Zo zápasu HK Poprad - HC Košice. (Autor: TASR)
TASR|6. okt 2019 o 18:38

Hostia viedli pod Tatrami už 2:0.

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Košice: fotogaléria

6.10.2019

POPRAD. Východniarske derby v 10. kole hokejovej Tipsport ligy sledovali diváci pod Tatrami.

Košice po dvoch zlepených góloch viedli v 2. tretine 2:0. Napokon im t v zaujímavom dueli stačilo iba na bod, lebo Popradčania nielenže vyrovnali, ale v predĺžení i Patrik Svitana zabezepčil dvojbodové víťazstvo nad lídrom tabuľky.

Dva góly Košíc

V Poprade sa začal televízny zápas minútou ticha za zosnulého bývalého hráča a trénera Milana Skokana, ktorý sa v posledných rokoch svojho života venoval trénovaniu ženských tímov.

Prvá tretina priniesla svižný hokej z oboch strán, ktorý bol poznačený častými vylúčeniami.

Viac početných výhod mali domáci, ale vyložené strelecké pozície si vypracovať nevedeli.

Košičania sa prezentovali organizovanou hrou a pokusy domácich dobre blokovali.

Prostredná časť hry sa začala v réžii hostí. Skóre otvoril z pravého kruhu osamotený Klhůfek, ktorý puk prepasíroval cez presúvajúceho sa Vošvrdu - 0:1.

O dve minúty sa gólový pomer zmenil znova. V presilovej hre z identickej pozície trafil opäť Klhůfek.

Domáci svoje šance aj naďalej trestuhodne zahadzovali. Späť do hry ich dostal až v 34. minúte Svitana, ktorý prekonal v bránke Košíc po prvý raz v sezóne chytajúceho Škorváneka.

O chvíľu mohol po chybe hosťujúcej obrany vyrovnať Zagrapan, ale nechal vyniknúť brankára hostí.

V predĺžení rozhodol Patrik Svitana

Po návrate z druhej prestávky udreli Popradčania. Kozákove nahodenie pred bránkovisko sa nešťastne odrazilo od brániaceho hráča Košíc a skončilo až za chrbtom Škorváneka - 2:2.

Počas početnej výhody hostí predviedli domáci málo vídané prečíslenie dvoch na
nikoho. Paukovček vzal zodpovednosť za zakončenie na seba, ale brankár Košíc nekapituloval.

V ďalšom priebehu sa opäť popradskí hráči dostali do prečíslenia 4 na 1, ale v kombinácii si vôbec nerozumeli.

Rozhodnúť mohol Cibák, jeho strelu však zastavila konštrukcia Vošvrdovej bránky.

Vo vlastnom oslabení nebezpečne pohrozil Skokan, ale puk z jeho hokejky poskakoval iba po bránkovej čiare.

Po delovke Slováka sa zaskvel famóznym zákrokom popradský brankár a tak sa pod Tatrami predlžovalo.

Po sérii šancí na oboch stranách napokon rozhodol v divokom predĺžení o extra bode pre Poprad presnou strelou Svitana.

Hlasy trénerov

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: "Toto víťazstvo si veľmi vážime, vyhrali sme s mužstvom, ktoré je prvé v tabuľke. Zápas bol vyrovnaný, nebolo by spravodlivé, keby sme zobrali všetky tri body, lebo sme mali aj chyby. Som rád, že sa šťastie priklonilo na našu stranu."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Za ten bod som rád, lebo domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve. Väčšina osobných súbojov, súbojov o puk bola v domácej réžii. My sme celých 60 minút nehrali to, čo sme si povedali a čo nás malo zdobiť. Túto sezónu sme už niekoľkokrát premárnili dvojgólový náskok. Nie je to u nás také zlaté, ako to na prvý pohľad vyzerá."

HK Poprad – HC Košice 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 34. P. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. L. Kozák (Štrauch), 62. P. Svitana - 24. Klhůfek (Bučko, Chovan), 24. Klhůfek (Bezúch).

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Durmis, Jobbágy, vylúčení: 5:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2 151 divákov.

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Ulrych, Kozák, Magovac, Erving,Kramár, Česánek, Fabian - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana - Karterud, Paukovček, Matis - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Matúš Paločko, Matej Paločko.

Košice: Škorvánek - Koch, Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko - Haščák, Chovan, Majdan - Bezúch, Skokan, Klhufek - Belluš, Bortňák,Rapáč - Jokeľ, Suja, Milý.