Korzár logo Korzár
Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - 7. a 8. septembra

Naše tipy na zaujímavé kultúrne, spoločenské a športové podujatia.

Dobrý Bazár sa začína v nedeľu v prešovskej Christianii o 14.00 hod.Dobrý Bazár sa začína v nedeľu v prešovskej Christianii o 14.00 hod.

sobota 7. septembra

Festival divadiel strednej Európy

KOŠICE. Divadelné produkcie z Poľska, Česka, Maďarska a Slovenska prinesie do Košíc po trinásty raz Festival divadiel strednej Európy. Posledný festivalový deň bude patriť hviezdam slovenského hereckého neba v inscenácii Rivers of Babylon Slovenského národného divadla. V titulnej postave Rácza uvidia diváci Milana Ondríka, v ďalších postavách sa predstavia Emil Horváth, Alexander Bárta, Robert Roth, Branislav Bystriansky, Ľubomír Paulovič, Diana Mórová, Dominika Kavaschová a ďalší herci prvej slovenskej divadelnej scény. Predstavenie sa začne o 19.00 hod.

Košické letecké dni

KOŠICE. Defilé historických a moderných lietadiel, ako aj akrobatické špeciály ponúknu počas oboch víkendových dní Košické letecké dni. Diváci sa môžu tešiť na akrobatické kúsky špičkových pilotov či akrobaciu s helikoptérou. Hlavné dianie sa bude sústreďovať priamo vedľa pristávacej dráhy košického letiska. Okrem programových čísel tak diváci budú môcť sledovať aj prílet a odlet linkového dopravného lietadla z najkratšej možnej vzdialenosti. Sprievodný program sa bude odohrávať aj v priestore Aeroklubu Košice, otvorené bude tiež Múzeum letectva. Program štartuje v sobotu aj v nedeľu o 11.00 a končí sa o 18.00 hod.

Revival Fest

KOŠICE. FROM THE SIX - Mötley Crüe cover, GEROCK - Kabát revival , THE MINORITY - Green Day tribute sk, AC / DC sk revival , GREY DOGS - Hard rock cover 80-90 roky, ORAVIA - Deep Purple tribute band vystúpia v sobotu od 16.00 hod. na košickom amfiteátri.

Benefičný koncert

KOŠICE. V klube Collosseum dnes od 17.00 hod. vystúpia formácie Pentagramček, Obliterate, Black Light, Hrobar a Morhörr. Výťažok z tejto akcie poputuje na účet Spoločnosti detskej onkológie Košice.

Festival ohňostrojov

KOŠICE. Od 16.00 do 19.00 hod. sa deti vybláznia na skákacích hradoch, šliapacích kárach, minitankoch, trampolíne. O 18.00 hod. začína koncert UsmievAnka, po nej vystúpi kapela KonTakt, o 20.00 hod. Martin Harich. O 21.00 hod. začína desaťminútová súťažný pyromuzikálny ohňostroj spoločnosť Pyro- TechnicTransilvania z Rumunska. Po ohňostroji zábava s DJ Just Dave

Ťahanovský kotlíkový guláš

KOŠICE. V sobotu od 10.00 hod. v športovom areáli Olympia sa začína súťaž vo varení gulášu. Pripravených je desať tímov, ochutnávka je naplánovaná na 13.00 hod.

Dni sv. Huberta

BETLIAR. Celoslovenské poľovnícke slávnosti Dni sv. Huberta sa v kaštieli Betliar začnú slávnostným sprievodom o 8.30 hod. a pokračovať bude Svätohubertovskou omšou so sprievodom s uloveným jeleňom a obetnými darmi velebou prírode a poďakovaním Stvoriteľovi. Pripravený bude bohatý sprievodný program. Tradične sa bude súťažiť o najkrajší nôž, poľovnícky šperk, naj... bradu, naj... klobúk či v hádzaní flinty do žita. Návštevníci si tiež budú môcť vyskúšať streľbu z luku, zapojiť sa do iniciatívy Hubertova kvapka krvi, zažiť atraktívny rybolov a pozrieť si ukážky sokoliarskeho výcviku. Oranizátori nezabudli ani na deti, pre ktoré bude pripravený náučný a zážitkový chodník s prezentáciou lesnej pedagogiky a iných zábavných atrakcií. Pre milovníkov psov bude prichystaná prezentáciu všetkých slovenských národných plemien psov, ktorej súčasťou budú aj špeciálne klubové výstavy slovenského kopova, slovenského hrubosrstého stavača, tatranského duriča, slovenského čuvača a alpského jazvečíkovitého duriča.

Deň otvorených dverí prešovského dopravného podniku

PREŠOV. Pri príležitosti 70. výročia svojho založenia Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. (DPMP) sprístupní svoje priestory pre verejnosť. Deň otvorených dverí spojený s oslavou výročia sa uskutoční v sobotu 7. septembra od 10.00 do 13.00 hod. v areáli DPMP. Pripravený je pestrý program pre deti aj dospelých. Na návštevníkov čaká prehliadka areálu a dielní, prejazd umyvárňou či výstava historických vozidiel. Deti sa môžu tešiť na dopravnú výchovu na miniihrisku, maľovanie na tvár a rôzne súťaže. Nebude chýbať dobrá hudba či vystúpenia mažoretiek.

Počas Dňa otvorených dverí sa do areálu môžu návštevníci priviezť bezplatnou kyvadlovou dopravou. Prvá trasa bude viesť zo Sídliska III. po uliciach Levočská - Duklianska - Bardejovská, až do areálu DPMP. Druhou trasou sa do areálu DPMP môžu dopraviť návštevníci zo Sídliska Šváby a Sekčov. Z areálu DPMP budú premávať po rovnakých trasách obidvoma smermi spoje s odchodmi o 11.00, 12.00 a 13.00 hod.

Into the Night

PREŠOV Septembrové pokračovanie listeningových večerov zameraných najmä na deep a atmospheric dnb, microfunk, dubstep a iné známe aj menej známe žánre elektronickej hudby v prešovskom klube Wave centrum nezávislej kultúry. O 21.00 hod.

Deň soli

PREŠOV. Jedna z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku - Sklad soli v prešovskom Solivare, bude v sobotu 7. septembra od 11.00 do 17.30 HOD. dejiskom 2. ročníka podujatia Deň soli. Bohatý kultúrny program spojený s históriou ťažby soli v meste Prešov má za cieľ priblížiť unikátny areál tejto národnej kultúrnej pamiatky. V rámci podujatia predstavia aj novú pamätnú mincu – Soľnobanský toliar.

Zborový spev

HUMENNÉ. Zborový spev zaznie na vrchu Kremenec na slovensko-ukrajinsko-poľskom trojhraničí v sobotu 7. septembra. Stane sa tak v rámci medzinárodného hudobného projektu podpory rozvoja zborového spevu, ktorým sa Vihorlatské múzeum (VM) v Humennom pripája k odkazu Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Jarmok aj výročie

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU. Súčasťou tohtoročného Hanušovského jarmoku sú aj oslavy 50. výročia, keď bol Hanušovciam nad Topľou (okr. Vranov nad Topľou) udelený štatút mesta. Jarmočný predaj a program sa realizujú v piatok a sobotu (7. 9.), oslavy mesta v nedeľu 8. septembra. Informovala o tom samospráva na svojom oficiálnom webovom sídle. "Hanušovce nadviazali na svoju výnimočnú históriu. Aj v súčasnosti sú centrom mikroregiónu a dôležitým hospodárskym a spoločenským centrom pre okolité samosprávy," uviedol k výročiu mesta primátor Štefan Straka. Nedeľné oslavy výročia udelenia štatútu mesta sa začnú o 14.00 h ekumenickou bohoslužbou na tribúne na futbalovom ihrisku.

nedeľa 8. septembra

Festival ohňostrojov

KOŠICE. Program tretieho dňa festivalu:
18:00 – 18:30 Duo Farsa&Ariel – Flamenco show
18:30 – 19:30 kapela CoolCatz
19:30 – 20:00 Duo Farsa&Ariel – Flamenco show
20:00 – 21:00 ABBA
21:00 -21:10 3. súťažný pyromuzikálny ohňostroj spoločnosť TARRA Pyrotechnik z Česka vs. PyrotechnicsActivities zo Slovenska
21:10 – 21:20 Vyhlásenie víťazov 5. ročníka
od 21:20 Duo Farsa&Ariel – Flamenco show

Trans/misie

KOŠICE. V nedeľu sa začína týždňový medzinárodný festival umenia Trans/misie s podtitulom 1989. Sloboda/Nesloboda. Odohrávať sa bude na rozličných miestach v Košiciach, mnohé z podujatí budú priamo v centre mesta. Každý z dní bude patriť iným štátom, pričom úvodný aj záverečný deň je venovaný Slovensku. Program sa začne o 15.00 hod. vernisážou výstavy Plató Creative Clash. Pokračovať bude o 16.00 divadelným predstavením Čert a Káča pre deti v bábkovom divadle, divadelný happening začne o 17.00 hod. O hodinu neskôr bude v Historickej budove štátneho divadla Košice otvorená výstava Nežná revolúcia a na záver dňa bude v centre mesta festival oficiálne otvorený o 19.00 hod. Jeho súčasťou bude aj divadelné predstavene Košickí mučeníci.

Sobibor

KOŠICE. Združenie ESTER, Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave, Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry a K13 – Košické kultúrne centrá vás pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia pozývajú na výstavu a premietanie filmu režiséra Konstantina Chabenského Sobibor. Podujatie sa uskutoční 8. septembra 2019 o 17.00 hod. v budove Alfa v Kulturparku.

Festival maskotov

KOŠICE. V nedeľu 8. septembra 2019 od 14.30 hod. v ZOO Košice čaká na všetky deti už 7. ročník VEĽKÉHO FESTIVALU MASKOTOV. Viac ako 40 maskotov, tanec maskotov, pódiový program s tanečnými vystúpeniami, divadielkami a animáciami, nafukovcie atrakcie, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, interaktívne prezentácie partnerov a množstvo prekvapení!

Košický deň kvetov

KOŠICE. Obyvatelia mesta môžu vyjadriť svoju občiansku spolupatričnosť s osudom Košičanov, ktorí nás opustili v neočakávaných okamihoch svojich životov v nedeľu o 15.00 hod., pri kaplnke sv. Michala na Hlavnej ulici.

Lordi

KOŠICE. Predstavenie sa uskutoční v rámci druhého ročníka Prešovských dní humoru a zábavy. Podkladom neodolateľnej komédie Lordi bola korešpondencia O. Wildea a R. Rossea, ktorú si vymieňali po Wildeovom prepustení z väzenia, kým žil v Paríži pod menom Sebastian Melmoth. Hrajú Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun. Predstavenie začína o 19.00 hod. v Historickej radnici.

Dobrý Bazár

PREŠOV. Charitatívna akcia Dobrý Bazár - Burzo Blšák sa začne o 14.00 hod. v prešovskej kaviarni Christiania. Na predaj bude originálny ručne vyrábaný tovar od výrobcov z Prešova a okolia. Medzi nimi budú sezónne potraviny, zaváraniny, prírodná kozmetika, makramé bytové doplnky, patchworkové deky a mnoho iného. Pre deti bude pripravené maľovanie na tvár.

Článok pokračuje pod video reklamou

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
 2. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
 3. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
 4. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
 5. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
 6. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
 7. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
 8. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
 9. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
 10. Predaj firmy jednoducho a bezpečne
 1. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
 2. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
 3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
 4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
 5. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
 6. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
 7. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú
 8. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
 9. Atos sa stal členom IDSA
 10. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
 1. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid? 13 322
 2. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom 7 769
 3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu 7 494
 4. Máte bolesti hlavy či depresie? Vinníkom môže byť intolerancia 7 221
 5. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu 7 108
 6. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 894
 7. Ako si správne sporiť v čase nízkych úrokov? 6 530
 8. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú 6 443
 9. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu 6 244
 10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 814

Neprehliadnite tiež

Pred obcou Šarišské Sokolovce autobus zachvátili plamene.

Mesto Košice chce stavebné povolenie k rozšíreniu Slaneckej do decembra

Samospráva tvrdí, že vie preukázať vzťah ku všetkým pozemkom pod budúcou stavbou.

Slanecká patrí medzi najproblematickejšie úseky v Košiciach.

Košice chcú zamestnať stovku ľudí z Lunika i osád, po roku im ponúknu byty

Budú mať na starosti zimnú údržbu i starostlivosť o zeleň.

Doteraz si muselo mesto časť kosby objednávať od súkromných firiem. To sa má zmeniť.
Od prvých protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynul rok a pol.

Hlavné správy zo Sme.sk

Podľa medializovaných informácií si ruský motorkársky klub Noční vlci zriadil základňu v obci Dolná Krupá pri Trnave.
Dobré ráno

Dobré ráno: Hrozí vojna medzi USA a Iránom?

Ropné zariadenie v Saudskej Arábii zbombardovali drony.

Podcast Dobré ráno.
Richard Sulík po skončení mimoriadneho kongresu SaS vo Zvolene.
Zuzana Maďarová

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop