Cs. Takács, Z. Roháč, ktorí v kategórii M145 skončili celkove tretí.

Najlepšia slovenská ženská štafeta ATU Košice K. Krajčíková, K. Lamiová, A. Papugová skončila celkove ôsma.

Domov»Sportnet na východe»Jedna sekunda rozhodla o orientačnom titule Dušana Slámu