Korzár logo Korzár
Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - 14. a 15. septembra

Naše tipy na zaujímavé spoločenské, kultúrne a športové akcie.

Kaplnka sv. Kríža na Sivej brade je súčasťou Spišského Jeruzalema.Kaplnka sv. Kríža na Sivej brade je súčasťou Spišského Jeruzalema. (Zdroj: Korzár/ Judita Čermáková)
Súvisiaci článok Tipy na dnes - piatok 13. septembra Čítajte 

Sobota 14. septembra

Košice Street Food Festival

KOŠICE. Pokračovanie obľúbeného košického zjazdu pouličných gurmánov. Tešiť sa môžete na stálice, ako aj nové chuťovky medzinárodnej pouličnej kuchyne pred kinom Úsmev. Od 12.00 do 22.00 hod.

Tokajský cykloexpres

KOŠICE. Tokajský expres premáva každú septembrovú sobotu. Za objavovaním Tokaja, degustáciou tokajských vín či dobrou cykloturistikou sa môžete každú sobotu vybrať z Košíc vlakom. Tokajský cykloexpres je vôbec prvý cyklovlak na tejto trase. V súprave je zaradený nákladný vozeň, slúžiaci na prepravu maximálne 50 bicyklov. Bicykel si v exprese odveziete zadarmo, kvôli plynulej prevádzke je však nevyhnutné rezervovať si miesto na bicykel vopred. Z košickej stanice odchádza o 8.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Za hodinu do Jeruzalema

KOŠICE. Neďaleko historickej dominanty celého kraja, Spišského hradu, sa nachádza vskutku zaujímavé miesto. Zrejme najstaršiu kalváriu na Slovensku vytvorili naši predkovia niekoľko storočí dozadu. Priestorovo ju v krajine usporiadali tak, aby presne kopírovala jeruzalemskú krížovú cestu. Tento výlet je jedinečnou príležitosťou dozvedieť sa o Spišskom Jeruzaleme veci, ktoré nepozná ani Google. Odchod 14.9.2019 o 8.15 hod. Košice, parkovisko Jumbo centrum. Predpokladaný návrat okolo 18.00 hod.

Košické slávnosti vína

KOŠICE. Vinárske tradície po roku opäť ožijú v areáli Katovej bašty a Dolnej brány vďaka vinárom z Košíc i okolia. Príďte si pochutnať na pokladoch z ich pivníc a strávte príjemný večer s priateľmi. Košické slávnosti vína začínajú o 14.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Umenie vraždy

KOŠICE. Slávny a extravagantný maliar Jack Brooks s manželkou Annie pozvali na večeru svojho priateľa a obchodníka s umením Vincenta. Obyčajné pozvanie sa však razom zmení na spletitú hru po tom, ako Annie požiada Vincenta o láskavosť – vraždu svojho manžela. Divadelnú hru uvidíte v Historickej radnici o 19.00 hod. Účinkujú: Zuzana Fialová, Jana Kovalčíková, Roman Poláčik a Gregor Hološka.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

KOŠICE. Slovenské technické múzeum pozýva na Dni európskeho kultúrneho dedičstva do Múzea kinematografie rodiny Schusterovcov v Medzeve, kde bude otvorená výstava Fotografická a kinematografická technika. Podujatie sa začína o 10.00 hod. a potrvá do 15.00 hod.

Voicingers- Jana Bezek Trio

KOŠICE. Na sobotňajšom koncerte v rámci série Voicingers sa svojim rodičom a priaznivcom predstavia žiaci základných škôl a po nich aj konzervatoristi, ktorí predvedú spoločnú skladbu so svojimi lektormi, ktorí ich počas predchádzajúcich workshopov učili inovatívnemu prístupu k hudbe a spevu. Medzinárodné trio slovenskej klavíristky Jany Bezek sa predstaví v košických Kasárňach/Kulturparku počas druhého koncertného večera festivalu Voicingers v nasledujúcom zložení: Jana Bezek (SK) – klavír, Alan Wykpisz (PL) – kontrabas, Igor Hnydyn (UA) – bicie.

Skryť Vypnúť reklamu

Bohemian Betyars

KOŠICE. Hoci majú korene u našich južných susedov, v ich tvorbe cítiť Balkán a tiež rómsku energiu. Šesťčlenná zostava kombinuje punkovú rytmiku s akustickou i elektrickou gitarou, nechýbajú tiež husle a dychové nástroje, ktoré dotvárajú celý zvukový ohňostroj. Koncert v Tabačke sa začína o 20.30 hod.

N3O

PREŠOV. Slovenské reggae s prvkami ľudovej hudby, dubu a funku, ktoré na prvé počutie zaujme uvedomelými textami. Jedinečná hudba, ktorá keď niekam príde, prinesie vysokú dávku pozitívnej energie. N3O prichádza do Prešova s čerstvým zvukom a novým albumom. O 20.00 hod. v Stromoradí.

House Sitting

BARDEJOV. Ubytovanie je po letenkách pre mnohých najväčšou položkou na cestách. Všetci sa snažíme v zahraničí ušetriť, ale zároveň hľadáme možnosti ako si užiť dovolenku bez toho, aby sme spali v spacákoch, jedli konzervy a zdieľali izbu a kúpeľňu s ďalšími piatimi ľuďmi. Zobudiť sa do úžasných výhľadov na more, obrať si čerstvé figy zo stromu alebo bývať priamo v centre jedného z najdrahších miest vo svete sa dá aj bez toho, aby ste si na to požičali. Ako? Pomocou house sittingu, teda stráženia domu majiteľom, ktorí budú zatiaľ na dovolenke. Je jedno, či je to na dva dni, tri týždne alebo polrok. Čo je to house sitting, ako na to, ako nie – aj o tom sa bude rozprávať na prezentácii v Bašte o 20.00 hod.

Spiš Rock Fest

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskej Novej Vsi sa uskutoční v sobotu od 15. hodiny na veľkom pódiu pred Redutou hudobný festival Spiš Rock Fest. Program odštartuje gitarista David Bradavek, pokračovať bude nová spišská formácia Freetimers, zostavená skúsenými a známymi muzikantmi z domácej scény. Po nich sa predstavia hostia z Prešova, blues-rocková kapela Introverdikt, Gelnický okres budú zastupovať hard rockeri z kapely Pasia a na scénu sa po niekoľkých rokoch vracia energická grunge-crossover formácia z Popradu, kapela DVD Lucy. Po nej sa
predstaví domáca punková legenda Cliftons a na záver vystúpia hostia zo Žiliny, svieža beat-punk-rollová kapela Ja, Ty a Rolo.

Majstrovstvá okresu vo varení bryndzových halušiek

VECHEC. Majstrovstvá okresu vo varení bryndzových halušiek v obci Vechec budú spojené so stretnutím motoriek a štvorkoliek. Súčasťou podujatia situovaného v areáli tamojšej základnej školy bude aj zaujímavý kultúrny program. Do súťaže sa môže podľa jej slov zapojiť akékoľvek dospelé štvorčlenné družstvo. Rozhodcovia budú hodnotiť váhu halušiek, čistotu pri varení, spoločenské vystupovanie družstva, ale aj vzhľad, hustotu a chuť tohto tradičného pokrmu. Dôležitými parametrami sú aj čas uvarenia a skonzumovania halušiek. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj Skanzen u Adama.

Dni mesta Humenné

HUMENNÉ. Výročie 702 rokov od prvej písomnej zmienky o meste Humenné budú sprevádzať trojdňové oslavy. Sobotný program na námestí pred MsKS sa začína o 14.00 hod. vozením detí na koňoch.

Ďalší program:

15:00 SNÍČEK HUGO – koncert plný krásnych pesničiek a prekvapení

16:00 S HUDBOU VESMÍRNOU – koncert hudobnej skupiny

17:30 BATIDA – bubnová show a workshop pre deti

19:00 NOCADEŇ – koncert hudobnej skupiny

Od 8.00 – 22.00 hod. budú otvorené stánky s občerstvením. Do 18.00 hod. stánky s rôznym sortimentom a remeselnými výrobkami.

Ukážky vojnových bojov v Medzilaborciach

MEDZILABORCE. V meste si cez víkend pripomenú 75. výročie od oslobodenia. V akcii budú bojové tanky a lietadlá, ktoré sa predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov. Stane sa tak v sobotu v rámci podujatia Karpaty 1944. Do prvého oslobodeného mesta v bývalom Československu si prídu v rámci pozemných bojov zmerať sily sovietsky tank T-34, ktorý pricestuje od Levíc a nemecký hakl. Proti sebe sa postavia desiatky vojakov sovietskej a nemeckej armády. Spolu ich bude približne sto. Vo vzduchu bude osem lietadiel. V areáli priemyselnej zóny sa od 12.00 hod. predstavia so statickými ukážkami pozemnej a vzdušnej techniky aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Ukážka bojov sa začne o 14.00 hod a potrvá približne 90 minút.

Nedeľa 15. septembra

Fragile

KOŠICE. Známa skupina, ktorá spieva bez sprievodu nástrojov vystúpi v GES Clube o 18.00 hod. Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková.

Košice Street Food Festival

KOŠICE. Posledný deň obľúbeného košického zjazdu pouličných gurmánov. Tešiť sa môžete na stálice, ako aj nové chuťovky medzinárodnej pouličnej kuchyne pred kinom Úsmev. Od 12.00 do 22.00 hod.

Koncert v Collosseu

KOŠICE. Koncert skupiny Downfall of Gaia sa začína o 19.00 hod. O 20.35 hod. ich vystrieda Der Weg Einer Freiheit.

Pyžamo pre šiestich

KOŠICE. Bernard je šarmantný Francúz s fantastickým plánom – manželka má stráviť víkend u svojej matky a on si plánuje pozvať na okúzľujúci francúzsky vidiek svoju milenku. Alibi mu poskytne jeho dávny priateľ, no nebude to také jednoduché. V réžii Eduarda Kudláča sa predstaví Richard Stanke (v alternácii Peter Sklár), Ján Dobrík, Danica Jurčová, Gabriela Škrabáková( v alternácii Andrea Profantová), Anna Nováková a Michal Rovňák. Od 19.30 hod. v Historickej radnici.

Voicingers- Manu Domergue

KOŠICE. Na poslednom, nedeľňajšom koncerte v rámci série Voicingers sa svojim rodičom a priaznivcom predstavia žiaci základných škôl a po nich aj konzervatoristi. Po nich sa na pódiu predstaví kvartet francúzskeho speváka Manu Domergue v nasledovnom zložení: Manu Domergue (FR) – spev, melafón, Jakub Mizeracki (PL) – gitara, Mateusz Szewczyk (PL) – kontrabas, Grzegorz Masłowski (PL) – bicie.

Family Sport Day

KOŠICE. V Centre športu v areáli Základnej školy Fábryho 44 sa v nedeľu uskutoční podujatie Family Sport Day. Program sa začne o 14.00 hod. Jeho súčasťou budú rodinné behy rodičov spolu s deťmi na dve rôzne vzdialenosti, malé športové atrakcie a športové súťaže pre deti, mobilné planetárium, penová šou, skákacia atrakcia, maľovanie na tvár pre deti, ukážky úpolových športov, činnosti psovodov, hasičov a polície. Ocenení medailami budú všetci bežci, tí najúspešnejší sa potešia aj z vecných cien. Pre všetkých účastníkov behu bude pripravená aj tombola.

Raslavický pedál, cyklopreteky v srdci Šariša

RASLAVICE. Prvý ročník horských cyklopretekov so štartom a cieľom v Raslaviciach sa začne o 12:00. Trasa meria 28 km s prevýšením 750 metrov. Vítaní sú všetci, od detí až po seniorov. Pre každého účastníka je pripravená účastnícka medaila, účastnícke tričko, ako aj sprievodné podujatia ako detské preteky, guľáš, tombola a podobne.

Divadlo Portál: Červená čiapočka

BARDEJOV. Veselá rozprávka o strastiplnej ceste Červenej čiapočky za chorou babičkou. Vtipne interpretovaná striedaním sa dvoch hercov a bábok so živou hudbou a pesničkami. Notoricky známy príbeh, ktorý poznajú deti po celom svete posunutý do súčasného uponáhľaného a pretechnizovaného sveta.

Dni mesta Humenné

HUMENNÉ. Výročie 702 rokov od prvej písomnej zmienky o meste Humenné budú sprevádzať trojdňové oslavy. Nedeľný program na námestí pred MsKS začína o 15.00 hod. Čertovskou rozprávkou v podaní divadla Lienka.

Ďalší program:

16:00 KOLOVRÁTOK – detský folklórny súbor pri ZUŠ na Mierovej ulici

17:00 VYCHODŇARE – malá dychová hudba

18:00 RUSINIJA – mužský spevácky zbor

19:00 ROZMARIJA – folklórny súbor z Prešova

Od 8.00 – 22.00 hod. budú otvorené aj stánky s občerstvením.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 3. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.
 4. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 6. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 7. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 8. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 9. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 10. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 1. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
 2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 3. Mobilný zdvihák pre pacienta
 4. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 5. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 6. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 7. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 8. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 9. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 10. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 22 112
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 16 137
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 729
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 12 666
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 10 097
 6. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 927
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 396
 8. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 9 315
 9. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 240
 10. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 103
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rozhovor

Najstarší košický poslanec: Som za dekriminalizáciu marihuany

Plán na vysadenie 300-tisíc stromov považuje Rovinský za podvod.

Po rokoch sa z aktivistu Ladislava Rovinského stal politik na plný úväzok.
Kĺbové trolejbusy získal Dopravný podnik mesta Prešov s pomocou eurofondov.

Výrub v košickej väznici: Preverujú podozrenie na trestný čin

Inšpektori životného prostredia musia počkať na výsledok.

Inšpektori zistili pri výrube porušenie zákona.

Šéfka nebankovky Faro dostala tri roky, súdia ju za ďalšie podvody

Monika Zbojovská mala sľúbiť lacné dovolenky, žiadne nevybavila.

Monika Zbojovská na krajskom súde v júli 2018.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Šéfa polície vyberie koalícia podľa pravidiel, ktorým sama neverí

Konkurz vypíše minister Mikulec v najbližších dňoch.

Minister vnútra Roman Mikulec a dočasný policajný prezident Peter Kovařík (vzadu).
Podcast Dobré Ráno.

Prieskum Focusu: Matovič stráca dôveru aj u vlastných voličov

Rebríček dôveryhodnosti vedie Čaputová. Na chvoste je Kotleba.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Na Pellegriniho sa zasa usmievajú hviezdy

Preferencie OĽaNO a Igora Matoviča utekajú v ústrety Hlasu.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop